טוב, באמת רצינו למצוא למעיין התאמה יותר מבטיחה. זיהינו שאיתמר הוא לא הבחור הנכון. ראינו שהוא מצוחצח ומשימתי מדי בשבילה. הוא מתחיל את השינוי מבפנים אבל איכשהו נראה שהכל תמיד נשאר חיצוני, עם קשר מועט לדבר המציק הזה שנקרא רגשות. רצינו לשמור על מעיין, למצוא לה בחור יותר רגוע, שרוצה פשוט לחיות את החיים, ולא לנסות לכבוש אותם במבצע קומנדו. רצינו הרבה. מה שקיבלנו זה את הלורד ד"ר עמרי, רופא שיניים מקועקע שבילה את העשור האחרון מחוץ לארץ, ויש לו כלב שממלא לו חלל משמעותי בחיים. אוקיי. אני צריך רגע לעכל.

קודם כל אני רוצה לברך על חזרתה של המסורת האהובה של יעל ודני, להביא לך בדיוק את מה שממנו ביקשת להימנע. מעיין נרתעת מקעקועים, אז בואו נביא לה דווקא בחור מקועקע, שתלמד. מעבר לסממנים החיצוניים ותארי האצולה המונפצים (כפי שליידי מירי מיכאלי לימדה אותנו, כל אחת יכולה לקנות מטר אדמה בסקוטלנד ולקבל תואר אצולה), הבעיה העיקרית של הלורד ד"ר בעיני, היא שהוא הגיע לתכנית כדי להפיק לקחים מהעבר. אם למדנו משהו מעונות קודמות, המשפט הזה צריך לעורר דאגה. דני רך הלבב השתכנע שעמרי דווקא בשל, והצליח גם לשכנע את יעל (עזבו שטויות, כולם יודעים שהיא זאת שמחליטה). אני אישית פחות השתכנעתי.

לפני שנגיע לחתונה, צריך להקדיש עוד רגע לדמותו המורכבת של לורד ד"ר עמרי גושגיצה קראוס. כפי שאפשר לדמיין משמו מרובה התארים, גושגיצה הספיק לטייל לאורכו ולרוחבו של הגלובוס. הוא נולד בקניה, חי בהולנד וביקר בעוד 40 מדינות. הוא ג'נטלמן אבל גם קצת יהיר. רומנטיקן, אבל ממהר לאבד עניין. הוא נע כל הזמן בין רגישות לאדישות מסוגרת, בין ביטחון עצמי מרגיע ונעים, לבין תעופה עצמית שלא ברור מאיפה היא מגיעה. האח הקטן בר, שהופתע מאוד מהבשורה כי חשב שמודיעים לו רק מחר, תמצת בספקנותו את השאלה עמה נכנס עמרי לתכנית: האם הוא הולך להתחתן, או שהוא הולך לתכנית בטלוויזיה?

מעיין רובין (צילום: חתונה ממבט ראשון 4, קשת 12)
מעיין רובין. רצינו יותר בשבילה | צילום: חתונה ממבט ראשון 4, קשת 12

נניח בצד את העובדה שבר די צודק, כי זה לא באמת משנה מה התשובה הנכונה. אנחנו יכולים לחשוב מה שאנחנו רוצים, אבל כדי לתת לתהליך "צ'אנס אמיתי", המשתתפים חייבים להתייחס למחויבות הזאת ברצינות. בר המשיך לנסות להוריד אבל דני תפס אותו בזמן והצליח להרים אותו בחזרה לעננים. האח הקטן לא כל כך יודע איך לאכול את הגישה החדשה ונטולת הציניות שגושגיצה אימץ, עד שהגיעה הכלה היפה. בר תקע בה מבט שרואים רק בסרטים מצוירים, עם חיוך מאוזן לאוזן, הוא מרוצה. עד סוף הטקס, גם הוא התרגש כמעט כמו בחתונה אמיתית. אבל בזמן שהצד של החתן צלל לחלוטין לתוך סיפור החתונה, הכלה גילתה את הצד השני של שקיעה באשליה.

מעיין כל כך הייתה עסוקה בעובדה שהיא מתחתנת, שהיא לא קלטה שבסוף גם מגיע חתן. הוא עף עליה מהרגע הראשון ודווקא היא פתאום הרימה את המגננות. היא פחות הסתכלה עליו במהלך הטקס, ומיד אחריו ברחה לחבק את האורחים. היא ברחה לבדיחות, עשתה פרצופים למצלמה, לא זרם לה להתחבק, לא הרגישה בנוח כל הערב ובסוף שלחה אותו לישון על הספה. עמרי הבחין בריחוק שלה, אבל בינתיים מתמודד איתו ברגישות. הוא בעניין, גם אם כבר הספיק להציע לתקן לה את השיניים. היא כרגע פחות בעניין, אבל הוא נראה בטוח שזה ישתנה במהרה. נקווה שהחבל לא יימתח יותר מדי, כי אני לא רוצה לראות מה קורה כשעמרי מאבד את האמונה.

כצפוי, איתמר וקארין המריאו לשמיים מהרגע הראשון וללא כל תקלה. שניהם יפים, שניהם מוצלחים ושניהם עפו אחד על השנייה. קארין הייתה קצת נרגשת, ואז קצת שיכורה, אבל ברור שהיא מרוצה מההתאמה. איתמר מצדו לא הפסיק להגיד וואו מהרגע שהיא נכנסה, ולהסביר כמה שהוא מרגיש הקלה. אפילו אחיה של קארין נהיה קצת פחות סקפטי, בטח אחרי ששמע מעמרי את המשפט שכל אח רוצה לשמוע, "אחותך היא וואו". אבל מעבר לקריאות ההתפעלות, אפשר היה להתחיל לראות את הסדקים בתמונה המושלמת.

זה מתחיל משיחה על ספרי פסיכולוגיה פופולרית. כמוה, גם הוא אוהב לקרוא על כלכלה התנהגותית, ומאוד הושפע מספרו של דן אריאלי, "לא רציונלי ולא במקרה". כלומר, הוא קרא אותו רק לפני חודש, אבל כבר הספיק להזמין את שני הספרים שמדורגים מעליו, כי עם כל הכבוד לאריאלי, איתמר לא הולך להסתפק במקום השלישי. אחרי שהמעטפת הנוצצת של איתמר התחילה להיסדק, גם קארין התחילה לפתוח קמעה את ארון הפחדים שלה. היא הסבירה לו שהוא לא הולך לראות אותה בלי איפור, לעולם.

מבעד להתרגשות, איתמר התחיל לראות את התיק הכבד שנפל עליו. הוא עדיין בהלך רוח של איש מכירות, עדיין מרוצה מההתאמה, אין לו בעיה גם להמתין עם הטבעת לסוף כמו שהיא רוצה. אבל ברגע האחרון הוא לא מתאפק ושואל שוב: "את כאילו הולכת להתקלח ולחזור לאיפור?". כן איתמר יקירי, בניגוד למה שאמרת כל הערב, "קל" זה לא הולך להיות.