אתמול שודר ברחבי העולם הפרק האחרון של משחקי הכסהמעריצים שמלווים את הסדרה כבר עשור לא היססו לפרסם את מחשבותיהם על הפרק ברשתות החברתיות. מבטיחים שאין ספוילרים.

"זה הכל?", צייץ מעריץ מאוכזב. מעריץ אחר צייץ תמונה של יוצרי הסדרה וכתב: "הנבלים האמיתיים של משחקי הכס". "העובדה שלמפץ הגדול היה פרק סיום טוב יותר תרדוף את מעריצי משחקי הכס לנצח", כתב מעריץ נוסף.

אך לא כל התגובות לפרק היו שליליות, היו מעריצים שהתרגשו מהדרך בה הסדרה הסתיימה. קורט מגה, שחקן רבע מפורסם, צייץ: "סוף מושלם, לא יכולתי לבקש יותר, יפיפה. תודה לכם על המסע". "הדבר היחיד עליו מסכימים כל הצופים של משחקי הכס הוא שאנחנו עצובים שזה נגמר", צייץ מעריץ אחר. 

 

 מה לגבי השחקנים? מה היו התגובות שלהם על הפרק ועל סיום הסדרה בכלל? סופי טרנר, ששיחקה את סנסה, פירסמה תמונה של הקאסט וכתבה פסקה מרגשת : "סנסה, תודה שלימדת אותי חוסן, אומץ ומה הוא חוזק אמיתי. תודה שלימדת אותי להיות נדיבה, סבלנית ולהנהיג עם אהבה. גדלתי איתך, התאהבתי בך כשהייתי בת 13 ועשור אחר כך בגיל 23 אני עוזבת אותך. בלעדיך אני לא הייתי האדם שאני היום. תודה למעריצים שהתאהבו בדמויות ותמכו בתכנית עד הסוף. אני אתגעגע לזה יותר מהכל". 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 

Sansa, Thank you for teaching me resilience, bravery and what true strength really is. Thank you teaching me to be kind and patient and to lead with love. I grew up with you. I fell in love with you at 13 and now 10 years on.. at 23 I leave you behind, but I will never leave behind what you’ve taught me. To the show and the incredible people who make it, thank you for giving me the best life and drama lessons I could have ever asked for. Without you I wouldn’t be the person I am today. Thank you for giving me this chance all those years ago. And finally to the fans. Thank you for falling in love with these characters and supporting this show right through till the end. I’ll miss this more than anything.

A post shared by Sophie Turner (@sophiet) on

אמיליה קלארק, ששיחקה את דאינריז, פרסמה סדרת תמונות באינסטגרם וכתבה: "קשה למצוא מילים לכל מה שאני רוצה להגיד על כמה התכנית ודאני היו חשובים עבורי. להיות האמא של הדרקונים לקח חלק מרכזי מחיי הבוגרים, האישה הזאת לקחה את כל ליבי. משחקי הכס עיצבה אותי כאישה, שחקנית וכבת אדם. אני אסירת תודה למעריצים, בלעדיכם לא היינו. ועכשיו המשמרת שלנו נגמרה".

 
 
 
View this post on Instagram
 
 

Finding the words to write this post has left me overwhelmed with how much I want to say but how small words feel in comparison to what this show and Dany have meant to me. The mother of dragons chapter has taken up the whole of my adult life. This woman has taken up the whole of my heart. I’ve sweated in the blaze of dragon fire, shed many tears at those who left our family early, and wrung my brain dry trying to do Khaleesi and the masterful words, actions (and names) I was given, justice. Game of Thrones has shaped me as a woman, as an actor and as a human being. I just wish my darling dad was here now to see how far we’ve flown. But to you, dear kind magical fans, I owe you so much thanks, for your steady gaze at what we’ve made and what I’ve done with a character that was already in the hearts of many before I slipped on the platinum wig of dreams. Without you there is no us. And now our watch has ended. @gameofthrones @hbo #love #motherofdragonsoverandout

A post shared by @ emilia_clarke on

 

 "האחות הכי טובה, מתוקה ונפלאה מאמא אחרת. זה היה עשור כיפי", כתב ניקולאי קוסטר-ולדאו, ששיחק את ג'יימי לאניסטר, וצירף רצף סלפים משותפים עם לנה הידי, ששיחקה את סרסיי, אחותו ואהובתו.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 

The best, sweetest most wonderful sister from another mother @iamlenaheadey . That was a fun decade

A post shared by Nikolaj Coster-Waldau (@nikolajwilliamcw) on

פדרו פסקל ששיחק את אוברין מארטל, הנסיך הביסקסואל של דורן, התייחס לתגובות לפרק הסיום וצייץ: "תשתקו, זה היה מושלם".