צופים ותיקים ומסורים של "הטופ מודל הבאה" כנראה לא מופתעים במיוחד מהתופעה שצצה מחדש בימים האחרונים בטוויטר, וכוללת לא מעט זעם כלפי התכנית, עם דגש על אמירות או החלטות קריאייטיביות של המנחה והיוצרת - טיירה בנקס.

"הטופ מודל הבאה", ששרדה 24 עונות ושודרה החל משנת 2003, אפשרה לבנקס לגרום לשינוי בעולם האופנה בכל הנוגע לתפיסות הנוגעות למודל היופי. בנקס ליהקה לתכנית דוגמניות פלאס סייז הרבה לפני שאשלי גרהאם צעדה על מסלולים של מעצבים, הקדישה עונה שלמה לדוגמניות "נמוכות" (באופן יחסי לדרישות התעשייה) ואף הייתה אחראית לפריצתה של וויני הארלו, שהפכה מאז לאחת הדוגמניות המצליחות בעולם.

לצד כל התרומות המוערכות של טיירה, התכנית - בעיקר בימיה המוקדמים - כללה לא מעט קטעים שלא שרדו את מבחן הזמן. בנקס חטאה לא פעם ולא פעמיים באמירות בעייתיות, מהסוג שהיו נפוצות מאוד בעולם האופנה והדוגמנות עד לפני כמה שנים, ואלה צצות עכשיו בטוויטר בכל הכוח.

לדוגמה? בעונה 6, טיירה שלחה את דניאל (מי שבסופו של דבר זכתה בעונה) לסגור את הרווח בין השיניים הקדמיות שלה, וכשהדוגמנית הבטוחה בעצמה סירבה, היא שאלה אותה אם היא חושבת שהיא יכולה לסגור קמפיין עם הרווח הזה ואף חיקתה אותה בלעג. אחת הצייצניות שצפתה בקטע הבעייתי לאחרונה כתבה כי "אני בגיל 11, עם רווח בשיניים, צפיתי בזה ונהייתי אובססיבית עם לסגור את הרווח. אני שמחה שלא עשיתי את זה אבל טיירה ממש טעתה".

מקרה בעייתי אחר היה בעונה 4, כאשר מתמודדת בשם קיילן נאלצה להצטלם בתוך קבר פתוח באדמה ממש באותו השבוע בו נודע לה כי אחת מחברותיה הטובות הלכה לעולמה. התגובה ההיסטרית של קיילן אולי הייתה טלוויזיה טובה, אבל גם ככל הנראה היוותה אתגר לא פשוט בכלל עבור הדוגמנית הצעירה. בנוסף, למרות שטיירה היא אישה אפרו-אמריקאית ששאגה לקדם דוגמניות שחורות בתוכנית שלה ודיברה לא מעט על הקשיים שלה בתעשייה שנבעו מצבע עורה (והתחרות הקשה עם נעמי קמפבל על משבצת הסופרמודל השחורה) - היא לא חששה ליזום צילומים בהם הדוגמניות שינו את צבע עורן, מה שקרה יותר מפעם אחת. אירועי ה"בלאקפייס" המדוברים הופיעו בצילומים בעונה 4 ושוב בעונה 13. על התקרית הראשונה מבין השתיים בנקס כבר הגיבה בשנת 2009, ואמרה כי הצילומים היו "חגיגה" של ערבוב גנטי בין אנשים ממוצאים שונים ושהיא "לא שמה את הדוגמניות שלה בבלאקפייס". 

השיח בטוויטר סביב בנקס עורר לא מעט תגובות, כאלה שגם לא התייחסו לרגע ספציפי מהתכנית. גולש אחד כתב כי "טיירה בנקס היא כאוטית וכנראה מסוכנת" ואחרת תיארה אותה כ"פרובלמטית". חלק מהציוצים המשיכו ותיארו יחס בעייתי של בנקס כלפי עובדות תעשיית המין וקהילת הלהטב"ק, וגם כללו איזכורים לפרקי המייקאובר המפורסמים: "טיירה בנקס מכריחה בנות לגלח את השיער ואז מדיחה אותן". בנקס, נכון לשלב זה, עוד לא התייחסה למתקפות.