צילום מסך מיוטיוב

בחודש שעבר אמיליה קלארק החליטה לחשוף שבגיל 24, אחרי שסיימה את צילומי העונה הראשונה של משחקי הכס, היא עברה שני אירועים מוחיים סמוכים וחמורים. את השתלשלות האירועים היא החליטה לפרסם כמאמר בניו יורקר, ובמקביל השיקה גם ארגון צדקה שתומך בצעירים שעברו אירוע מוחי.

אתמול, קלארק התארחה בתוכנית בוקר אמריקאית וחשפה לראשונה תמונות של עצמה משני האשפוזים, וגם כמה מהדברים שעברו לה בראש בתקופת ההחלמה הקשה. האירוע הראשון קרה כשקלארק התאמנה במכון כושר, והרגישה פתאום כאב חד בראש שלא עבר. היא אושפזה עם שבץ מוחי, עברה החלמה של כמה שבועות וחזרה היישר אל סט הצילומים של העונה השנייה של משחקי הכסף, אז התברר שחלק במוח שלה פשוט הפסיק לעבוד מאחר שלא הגיע אליו דם. בתמונות שקלארק חשפה לראשונה היא נראית עייפה, כשהיא שוכבת במיטת בית חולים או יושבת מחוברת למכשירים.

"הרופאים ניסו להבין איזה חלק מת במוח שלי, ואני תמיד אומרת שזה הטעם הטוב בגברים", קלארק התבדחה בראיון, ואז חשפה רגשות קצת יותר רציניים: "במשך הרבה מאוד זמן חשבתי שמה שאיבדתי זה את היכולת שלי לשחק, זו הייתה פארנויה עמוקה".

אחרי האירוע השני, היא אומרת, היה לה קשה הרבה יותר להתמודד עם ההחלמה מבחינה נפשית, והעזרה הגיעה ממקור לא צפוי - חאליסי. "בפעם השנייה היה לי קשה יותר להיות אופטימית לגבי ההחלמה, וזו הייתה התמודדות יומיומית. הייתי בהחלט במצב רוח ירוד, בלשון המעטה", היא אמרה. "אבל אז את עולה על הסט ומשחקת בד-אס, וזה מה שהציל אותי מהמחשבות על זה שאני בת תמותה".

צילום מסך מיוטיוב