אניה בוקשטיין במשחקי הכס (צילום: Helen Sloan; HBO)
הכוהנת האדומה - אניה בוקשטיין ב"משחקי הכס" | צילום: Helen Sloan; HBO

מהו בוקר יום שני בלי דיון ענף בפרק של משחקי הכס? יום עצוב וריק ממשמעות. אבל אלה החיים, ואחרי שידור פרק הסיום של הסדרה בשבוע שעבר, נותרו למעריציה רק השערות ותאוריות שלעולם (או לפחות עד ש-HBO יחליטו דווקא כאן להפיק סדרת המשך) לא יאושרו. אחת מהתאוריות האלה עוסקת בקו עלילה מ"כס הברזל", הפרק האחרון של משחקי הכס, ולכן אם איכשהו עוד לא השלמתם את הצפייה בו, שימו לב, הכתבה הזו תספיילר לכם.

באחד המהלכים המפתיעים יותר בפרק הסיום, מצאה דאינריז טרגריאן את מותה בידי אהובה (וקרוב משפחתה), ג'ון סנואו. ג'ון דקר את דאני בחזה והותיר אותה לדמם למוות למרגלות כס הברזל עליו חלמה לשבת במשך שמונה עונות, אבל עוד לפני שהגופה הספיקה להתקרר, היא נאספה ונחטפה על ידי דרוגו, הדרקון הנאמן של דאינריז ונישאה למרחקים. ועל אף שדאני נראתה מתה באופן סופי, ידוע שהמוות במשחקי הכס איננו כביש חד סטרי, וכבר ראינו ושמענו על לא מעט קימות לתחייה בתולדות הסדרה. התאוריה החדשה של מעריצי הסדרה עוסקת בדיוק בכך - באפשרות שדאינריז תשוב לחיים, ובכך שדרוגו רק נשא אותה בטלפיו למקום בו יוכלו לבטל את ההריגה. ומי יהיה בר המזל שישיב את דאינריז לחיים? אניה בוקשטיין, כמובן.

כזכור, השחקנית הישראלית הבליחה לרגע בעונה השישית של משחקי הכס ככוהנת האדומה קינווארה מוולאנטיס. קינווארה משתייכת למסדר המכשפות/נביאות/כוהנות שמליסנדרה השתייכה אליו, והוכח כבר שביכולתן של בנות המסדר להחזיר את המתים לחיים (כפי שעשתה מליסנדרה לג'ון סנואו בסוף העונה החמישית). נוסף על כך, בהופעתה בעונה השישית אומרת קינווארה שהיא תומכת בהמלכתה של דאינריז על ווסטרוז, ושבת טרגריאן היא זו ש"הובטחה" בנבואה. כלומר, יש לכוהנות האדומות בכלל, ולאניה בוקשטיין בפרק, אינטרס גם להציל את דאינריז, אם יעלה הצורך. ושוב, כבר ראינו מה בנות המסדר מוכנות לעשות בשם האמונה שלהן (להסית לרצח של ילדה, למשל). לכל אלה שווה להוסיף את הציטוט של סאם מהמשך פרק הסיום, בו הוא אומר שדרוגו נצפה מעופף לכיוון מזרח - שם אמורה להיות ממוקמת ממלכת וולאנטיס בה קינווארה מתגוררת.

החיבור בין כל החלקים האלה גרם לכך שקינווארה זכתה לפופולריות מפתיעה ברשתות החברתיות בשבוע החולף, ורק ביממה האחרונה הוזכר שמה ביותר מ-200 ציוצים בטוויטר ועשרות פוסטים מתויגים באינסטגרם - לרוב, פרסומים של מעריצים שמפנטזים על כך שדאינריז זכתה לסיבוב שני בקיום האנושי. "דאינריז הוחייתה על ידי קינווארה ותחיה את שארית ימיה באסוס עם דרוגון, בבית עם דלת אדומה ועץ לימון", כתב מעריץ אחד, ואחר הוסיף תמונה עם פניה של דאינריז במיטת בית חולים, וכתב "מתאוששת מהפציעה, מצבה ממש בסדר במקדש האדום בוולאנטיס. קינווארה מטפלת בה כמו שצריך".


"מתה על זה שכולם פשוט קיבלו את העובדה שדאני בחיים וקינווארה הקימה אותה לתחייה", סיכמה מעריצה שלישית -


למרות כל האופטימיות הזו, חשוב להזכיר שיוצרי משחקי הכס הבהירו יותר מפעם אחת שסדרות הבת המתוכננות לסדרה תהיינה סדרות מקדימות מבחינה עלילתית. HBO מתמקדת כרגע בהפקת הלילה הארוך, סדרה שמתרחשת על רקע החורף הנוראי שפקד את ווסטרוז בעברה, ונמשך כ-25 שנים רצופות. נכון לעכשיו, לא פורסמה העבודה על כל סדרת ספין-אוף לאחת הדמויות ששרדו (או שלא שרדו).

סרט התעודה "משחקי הכס: המשמרת האחרונה", שמתעד את הפקת העונה האחרונה של הסדרה, זמין לצפייה בסלקום tv