רביב דרוקר, הפרשן הפוליטי של חדשות 13, מפרסם הבוקר בעיתון הארץ טור שכותרתו "הדלפה מנצחת" ובו טוען כי המקור של גיא פלג, הכתב לענייני משפט של חדשות 12, להדלפות מחקירתו של ראש הממשלה בתיק 1000 הוא לא אחר מאשר ראש הממשלה ואנשיו, ופלג הוא למעשה סוג של כלי משחק להדלפות המדודות שנבחרו בקפידה בבלפור.

"הנה תרחיש דמיוני, על אחריותי בלבד", פותח דרוקר את טורו, "בנימין נתניהו ישב ועיין בחומר החקירה שהועבר אליו לקראת השימוע וחשב לעצמו: ברור שהחומר יודלף, אז במקום שהכתב יבחר קטעים שיציגו אותי באור שלילי לפני הבחירות, מדוע לא אדליף בעצמי? הוא בחר בקפידה כמה קטעים שהחקירה נראית בהם קטנונית ותמלילים שרואים בהם בדיעבד שהחוקרים לא דייקו בעובדות, ואולי אף התנשאו על ראש הממשלה".

בהמשך כותב דרוקר כי "שיהיה ברור, אין לי טענה לגיא פלג על שפירסם את תמלילי החקירה האלה. מעטים ביותר העיתונאים שהיו מסרבים לפרסמם. זאת ועוד, וכאן מדובר שוב בניחוש שלי, ייתכן שפלג הבין את המניפולציה. בשבוע שעבר הוא עשה דבר יוצא דופן - צייץ בחשבון הטוויטר: 'מר נתניהו בוא נגיד את האמת פעם אחת. אתה זה שביקשת שנכניס את הציטוט הזה מהחקירה של שפר'. פלג התכוון רק לתמליל אחד, אבל אני משער בזהירות שאין מדובר רק בתמליל הזה. נדיר שעיתונאי יחשוף כך את המקור שלו. בלפור התעטפה בשתיקה לא אופיינית למשך יממה... ביום שישי פירסם נתניהו סרטון מביך, שבו הוא בוחר את ה'פייק ניוז' של השבוע. פלג זכה בתואר. נתניהו אף הגדיל לעשות וחיקה בקולו את פלג. את הסיבוב הזה סיים נתניהו בניצחון גדול".

פלג לא נשאר חייב כמובן, והבוקר כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "לא יודע את מי מטרידים יותר הפרסומים שלי, את ראש הממשלה או את רביב דרוקר? כבר שנים עסוק דרוקר בניסיון נואש לברר מי למען השם מעביר לי חומר. אני לא חושב שיש עוד דוגמא לעיתונאי שעסוק בכזו אדיקות ובמשך שנים בשאלה, מהם מקורות המידע של מתחרה שלו ומה האינטרס של אותו מקור. אתם חושבים שאני מגזים? הנה רשימה חלקית של פרסומים שלי שזיכו אותי במאמר שלם של הפרשן הבכיר דרוקר: היום על פני טור שלם בעיתון 'הארץ' הוא מעלה תאוריה מופרכת ומגוחכת ולפיה המקור שלי לפרסום תמלילי חקירתו של נתניהו הוא נתניהו עצמו".

פלג ממשיך: "צחקתםאל תדאגו, לדרוקר יש גם הסבר לתאוריה המגוחכת. נתניהו מדליף לי את תמלילי חקירתו כדי לסדוק את אמון הציבור במשטרה ובתקשורת. בעבר פרסם טור שמסביר מדוע לא פרסם בעצמו את 'הקלטות יאיר' תוך שהוא מדגיש שאני וחדשות 2 למעשה פרסמנו חומר שלא רצהלפני כן כתב טור, שבו ניסה לרמז מי המקור שלי לפרסום, שעסק בחומר מודיעיני, שנאסף באגף המודיעין של המשטרה בעניינו של השר לבטחון פנים ארדןזכיתי גם במאמר, כשפרסמתי מכתב שדרש מהיועץ המשפטי שלא למנות את תת ניצב אפריים ברכה ז"ל לתפקיד ראש יחא"הרגע, זה עוד לא הכל. הוא כתב טור שבה ניסה להסביר איך מכשיר היועץ לשעבר וינשטיין את דעת הקהל לסגירות תיקים. על פי התאוריה של פרשן התקשורת הבכיר, היועץ מעביר לחברו אברמוביץ' את המידע, וזה מעביר לי פרוסות מידע שמכינות את הציבור להחלטת הסגירהאז מה לאחל לעצמי ולדרוקר? שיוסיף לעסוק בקדחתנות בשאלה מי הביא לי חומראני מקווה שכבר הערב אתן לו סיבה לטור חדש". המשך כנראה יבוא.