נותרו רק 60 ימים עד לעליית העונה השמינית והאחרונה של משחקי הכס, לא שאנחנו סופרים, ונשאלת השאלה: איך מעבירים את אותם ימים ארורים? התשובה: חושבים על המתים.

בשבע העונות האחרונות נפרדו צופי הסדרה מלא מעט דמויות אהובות, חלקן בצורה אכזרית במיוחד (היוש, אוברין מארטל) וחלקן סתם איבדו את הראש על הגיליוטינה, אבל בכל חגיגת המוות הזאת יש נספים נוספים שאפילו לא שמענו עליהן, כמו סר פאונס, חתולו המתוק של טומן באראת'יון ז"ל.

סר פאונס היה החתול המשפחתי של משפחת באראת'יון, משפחה שהברכה "לבריאות ואריכות ימים" פסחה עליה. מיטיבי הלכת ביניכם  ודאי זוכרים את הופעת הבכורה של פאונס, בעודו מפריע למרג'רי טיירל (זכר צדיקה לברכה) לפלרטט את דרכה אל כס המלכות. מרגע שקיפץ על מיטת המלכות בין מרג'רי וטומן, היה ברור שמדובר בשחקן משנה קלאסי שגונב את ההצגה ופאונס הצמרירי הפך לכוכב ויראלי. מעריצי הסדרה שעקבו אחר עלילותיו בווסטרוז החלו להיות מודאגים לגורלו כאשר הוא הפסיק להופיע בסדרה מהעונה החמישית. כאשר טומן ומרג'רי החזירו את נשמתם לבורא כבר עלה חשש ממשי לחייו.

דיוויד בניוף, השואו-ראנר של משחקי הכס לצד ג'ורג' ר.ר. מרטין, פתח לראשונה על גורלו של החתול היקר בפני כתבי מגזין "אנטרטיימנט וויקלי", ואם הגעתם עד כאן כדאי שתכינו את הממחטות: "סרסיי שנאה את השם 'סר פאונס' כל כך עד שהיא לא הסכימה שהוא יישאר בחיים", אמר בניוף. "היא הגתה תכנית שטנית של ממש. המוות של פאונס היה כל כך נורא עד שלא היינו מסוגלים להציג אותו בתכנית". טוב, הלם.

יש היגיון פנימי במעשה הנורא של סרסיי, דמות שהיא הכלאה בין שטן והיצור המפחיד מדברים מוזרים. מסתבר שעבור סרסיי, סר פאונס הזכיר יותר מדי את בנה המנוח טומן, ולכן כדי להימנע מלהרגיש היא החליטה לשים לו סוף. כמו כן, מסתבר שהוא הפריע לה לקיים יחסים עם אחיה ג'יימי.

"אם תקנו את מארז הדי.וי.די. החגיגי שיצא בסוף הסדרה, תוכלו למצוא פרק שלם שמראה את עלילותיו של סר פאונס", צחק בניוף ברשעות של מי שלא גידל חתול מעולם. האמת היא שיש סיבה הרבה יותר הגיונית לעזיבתו של פאונס את הסדרה: "לא היה כיף לעבוד איתו", הוסיף בניוף. "באופן כללי כלבים נוטים לעשות מה שתבקש מהם בהנחה שהם חכמים ומאולפים. לחתולים יש את האג'נדה שלהם". מה שנקרא - ספר לנו משהו שאנחנו לא יודעים.

דין צ'ארלס-צ'פמן שגילם את טומן באראתיון, מראה שכמו דמותו - גם הוא מעדיף לראות את חצי כוס הריקה: "אני לא יודע מה קרה לו. אני מאמין שיש מספיק אנשי צוות שהיו שמחים לאמץ אותו ולשמור עליו. אני רוצה להאמין שהוא לא מת ביחד עם טומן ומרג'רי בפיצוץ, זה יהיה טראגי ממש. אולי הוא המשיך הלאה ומצא לעצמו חברה?". מי שלא מסוגל לשאת את המחשבה על כך שסר פאונס לא ישוב לחיינו, יכול לחכות לספר הבא בסדרה שאולי יצא מתישהו. מסתבר שבספרים של ג'ורג' ר. ר. מרטין סר פאונס עדיין בחיים ואפילו מתלוצץ עם עכבריו.