זו לא הפעם הראשונה שבה אני משתפכת ב-mako על אהבתי למורין גרוף: עשיתי את זה כבר כשהחלטנו לדרג את דמויות "חינוך מיני" והתעקשתי שהיא תקבל את המקום השני (מתוך 26 דמויות שנכללו בדירוג), למרות היותה דמות לא מרכזית באנסמבל של הסדרה. בכל מקרה, אמרתי כבר ואגיד שוב: מורין היא אנדר-רייטד וצופי "חינוך מיני" לא העניקו לה את הכבוד הראוי לה. בקהילת מעריצים שבה רובי הפכה לשוס של העונה השלישית בזכות התגלית המרעישה על היותה אנושית, לא ברור איך מורין לא זכתה גם כן לאינספור ממים מרימים הנושאים את שמה: בכל זאת, מדובר באחת הדמויות הכי מתוקות וטובות לב על המסך.

הדמויות של "חינוך מיני" הן אנוכיות לרוב, ולא תמיד מוסריות. הן אינן רעות באופן קונבנציונלי אבל הן הוכיחו פעם אחר פעם שאחרי הכל ולמרות הכל, הן מרוכזות בעצמן (אריק בגד באדם לטובת מסע הגילוי האישי שלו, אוטיס השלה את רובי כדי להסיח את דעתו מהמחשבות על מייב). גם מורין מעולם לא הייתה מושלמת: בעונה הראשונה היא תפסה עמדה ניטרלית ומרגיזה למדי בכל הנוגע לשיטת החינוך הנוקשה אליה נצמד בעלה - מייקל גרוף - בחינוך של אדם, בנם המשותף והבעייתי. היא לא בהכרח שיתפה פעולה עם תחזוקת המציאות העגומה של אדם אבל גם לא פעלה יותר מדי כדי לשנות אותה. אבל בניגוד לדמויות רבות אחרות בסדרה, שרמסו אחרים כדי להגיע לקלוז'ר, מורין הצליחה להפוך לגרסה הטובה ביותר של עצמה ועל הדרך גם להיטיב עם הקרובים לה.

עוד בפרויקט:
>> למה פיבי מ"חברים" האירה לנו את המסך 
>> למה קילי מ"טד לאסו" האירה לנו את המסך 
>> למה שי מ"חתונמי" האיר לנו את המסך 
>> למה לוקי מ"לוקי" האיר לנו את המסך 

בעונה השנייה, נורות אדומות החלו להידלק אצל מורין בכל הנוגע להתנהלותו של בעלה: לא רק שהוא כושל פעם אחר פעם באבהותו לאדם, הוא גם לא בן זוג טוב במיוחד עבורה. מורין, אישה בשנות ה-40 או ה-50 לחייה, מאסה בחיי המין הלא קיימים שלה ושל בעלה וניסתה ליצור עבורם מרחבים זוגיים ולשחזר את התשוקה. אבל לא רק המין הוא שחסר לה במשך כל כך הרבה זמן, אלא גם העצמי שלה. מורין הבינה שהיא חיה חיים בלתי מספקים במהותם. אובדת עצות, שכן היא מעולם לא נהגה לתקשר את הקשיים שלה, פנתה מורין לג'ין מילברן, מלכת התקשורת הבינאישית. ג'ין ניסתה לעזור לה למצוא את הדרך אל ליבו של אדם והשתתפה איתה בתסכול שזו חשה על היעדר הריגוש ביחסים בינה לבין בעלה. מהות הקשר ישבה בדיוק על הגבול בין חברי לטיפולי, כשהשיחות עסקו כולן בצרותיה של מורין ולא באלה של ג'ין. אחרי עונה שלמה בה התחבטה בין המוכר והמדכא לבין הרצוי והבלתי אפשרי, החליטה מורין לעזוב את מייקל ולהיות חברה של עצמה.

 אבל מורין, כאמור, לא הסתפקה בלדאוג לעצמה: אחרי שנפטרה מהגורם המלחיץ בחייה ופינתה מקום במדפי הרגש, היא לא שכחה את החסד של ג'ין מהעונה הקודמת והקפידה להעניק לה בחזרה חסד משלה. ג'ין היא מטפלת במקצועה ונוטה לשלב שיח טיפולי גם בשיחות עם חברים (או במילים אחרות, להיות הצד המקשיב), אבל מורין סירבה להמשיך ולהיות החברה הזו שהשיחות תמיד עוסקות בה. נכון, בעונה השנייה מורין הייתה זקוקה להכלה מתמדת ולא יכולה הייתה לתת בחזרה, אבל בעונה השלישית – כשהרגישה שהיא כבר מסוגלת להתמודד עם בעיות של אחרים – מורין הדגימה חברות טובה מהי: במקום לדבוק בדינמיקה החד צדדית והמוכרת שלהן, היא הפכה את היוצרות והייתה כתף תומכת לג'ין כשזו הייתה במצוקה.

בניגוד לדמויות רבות אחרות בסדרה, שנאלצו לרמוס אחרים כדי להגיע לקלוז'ר, מורין הצליחה להפוך לגרסה הטובה ביותר של עצמה ועל הדרך גם להיטיב עם הקרובים לה

התובנות החכמות של מורין היו חלק בלתי מבוטל גם ממסעו של מייקל לשיפור עצמי. כשכישלונה המפואר של מערכת הנישואים מהדהד בראשו, מייקל התבונן בעברו הכאוב כילד שסובל מבריונות בתוך המשפחה והחל להבין מאיפה הגיעו דפוסי ההתנהגות האלימים שלו. הוא אמנם לא סיים להתיר את הסבך אבל הצליח להכיר בעוולות שגרם לבני משפחתו; מהמקום הזה, הוא מנסה לזכות בליבה של אשתו מחדש. מורין מתחממת לאורה של ההצעה, אבל לא נענית לה: לא נחזור להיות יחד, היא מבהירה למייקל, עד שהיחסים שלך עם אדם לא יקבלו תפנית אמיתית.

עוד בפרויקט:
>> למה גייטה מ"דייב" האיר לנו את המסך 
>> למה אביבית בר זוהר מ"יס מן" האירה לנו את המסך
>> למה טניה מ"הלוטוס הלבן" האירה לנו את המסך

ואם כבר באדם עסקינן: הוא אמנם ילד מאתגר, אבל עם הזמן מורין למדה להתגאות בו על תכונותיו הטובות. בפרק האחרון של העונה השלישית, כזכור, השתתף אדם בתחרות מאלפי כלבים, תחביב חדש והראשון שלו אי פעם; הוא אמנם לא זכה במדליה, אבל קיבל ציון לשבח. מורין כבר הפסיקה לשפוט אותו בהשוואה לנערים אחרים בגילו והחלה להתבונן בו בהשוואה לעצמו בלבד. מהמקום האותנטי הזה, היא מחאה לו כפיים בהתלהבות מהקהל ונתנה לו, סוף סוף, את האישור שהוא היה כה צריך.

לא פעם, ובמיוחד ביקום של "חינוך מיני", גדולה של אדם אחד באה על חשבונו של אדם אחר: במקרה של מורין, היא תיעלה את ההתפתחות העצמית שלה לכדי ריפוי של סביבתה הקרובה. כל זאת, יחד עם הקסם האישי שלה, הביישנות הכובשת ונטולת ההתנשאות, והאנרגיות החיוביות שהיא מקרינה – הופכים אותה לאחת הדמויות המשמחות ביותר על המסך.