מעריצי משחקי הכס, הצופים הכי עירניים/טרחנים בהיסטוריה של הטלוויזיה, עלו על פשלה בפרק הרביעי לעונה ששודר אתמול בישראל, שהיא לא פחות מהיסטריתנפרגן באזהרת ספוילר למי שטרם צפה (מי אתם?) ונתחיל.

סעודת הניצחון על ווינטרפל של ג'ון סנואו, סאנסה ודאינריז מול צבא המתים קיבלה תפנית מעניינת ועכשווית למדי כשכוס קפה של סטארבקס הופיעה על השולחן המפואר שנראה בסצינה, ממש מול מושבו של סנואו. מאחר ומדובר בסדרה הכי מוקפדת שיצא לנו לראות, קצת קשה לנו להאמין שאף אחד מאנשי הצוות הרבים שעמלו על הפרק לא שם לב לכוס הקפה הסוררת שנחה לה במקום די מרכזי בפריים - כך שאולי זו הטרלה/הלצה פנימית לכבוד עונת הסיום, כמו עצם שנזרקה לעברנו כדי שיהיה לנו במה להתעסק. ואולי בכל זאת מישהו פוטר הלילה.


ויש גם תיאוריה שלישית, שגורסת שמדובר ברגע של הבלחת-מציאות מחושבת לסדרת המד"ב, כמו שנעשה בעבר. מי שזוכר את הפרק שנגמר בקטיעת ידו של ג'יימי לאניסטר, אי שם בעונה 3, ודאי זוכר שהוא הסתיים בשיר רוק עכשווי - במקום בנעימה קלאסית, או עצם ההחלטה הלא אופיינית ללהק את אחד הכוכבים הגדולים שפועלים היום, אד שירן, לשחק בעונה 7

כעת, HBO מגיבים בטוויטר על הסערה שעשתה כוס הקפה הסוררת: "חדשות מווינטרפל. הקפה שהופיע בפרק היה טעות. דאינריז הזמינה תה צמחים". עם כל הכבוד לשנינות של אנשי הסושיאל של הרשת, אנחנו קצת מאוכזבים שזה לא הפוך חזק על סויה. 


וכאמור, אם אפשר לסמוך על מישהו זה על המעריצים האדוקים של משחקי הכס, שיזכירו לנו שזו לא הפעם הראשונה שכוס קפה השתרבבה לסט הקדוש של סדרת הקאלט, כמו שאפשר לראות בצילום המסך שלקוח מהעונה הרביעית: