אז מה בעצם היה לנו אתמול? ליהיא, נעמה, שתי גישות שונות בתכלית למשחק מול מצלמה, וכח עצום אחד - שאיש אינו יודע עדיין מה הוא ומה כל כך עצום בו, כולל כותבי המשימות של הישרדות VIP. 

לטובת מי שהתרכז אתמול בעיקר במשחקי הכס, אתחיל מהתחלה: כשליהיא החזירה את נעמה קסרי למשחק, היא קיבלה לידיה פרס משונה שלא נראה כמותו בהישרדות - הכוח העצום, וכדי לממש אותו (ולדעת מה הוא מעניק, למען השם), עליה להיות מודחת ביום ה-19 למשחק, כלומר, בהדחה הבאה. אמרתם לעשות דרמה ולעצבן את כולם במכוון - אמרתם ליהיא, כך שבניגוד לאדם הממוצע שהיה מתבאס להשניא את עצמו על יתר השורדים - ליהיא גרינר עפה על התפקיד החדש שלה, ומוכיחה שאין תפקידים קטנים - יש רק שחקנים קטנים.

במשימת הפרס ליהיא עושה עבודה יפה ומעודנת בלעצבן ולהפסיד במכוון לאיפוגו, וכך המאותגרים ריחנית של שבט קנקאי פספסו מקלחת וערימות של "בודי לואושן" כמו שקורא לזה ג'ובאני, או ארגזים של "מוצרי תשפורת" כמו שקורא לזה אסף אשתר. אבל, כמו כל שחקנית מתחילה - ליהיא לא חפה מאגו, השתן עולה לה לראש, והיא מתחילה להגזים עם תצוגת המשחק שלה. או במילים אחרות: "אני למדתי משחק מלא שנים בלוס אנג'לס, וזה מאוד כיף להשתמש בכל הכשרון שלי". 

View this post on Instagram

A post shared by הישרדות - העמוד הרשמי (@survivor.israel) on

ואם ליהיא דוגלת בפרקטיקת המשחק ע"ש עידית לינוביץ' ברמת אביב ג', הרי שנעמה וג'ובאני, שותפיה למשימה הסודית, דוגלים יותר בשיטת סטניסלבסקי, ומאשימים אותה באובר אקטינג. לא יודעת, מדובר באישה שהיא-היא ההגדרה לאובר אקטינג אז אולי זה לא עד כדי כך מתאמץ מצידה? "ליהיא, עקיצה קטנה פעם ב-5 שעות, לא יותר", הו שלום לך נעמה אלמגור, תודה על המרשם. 

הריב המבוים של ג'ובאני וליהיא בנושא 'שמחה - שמנה או נכה', עבר בגרון לג'וזי ושקד, אבל ליהיא לא עוצרת באדום - ומסתכסכת גם עם השבט המתחרה והמורעב, ומסרבת לפרגן להם אוכל (המהלך ע"ש אלכסה דול). בלי שידעה, המוב הזה הוא זה שיעזור לה להיות המודחת הבאה, כי כמו שגילינו בסוף הפרק - מועצת השבט הבאה תהיה למעשה מועצת שבט בה שני השבטים מתכנסים להדחה משותפת. אה רגע, קבלו ביטול: מוסרים לי כאן בהצצה לפרק הבא שליהיא עתידה לאבד את הכוח העצום שלה יחד עם האמינות המפוקפקת שלה כשחקנית. השורדים האחרים מתחילים לחשוד.

אתם מבינים, מה שהופך את נעמה לשחקנית טובה יותר מליהיא (תרתי משמע), הוא שהיא קשובה לקהל שלה ולא חושבת אותם למטומטמים. נעמה הזהירה את ליהיא שהיא מגזימה פעם אחר פעם, אבל ליהיא בדיוק מעמידה בדיוק את המלט גרסת הפרינג' והיא לא רואה בעיניים. אם רק היה לליהיא את השכל לסמוך על נעמה בעיניים עצומות כמו שנעמה סמכה עליה במשימת הפרס - היא אולי היתה זוכה באיזה פסלון. 

בקטנה:

- שיסלח לי השם, אבל זה היה פרק אירוטי במיוחד: החל מהמקלחת העוטפת של אייל ברקובר ומישל טרוני (התכווצתי), דרך ריקוד הפסדובלה החושני של נעמה ואסף אשתר במשימת הפרס (התעוורתי) ועד בולמוס האכילה של מישל בבקתה. אף אחד לא גילה לי שאפשר לעשות דברים כאלה לקלמנטינה.
- ואחרי ארוחה הפירות, מישל חוזר לשבט עם בטן מלאה: "לא החזקתי מעמד חבר'ה, אכלתי את אסף אשתר". הרג אותי.
- שמחה מתפלפת מלראות עכבר. תגידי תודה שזה לא עקרבוט צהוב, נשמה.
- ועוד מילה אחת על כישורי המשחק של השורדים: תלהקו את ג'ובאני. לא משנה למה. מדובר ביהודה לוי עם מבטא.