האם הפרק השלישי של "המירוץ למיליון" היה למעשה דוקומנטרי על שנותיו המוקדמות של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ? ובכן, אין לי הסבר משכנע יותר למה שראיתי על המסך מלבד הרעיון שמישהו בהפקה לא טרח לקרוא חדשות בשנה האחרונה, בה טראמפ הפך מאיש שמחזיק צבא של אנשים שיסחבו לו את ה"סטארבאקס" לאיש שאשכרה מחזיק בצבא החזק בעולם. אבל היי, אנחנו לא כאן בשביל האקטואליה, אז נזרום.

בפתח הפרק, שמתרחש כמו קודמו בניו יורק, המתמודדים נדרשים לסחוב מתנות, כוסות קפה ופרחים עבור איש עסקים ניו יורקי המכונה "דונלד". זה כמובן גורם ליוסי ואודי (שמקבלים הפרק כינוי חדש – "הטבריינים", למרות שאנחנו עדיין דבקים ב"הבכיינים") לגלות חוסר בקיאות במצבה העגום של תעשיית המוזיקה בארץ ולהניח שרגב הוד, הסלב המוצדק היחיד העונה, מעסיק בעצמו עוזרים אישיים שיסחבו לו את הקפה והפרחים (לאשתו הלן, כמובן, שמתגלה כדמות הנשית המובילה העונה). מי שגם לא מבין את מעמדו של רגב הוד הוא כנראה רגב הוד בעצמו, שמפנטז על הרגע שבו יהיה בעלים של גורד שחקים. היי, גם דירה בנס ציונה זה לגמרי סבבה.

הפרק נמשך עם קו טראמפי-משהו כשאביבית והני, צמד הפקחיות מחולון שוכחות מעצם קיומו של הפוליטקלי קורקט בעולמנו וטוענות שהבהירו את צבע עורה של אביבית בפוטושופ בתמונה הזוגית שלהן. זו כמובן טעות מרה: עד שיש מתמודדת אתיופיות בתכנית ריאליטי שלא משתייכת לז'אנר הדוגמניות (ע"ע עדן סבן, טהוניה רובל), תהיו בטוחים שאף אחד בהפקה לא מתכוון להבהיר אותה.

ברשותכם נעבור לפינה ניתוחים אנתרופולוגיים מפי צמד האחים האהוב עלינו, עומר ונטע ברזני, והפעם, ההבדלים בין תחנות הרדיו הישראליות לעומת אלה האמריקאיות. נטע מסבירה לנו שבעוד שתחנת רדיו ממוצעת בישראל משמיעה רק "פיגוע, דריסה, מוות", מקבילתה האמריקאית משמיעה ריהאנה, ביונסה ו"כיף כיף כיף". בכלל, נטע מצטיירת כדמות הבולטת העונה וחושפת בהמשך הפרק את קיומה של אחות נוספת בשושלת המפוארת, אסנת "תותי", שאם היא כיפית כמו אחותה אנחנו מוכנים להפר בשבילה את חוקי המשחק ולהפוך את הברזני'ז לשלישייה.

במשימה נוספת שמתרחשת הפרק, הזוגות נדרשים למרוח על העוברים והשבים בטיימס סקוור קרמים של חברת "ללין" הישראלית, שאם נשפוט על פי הפרק היא הייצוא הכי מוצלח של ישראל בעולם אחרי הטפטפות וגל גדות. במשימה המתמודדים חושפים שלל סודות מקצועיים של צעירים אחרי צבא שעובדים בעגלות, כמו ריקוד "הבה נגילה" של אסף וג'סיקה, המנטרה הניו אייג'ית "I want to change your life" של הדוגמנים אליהו ודניאל וכמובן שירי אום כולתום ששרה הני לנערים מוסלמים. אין ספק שכולם נחושים בדעתם להצליח במשימה כמו שהם נחושים בדעתם לחזור על העובדה שזו חברה!! ישראלית!! שפתחה!! סניף!! בחו"ל!!

הזכרנו קודם את זוג האקסים אסף וג'סיקה, שנעלמו בנסיבות מסתוריות בפרק הקודם ושבו כדי להוכיח שלא הפסדנו כלום. אסף, שמתגלה כדושבאג רציני, מפציר בג'סיקה שהיא "מאבדת את הכישורים החברתיים שלה כשהיא לחוצה" ומשחרר לעברה עוד אינספור הערות פוגעניות. אם בהתחלה ג'סיקה נראתה לנו כמו דמות כיפית בסגנון הצרפתים מהעונה הקודמת, עכשיו אנחנו בעיקר מרחמים עליה, וחבל.

והייתה גם את משימת הדיינר, האינטרפרטציה המקומית למשימת אכילת האיברים הפנימיים מ"הישרדות", בה המתמודדים נדרשו לשתות שייקים המורכבים מפיצות, נקניקיות ויתר מרכיבים פופולאריים של ארוחת ערב ניו יורקית. במשימה נחשף פרצופו האמיתי של אודי, שהתגלה כדוש רציני יותר מאסף, כשאיים בפרישה לא מוצדקת והותיר את יוסי לחטוף קלקול קיבה בעצמו. הצעת ייעול: להדיח את הזוג המצ'עמם הזה לאלתר ולהביא במקומו את ההורים של עומר ונטע (בנוסף, לא במקום האחות האבודה, כן?).

רגע לפני הסיום האגבי להפליא של הפרק הזה, מגלים רגב והלן, עד לפני רגע הזוג המוביל בתחרות, שלא פחות מ-6 מתוך 11 הזוגות במירוץ החליטו לעכב אותם. רגב והלן ההמומים מחליטים לסגור חשבונות ורגב מטיל את הסנקציה החמורה מכל – אסור לזוגות יותר לשיר שירים שלו. הו לא, מה נעשה בלי "לנה מהבנק"?!

TVbee בפייסבוק