23:09 - צחי הלוי הוא המפורסם בתחפושת התרנגול

ערב מותח במיוחד הסתיים עם חשיפה שלא ציפינו לה - מי שהסתתר מתחת למסכת התרנגול הוא הזמר והשחקן - צחי הלוי. אחרי שקיבל ים מחמאות מחברי הפאנל של התוכנית, הם הכינו לו הפתעה והעלו לבמה את החסידה, הלוא היא לוסי אהריש. בת זוגו של צחי פרגנה לזכייה, ואמרה: "ידעתי מההתחלה שהוא הולך לזכות בדבר הזה". רוצים לדעת איך הרמזים קשורים אל צחי? הנה הפיצוח המלא.

15 (צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12)
צחי הלוי הוא המפורסם בתחפושת התרנגול | צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12

>> איך הרמזים של התרנגול קשורים לצחי הלוי? הנה הפיצוח המלא

22:58 - רינת גבאי היא המפורסמת בתחפושת השפירית

אנחנו ברגעי השיא של הזמר במסכה, ומי שנחשפה מתחת לתחפושת השפירית היא האחת והיחידה, כוכבת הילדים רינת גבאי, שהודתה: "שיניתם לי את החיים". רוצים לדעת איך הרמזים של השפירית קשורים אליה? הנה פיצוח הרמזים המלא.

14 (צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12)
רינת גבאי היא המפורסמת בתחפושת השפירית | צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12

>> איך הרמזים של השפירית קשורים לרינת גבאי? הנה הפיצוח המלא

22:55 - התרנגול הוא המנצח הגדול של הזמר במסכה 

רגע לפני שתי החשיפות הכי מעניינות של העונה, זה קרה: התרנגול קטף את המקום הראשון והנכסף, והשפירית הגיעה מיד אחריו למקום השני והמכובד. ממש עוד רגע הם ייחשפו, ויענו על השאלה הכי מסקרנת מכולם - מי זה?

22:40 - טירוף על הבמה: סטטיק ובן אל בביצוע של גמר

עד שנגלה סוף סוף מי מסתתר מאחורי התחפושות של השפירית והתרנגול, הצמד המוזיקלי האהוב וחברי פאנל המומחים, עלו לבמה עם מחרוזת שירים שלהם יחד עם מודחי העונה. חשמל על הבמה.

22:30 - התרנגול בביצוע אחרון לעונה

אחרי הביצוע המטורף שנתן, התרנגול עלה לשיר האחרון שלו להערב - Alive של סיה, וכהרגלו שרף את הבמה והשאיר את כולם המומים. האם זה יספיק לו כדי להגיע למקום הראשון? בקרוב נגלה. חברי הפאנל לא היו סגורים לגבי הזהות שלו, כשצדי, שחר, סטטיק ובן אל חתמו שמדובר ביהודה לוי, ואילו אופירה היחידה שטענה שמדובר בצחי הלוי. מה אתם אומרים?

22:20 - השפירית בביצוע אחרון לעונה

אחרי שחברי הפאנל קיבלו עוד קצת רמזים עליה, השפירית עלתה לביצוע האחרון בהחלט. היא שרה את All By Myself של לא אחרת מאשר הדיווה האהובה סלין דיון. האם היא תהיה המנצחת הגדולה של הזמר במסכה? ממש עוד מעט נגלה. אבל בינתיים, חברי הפאנל ניחשו מי המפורסמת שמתחת לתחפושת, והסכימו פה אחד שמדובר ברינת גבאי. אז מה, רינת, זו את?

22:06 - אורי ששון הוא המפורסם בתחפושת הפלאפל

אחרי דקות מותחות, מי שהתגלה מאחורי התחפושת הוא לא אחר מאשר הג'ודוקא זוכה מדליית הארד האולימפית, האחד והיחיד - אורי ששון. כל חברי הפאנל התרגשו, אופירה אפילו ירדה לחבק אותו כשאורי אמר בהתרגשות: אנחנו לא תמיד מה שאנחנו נראים, מסתתר הרבה מתחת לפני השטח". רוצים לדעת איך כל הרמזים מתקשרים אליו? הנה התשובות

10 (צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12)
אורי ששון הוא המפורסם בתחפושת הפלאפל | צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12

>> איך הרמזים של הפלאפל קשורים לאורי ששון? הנה פיצוח הרמזים המלא

22:02 - במקום השלישי: הפלאפל

אחרי שלושה ביצועים של גמר (ושלום לשחר חסון), יש לנו את המקום השלישי בתחרות של הזמר במסכה - קבלו את האחד והיחיד, הפלאפל. ממש בעוד מספר דקות נגלה מי המפורסם שהסתתר מתחת לתחפושת לאורך כל הדרך. בינתיים, השפירית והתרנגול ימשיכו הלאה לעוד שני ביצועים, ואחד מהם יהיה המנצח הגדול. פייר, מרגש.

21:55 - פלאפלנו בביצוע מרגש במיוחד

המפורסם המסתורי ששיגע את כולם עלה לביצוע הגמר עם השיר 7 Years של Lukas Graham והצליח לרגש את כל האולפן. גם חברי הפאנל התרגשו, וכמובן ניחשו מי המפורסם שלדעתם מסתתר מתחת לתחפושת. סטטיק ניחש שמדובר בשמעון גרשון, אופירה חושבת שאורי ששון הוא הפלאפל, צדי הלך על אבי גרייניק ושחר ערבב לאחור עם הניחוש גילי מוסינזון. אז מי צודק? נגלה הערב.

21:45 - איפה היית? השפירית עולה לבמה

בכל פרק השפירית הביאה ביצוע מטורף ושונה מקודמו, וגם הפעם היא החליטה להפתיע את כולנו עם השיר Where Have You Been של Rihanna ושרפה את הבמה. חושבים שאתם יודעים מי מסתתרת מאחורי המסכה? גם חברי הפאנל. צדי, אופירה וסטטיק ובן אל שמו את כל הקופה על רינת גבאי, ואילו שחר חסון טען שמדובר בלא אחרת משפיטה. אז מה אתם אומרים? 

21:40 - לא עוצר לרגע: התרנגול את הבמה

אין ספק שהתרנגול הוא אחד הפרפורמרים היותר גדולים שעלו על בימת הזמר במסכה, וגם הפעם הוא לא מאכזב. הוא עלה עם השיר Don’t Stop Me Now של להקת קווין האגדית, והצליח להרים את האולפן על הרגליים. כשהנאמבר נגמר, אופירה אסייג מנחשת שמי שמסתתר מתחת לתחפושת הוא צחי הלוי, ואילו סטטיק ובן אל בטוחים שמדובר ביהודה הלוי. צדי צרפתי התבלבל כהרגלו, אבל החליט ללכת יחד עם אופירה ולהמר על צחי, בעוד שחר חסון החליט לערבב כהרגלו והלך רן דנקר.

21:30 - שלישיית הגמר בנאמבר הפתיחה

אחרי שכולם כבר התמקמו והמתח מתחיל לשבור שיאים, שלושת הפיינליסטים פתחו את התוכנית עם ביצוע משותף, בפעם הראשונה, לשיר Say My Name של הדסטניז צ'יילד האגדית. אהבנו, אהבנו את העקיצה. אז בבקשה, תגלו לנו - מה השמות שלכם?

21:15 - אירוע הגמר יוצא לדרך

התאורה כבר מוכנה, חברי הפאנל מתקמקמים מאחורי השולחן ושלישיית הגמר של הזמר במסכה - התרנגול, הפלאפל והשפירית - כבר מחכה מאחורי הקלעים לעלות לאירוע שבו הדבר הבטוח היחיד הוא שיהיו לנו שלוש חשיפות. אז מי יקטוף את המקום הראשון ויזכה בתואר המנצח הגדול של העונה הראשונה? נגלה בקרוב. ועכשיו, הצטרפו לשידור ותגלו האם הניחוש שלכם היה נכון או שגם אתכם הדמויות הצליחו לבלבל. 

1 (צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12)
מה אומרים על הלוק של הצמד? | צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12
3 (צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12)
צדי "זה לא" צרפתי | צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12

>> רוצים עוד רמזים? היכנסו עכשיו לאינסטגרם או לפייסבוק של הזמר במסכה

אז מה מצפה לנו הערב? את הגמר יפתחו שלושת המתמודדים בנאמבר משותף, ללהיט ההיסטרי של דסטיניז צ'יילד "Say My Name". לאחר מכן, יעלו השלושה לביצועי סולו. הפלאפל יבצע את "7 Years", השיר המרגש של להקת הפופ הדנית לוקאס גרהאם ואנחנו לגמרי ממליצים להכין את הממחטות. השפירית תגיע להרים עם "Where Have You Been" הממכר של ריאהנה, ואנחנו לגמרי לא יכולים לחכות. ומה עם התרנגול? הוא ייכנס לנעליים הגדולות של פרדי מרקורי ויבצע את "Don't Stop Me Now" של קווין. 

5 (צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12)
קבלו את אופירה אסייג | צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12
7 (צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12)
שחר חסון באירוע הגמר | צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12

בשלב השני, ניפרד מאחד המתמודדים באירוע הגמר והשניים עם הביצועים הטובים ביותר, יעלו לדו קרב. בשלב הזה, במידה והוא אכן יעלה, הפלאפל מתכנן לבצע את "Wake Me Up" של אביצ'י. השפירית מצדה, תרצה לבצע את "All By Myself" של אריק כרמן והתרנגול חולם לבצע את "Alive" של סיה. אז ממי ניפרד קודם, ומי המפורסמים שייחשפו מתחת למסכות? אנחנו מתחילים.