פרטים חדשים מתוך חקירות ראש הממשלה: עד המדינה ומקורבו לשעבר של נתניהו ניר חפץ סיפר בעדותו במשטרה שאיש העסקים ארנון מילצ'ן הגיע לפגישה אישית עם רה"מ, שבסיומה התרברב בפניו שנתניהו ביקש מהמוסד לסדר לו מסוק שייקח אותו לירדן יחד עם המיליארדר ההודי טאטא, וזאת כדי לקדם את המיזם העסקי שלו - כך פורסם הערב (ראשון) במהדורה המרכזית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הפרסום בשבוע שעבר בחדשות 12 מתוך חקירתו של ראש הממשלה בידי ראש יאח"ה, תת-ניצב כורש ברנור, עורר סערה. נתניהו, שלא זכר במהלך החקירה אם אכן הזמין מסוק כדי שזה יטיס את חברו המיליארדר מילצ'ן ואת שותפו ההודי טאטא לפגישה בירדן, שלף את עדותה של הדס קליין, עדת המפתח בתיק.

חלק מדבריה של קליין הופיעו באתר ynet. "המסוק כלל לא היה ישראלי אלא ירדני", צוטטה בפרסום שלפיו מי שארגן את אותו מסוק היה בכלל ראש המוסד לשעבר מאיר דגן. בסוף השבוע האחרון גילה בן כספית בעיתון מעריב שבכלל היו שני מסוקים: האחד ישראלי, שהטיס את שני המיליארדים לגבול, והאחר ירדני, שהטיס מהגבול למלך, ושאליו כנראה התכוונה קליין.

אלא שלפגישה המקדימה לטיסה המדוברת היה, כך מתברר, עד אחד - ניר חפץ, אז עדיין יועץ התקשורת הקרוב של נתניהו והיום כבר עד מדינה נגדו. זה מה שאמר בעניין זה לחוקרים:

חפץ: אני יכול לתאר לך אירוע אחד שאני זוכר במדויק... מילצ'ן הגיע... הוא חיכה להיכנס לביבי. הוא סיפר לי שהוא הגיע בשביל שהוא נמצא פה יחד עם טאטא, מיליארדר הודי ושהוא הגיע כי ביבי מסדר לו מסוק שייקח אותו מישראל לירדן, בלי עצירות זאת אומרת, והוא גם מספר שהמוסד מתאם לבקשת ביבי את העובדה שהמסוק יעבור ויחזור ושזה נעשה מול ארמון המלך הירדני.

נתניהו מילצ'ן בעבר (צילום: פלאש 90, חדשות)
נתניהו מילצ'ן בעבר | צילום: פלאש 90, חדשות

כל העדויות בתיק, של הדס קליין, של ניר חפץ, של ארנון מילצ'ן, כמו גם חקירותיו באזהרה של נתניהו עצמו אוגדו בידי הפרקליטות. היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט הוא שקבע, בסופו של דבר, כי נתניהו מואשם בכפוף לשימוע בעבירה של הפרת אמונים שכן על פי כתב החשדות פעל נתניהו, בין היתר, מול גורמי ביטחון על מנת לאפשר טיסה של טאטא ומילצ'ן לירדן לצורך פגישה עם המלך. 

חוקר: היה איתו (עם מילצ'ן) עוד מישהו?
חפץ: לא, הוא היה לבד. הוא בא לבדו והוא סיפר לי בפרוטרוט, מה זה התרברב... שביבי מסדר לו שהמסוק יעבור מעל הגבול...
חוקר: אתה נכנסת, הצטרפת לפגישה?
חפץ: לא, אני הייתי בחוץ והוא נכנס, יצא, נכנס, יצא, ואז, הוא יצא מבסוט, מכיוון שהוא אמר שזה סודר.
חוקר: בקשר למיזם, האם מילצ'ן הזכיר באופן כללי לגבי הפוטנציאל העסקי שלו?
חפץ: הוא דיבר על מאות מיליונים בדולרים או יורו.

חוקרי המשטרה בכניסה למעון רה"מ (צילום: החדשות)
חוקרי המשטרה בכניסה למעון רה"מ | צילום: החדשות

תיק 1000 והאישום נגד נתניהו בכפוף לשימוע לא עוסקים בכלל בשאלה אם המיזם טוב למדינת ישראל, או לא נחוץ בכלל, שכן התיק עוסק בניגוד העניינים שבו היה מצוי ראש הממשלה. היועמ"ש מסביר על כך בכתב החשדות נגד נתניהו ומציין שראש הממשלה קיבל מצד אחד במשך שנים טובות הנאה מארנון מילצ'ן באופן אישי לו ולבני משפחתו בשווי של מאות אלפי שקלים ומהצד השני הפעיל פעולות שלטוניות כדי לקדם אינטרסים פרטיים ואחרים של מילצ'ן. באופן הזה קובע היועמ"ש נתניהו עמד בניגוד עניינים חריף ולכן הוא מייחס לו עבירה של הפרת אמונים, כל זאת כאמור בכפוף לשימוע שייערך בתחילת אוקטובר הקרוב.

מראש הממשלה נתניהו נמסר בתגובה: "אם הדבר היה דרוש כדי להציל את עורו, עד המדינה ניר חפץ היה גם מעליל על משפחת נתניהו שהיא אחראית לרצח ארלוזרוב".