המוניטין של אביבית בר זוהר לא עושה לה שירות טוב, והיא תהיה הראשונה להודות בזה. כשרותי ברודו, רנטגן לבוש שחור, אומרת לה ש"את עושה לעצמך עוול, כי את סופר חכמה ואת מתעסקת בשטויות", היא משפילה מבט, מחייכת ומודה: "זה נכון". השיחה שלהן הגיעה בסיום העונה השנייה ומרחיבת הלב של הדוקו-ריאליטי "יס מן" מבית yes, עונה בה אביבית הייתה פחות בולטת מהצפוי - אבל עדיין מתוקה להפליא ומלאת אור, כהרגלה.

למעשה, אפילו עצם ההשתתפות ב"יס מן" רומז לאחת מההנחות השגויות הכי גדולות על אביבית: היא לא עושה כל כך הרבה ריאליטי. שתי עונות של "האח הגדול", עונה אחת של "מה שקורה באילת", זה - וזהו. ליהיא גרינר, לצורך העניין, הייתה ב"האח הגדול", "מה שקורה באילת", "הישרדות", "ליהיא ונעמה", "ליהיא תעשי לי ילד", "הכוכב הבא" ועכשיו גם "גולסטאריות". אבל עבור הציבור הרחב הטראש הוא אותו טראש, וכל ספר חוקים לנשים או הוצאת שתלים מהישבן הם אלה שייצרבו בזיכרון. אנחנו צורכים את אביבית דרך הסטורי והמדורים השונים, וכמעט ולא זוכים לראות אותה בגרסתה הלא מפולטרת. כשאותה גרסה סוף-סוף מגיעה, היא כמובן שווה את זה.

עוד בפרויקט:
>> למה פיבי מ"חברים" האירה לנו את המסך 
>> למה קילי מ"טד לאסו" האירה לנו את המסך 
>> למה שי מ"חתונמי" האיר לנו את המסך 
>> למה לוקי מ"לוקי" האיר לנו את המסך 

אביבית בר זוהר היא, בגדול, נסיכה של דיסני שבטעות נולדה לעולם הלא נכון. היא חיה באשליות, מכורה לפנטזיות, ומחזיקה את אחד הלבבות הכי גדולים שיש במדינה - טרף מושלם למתחזים, אלא מה. החלום הגדול מכולם שלה, וזה שהיא מדברת עליו ללא הפסקה, הוא השאיפה לחיי משפחה משל עצמה: גם להפוך לאמא, וגם למצוא אהבה. "יס מן" ניסתה לענות לה הצרכים האלה, אבל המשימה לא הייתה קלה.

את המסע לאמהות - שטרם הושלם - אביבית התחילה במפגש מרגש ומשולש עם ברודו ודיקלה, האחת נטולת ילדים והשנייה הפכה לאמא בשלב מאוחר יחסית בחייה. אביבית השתכנעה, ובהמשך אף ביקרה עם דיקלה אצל רופא שייעץ לה להקפיא ביציות. את החלק הרומנטי ניסה לנהל המנטור של התוכנית, חנוך דאום, שנתקל בעקשנות בר זוהר-ית טיפוסית ובסירוב עיקש לבחור גבר אחד בלבד מתוך השלושה שהוצעו לה.

היא היחידה שכל רגע שלה על המסך היה טהור ומלא באהבה. בלי ריבים, בלי משקעים, וגם בלי הדחקה. אביבית מאושרת ואוהבת כל דבר שזז

עוד בפרויקט:
>> למה גייטה מ"דייב" האיר לנו את המסך 
>> למה טניה מ"הלוטוס הלבן" האירה לנו את המסך
>> למה מורין מ"חינוך מיני" האירה לנו את המסך

הנתיב הזה הסתיים בדייט עם ג'קי סבג (בוגר "2025", פרט טריוויה שייתכן שאני היחיד בעולם שזוכר), ובערב רומנטי שלא ממש צלח. בישורת האחרונה, עם ההבנה שצריך להראות שאביבית עשתה התקדמות כלשהי, היא התחילה ללמוד לרכוב על אופניים, לא לפני שחטפה רגליים קרות ופרצה בבכי מול המצלמה. כי ככה היא, תמיד רגישה, תמיד במקסימום שלה. 

המסע של אביבית אולי היה הכי פחות משמעותי מבין אלה של חמשת משתתפי "יס מן", אבל היא היחידה שכל רגע שלה על המסך היה טהור ומלא באהבה. בלי ריבים, בלי משקעים, וגם בלי הדחקה. אביבית מאושרת ואוהבת כל דבר שזז לא מתוך פסאדה - אלא כי ככה היא חיה כבר קרוב ל-40 שנה. התדמית שדבקה בה עם השנים, מהמסך ומהאינסטגרם, לא עושה איתה חסד בלשון המעטה. ואפילו אם אתם מתעקשים לטעון שהיא רדודה (היא לא) ורודפת כסף (יש לה מספיק משלה), על דבר אחד אי אפשר להתווכח: אין על המסך שלנו עוד מישהי כל כך שמחה. אז תנו לה להמשיך לחיות באגדה, מה קרה?