הרבה ניחושים התפצפצו בנהר מאז שהכרנו לראשונה את הפופקורן, והערב (שני) סוף סוף גילינו מי מסתתרת מתחת לתחפושת. אמנם פאנל המומחים של הזמר במסכה נסגר על שתי אופציות מובילות - דפנה דקל ואילנית לוי, אבל מי שהפתיעה את כולם ונחשפה מאחורי המסכה היא לא אחרת מאשר אורנה דץ. אמש היא ביצעה את הלהיט של מדונה "Like a Prayer", וגרמה לכולנו להתפלל שההדחה שלה הייתה רק חלק מסרט. אבל סרטים ומציאות לחוד, ואחרי ההדחה שלה כל שנשאר הוא להבין איך הרמזים קשורים אליה? הנה הפיצוח המלא.

נחשפה: זו המפורסמת מתחת לתחפושת הפופקורן (צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12)
אורנה דץ ברגע החשיפה | צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12

>> רוצים עוד רמזים? היכנסו עכשיו לאינסטגרם או לפייסבוק של הזמר במסכה

הרמז הראשון

 1. את הטעימה הראשונה מהפופקורן קיבלנו תוך כדי צפייה בתוכנית הבוקר של קשת על המסך, מה שמרמז לנו על העובדה שגם לפופקורן הייתה תוכנית בוקר משל עצמה בשם "כל בוקר" עם אורנה דץ.
 2. בהמשך היא מזפזפת בין הערוצים, ומי שמופיע על המסך הוא האחד והיחיד – לאונרד כהן. מה הקשר, אתם שואלים? אז ככה. עוד לפני שנישאה למשה דץ, שם הנעורים של אורנה היה כהן, והוא זהה כמובן לשם המשפחה של הזמר.
 3. הפופקורן ממשיכה לזפזפ ומגיעה לערוץ הכנסת. זהו רמז לקמפיין קידום מפלגת הגמלאים, בו אורנה לקחה חלק יחד עם בן זוגה לשעבר, משה דץ.
 4. וממשה דץ למשה בתיבה – אנחנו שמים לב שאחד המאבטחים אוכל אחד כזה להנאתו, והמשמעות מאחורי המאכל היא כמובן שמו הפרטי של האקס שלה.
 5. ומה פשר העותק של "ידיעות אחרונות זמנים מודרנים" שמונח לו על שולחן הסלון? כוונת המשורר היא לסמדר שיר שכתבה באופן קבוע בעיתון, וקשורה בעבותות לקריירה של אורנה.
 6. משם אנחנו עוברים לפוסטר של הסרט "הפסנתרן", ואם אתם תוהים מדוע הנה התשובה. בעלה לשעבר הוא פסנתרן, והיא מתייחסת אליו כאל ההחלטה הכי חכמה שלקחה בחייה באותה תקופה, גם כשאנשים סביבה הרימו גבה. דץ ודצה לנצח?
 7. אחרי זה, התחלנו לחשוב שהפופקורן מתעניינת בעולם האפייה, פשוט כי קרין גורן הופיעה לנו על המסך והחלה לעשות את מה שהיא עושה הכי טוב – לאפות עוגה. הרמז כאן מכוון לשיר הילדים המפורסם של אורנה, "איפה העוגה?". אז איפה הפופקורן?
 8. איפה הפופקורן אנחנו כבר יודעים, אבל מה הקשר לתוכנית הכרישים שהופיעה על המסך? התשובה היא כזו – בתקופה שהוציאו את קלטות טיף וטף, דץ ודצה השקיעו את כל הכסף שלהם על כך ולכן גם הזכויות הן שלהן. בדיוק כמו כרישים אמיתיים, אמרנו?
 9. לבסוף, אנחנו מסיימים עם תוכנית הבידור "ערב טוב עם גיא פינס", והפופקורן שלנו מודה שנאמר עליה כבר הכל – קראו לה גולדיגרית, לעגו לזוגיות שלה ופקפקו ביכולות האמיתיות שבה. נתחיל בכך שאורנה הופיעה לא פעם בתוכנית של גיא פינס, הכינוי גולדיגרית נתפס במדורי הרכילות לאחר הגירושים מדץ, וגם במהלך חיי הנישואים, לא פעם נפוצו סביבם שמועות. ומה לגבי הכישרון שהפופקורן לגמרי הוכיחה שיש לה? המבקרים טענו שהיא זו שמפריעה לדץ בהגשמת הקריירה משום שהוא הכישרון האמיתי מביניהם. פייר, אנחנו אוהבים את שניהם באותה המידה.

>> לא רק הפופקורן: מי הסתתר מתחת לתחפושות הקרמבוהקקטוסהדב, הכריש, השור והפטריה?

הרמז השני

 1. כשהפופקורן מגיעה לדוכנים, היא נעמדת ליד המאבטח שיורה למטרה בחץ וקשת. זהו רפרנס לשיר הידוע של דץ ודצה – קופידון. כשהחץ פוגע בול במטרה, הם זוכים בגביע שעליו נכתב "מדיסון סקוור גארדן". למעשה, בילדותה אורנה התחרתה בנבחרת הכדורעף של ישראל, כך שגביעים לא חסר לה, והכיתוב מתייחס להופעה שלה עם פסטיבל הזמר החסידי בהיכל מדיסון סקוור גארדן.
 2. בהמשך, הפופקורן מנסה להפיל בעזרת כדור ארבע קוביות ועליהן ארבע תמונות. הראשונה היא של ברבור, והכוונה כאן היא לתוכנית שהנחתה בשם "המראה", שבשמה המקורי באנגלית נקראת הברבור. התמונה השנייה היא של השחקן מקולי קאלקין, שהתפרסם בזכות הסרט "שכחו אותי בבית", ואורנה גם כן השתתפה בהצגה תחת אותו השם בדיוק. התמונה השלישית היא של דולפין, ולמקרה שלא ידעתם, אורנה התחתנה באולמי דולפין. ולבסוף, התמונה הרביעית היא של זוהר ארגוב, שמתייחסת למוצא של אורנה שבדיוק כמו מלך הזמר הים התיכוני, מגיעה מהעדה התימנית.
 3. אחרי הזכייה בבובת הברבור, הפופקורן מספרת לנו שכדי להצליח הייתה צריכה לקבל עצות מהמנטורים הנכונים. הכוונה כאן היא להבנה המוקדמת שהיא מתייחסת לדץ כמנטור שהביא אותה רחוק בקריירה עוד בטרם התחתנו.
 4. בנוסף לזה, הפופקורן טוענת שהיא לא נותנת לכלום לעצור אותה – "לא כי אני חייבת, אלא כי ככה אני רוצה". המילים האחרונות הן גם שם הסינגל שלה.
 5. בדוכן האחרון עומדות במסודר קופסאות שיוצרות מגדל, ועל כל אחת מהן מודבקת תמונה של כוכב. זהו רפרנס לתוכנית רוקדים עם כוכבים, בה השתתפה אורנה בעבר. כשהיא מפילה את הקופסאות, המתנה היא סלסלת אצטרובלים. כאן רמזו לנו על השם אורנה. שהרי אצטרובלים גדלים על עץ האורן.
 6. ולא רק אצטרובלים. הפופקורן מקבלת גם במתנה זר בלונים, ומודה שגם כאן היא מתכוונת להגיע הכי רחוק. אמנם בגמר היא כבר לא תהיה, אבל מה שאפשר לספר הוא שהמילה "כאן" מתייחסת לערוץ 11 ולשיר הידוע של הצמד "כאן נולדתי". במידה ותהיתם מה משמעות זר הבלונים, הרמז קשור לעטיפת הקלטת של טיף וטף, עליה מוטבע זר הבלונים.

הרמז השלישי

 1. ברמז השלישי אנחנו מסתכלים על המפה האסטרולוגית של הפופקורן. היא מספרת לנו שהיא ממזלות האדמה, ואורנה נולדה בחודש מאי – מזל השור היציב. במקביל, על המפה המאבטח כותב את המספר 64, וזוהי גם השנה בה אורנה נולדה.
 2. למרות המזל היציב, הפופקורן מודה שהיא אדם מלא בסתירות וניגודים. דבר והיפוכו. הכוונה היא כמובן לתוכנית המהפך, אותה הנחתה בעבר. אז למה המאבטח כתב הספרה 01 על הלוח? פשוט – זו השנה שבה התוכנית עלתה לאוויר.
 3. הפופקורן ממשיכה לספר לנו שהיא תמיד הייתה מרכז הבית, בזמן שהמאבטח כותב על המפה את הספרה 85. הבית מתייחס לעובדה שאורנה הייתה פרזנטורית של "הום סנטר", והמספר לשנת 1985 בה אורנה התחתנה והקימה בית.
 4. ולא רק זה. הפופקורן מודה שרגשותיה תמיד היו חשופים, בעוד המאבטח ממשיך וכותב את הספרה 77. למעשה, אורנה השתתפה בתוכנית חשופים, ושנת 1977 זוהי שנת המהפך – רמז לתוכנית שהנחתה.
 5. "אני מאמינה שכל שקורה אינו במקרה, חייב שיקרה, מוכרח שיקרה", אומרת לנו הפופקורן את המשפט המפורסם מתוך "שיטת ימימה", אותה אורנה לומדת. על הדרך המאבטח זורק לנו עוד מספר, והפעם הספרה 06, שמתייחסת לשנת 2006, בה התגרשה.
 6. בסופו של דבר, הפופקורן מספרת שהיא יורדת בכל בוקר מהמיטה ברגל ימין, והרפרנס הוא לשמה של תוכנית הבוקר שהגישה בעבר. וגם ברמז הזה לא נשחרר את המאבטח, שהפעם כותב את המספר 24, בדיוק כמו הערוץ בו הופיעה אורנה במשך שנים.
 7. בסופו של דבר, מתגלה לנו הספרה 11, שמתייחסת גם כן לערוץ 11 – תאגיד השידור הישראלי.
 8. הפעם, הפופקורן אומרת לנו שהיא מקווה להגיע למקום הראשון. חלום שאמנם התפספס, אבל מובן מאיפה הגיע. הרי באירוויזיון 1991, הצמד הגיע למקום השלישי בהפרש של כמה נקודות בודדות מהמקום הראשון, כך שהפעם הניצחון בוער בה.

הרמז הרביעי

 1. את אווירת הנוסטלגיה של הרמז הרביעי קשה לפספס, וכשפופקורן מוזגת לעצמה יין רוזה מהבקבוק, אנחנו מתחילים להבין למה – לבן זוגה לשעבר של אורנה קוראים אהרון רוזה.
 2. אחרי שסיימה למזוג לעצמה מהשיכר, הפופקורן מעלעלת בספריית התקליטים ומוציאה את האלבום של ירדנה ארזי "אני שוב בתמונה". למי שלא יודע, באלבום יש את השיר "עוד נגיע" שאורנה השתתפה בו בתור זמרת ליווי.
 3. התקליט הבא הוא של קובי אפללו, "מכתב לאחי", וזהו רפרנס למות אחיה של אורנה, שנפטר לפני כ-14 שנה.
 4. האלבום של להקת אבבא "GIMMEI GIMMEI GIMMEI", מתייחס למחזמר מאמא מיה שבו השתתפה, וגם לעובדה שהיא גרושה ומחפשת גבר חדש.
 5. אם זה לא מספיק לה, אז גם האלבום של "זהו זה", מפנה אותנו ישירות לפינה מתוך התוכנית "זהו זה" בשם תן הזדמנות, בה אורנה השתתפה בעבר.
 6. אוסף התקליטים שלה מצליח להפתיע אותנו בכל פעם מחדש, והפעם עם התקליט של שימי תבורי "זיכרונות", שמיד עורר את חשדו של בן אל תבורי. אל דאגה, אמא תבורי זאת לא, אבל הכוונה היא להנחיה של אורנה בתוכנית הריאליטי "התבוריס".
 7. לבסוף, הפופקורן מספרת שיש לה סיכויים טובים להצליח כי "כמוני אין עוד אף אחת", ומוציאה את התקליט האחרון באוסף של אריה מוסקונה "לבוא הביתה". הציטוט הוא חלק משיר הפתיחה של "המחסן של כאילו", בכיכובו של אריה מוסקונה, ושהדצים כמובן שרים את שיר הפתיחה שלו.

הרמז החמישי

ערכת עשה זאת בעצמך. כמו שכבר סיפרנו לכם, אורנה הייתה הפרזנטורית של "הום סנטר", מה שמסביר לנו למה פאנל המומחים קיבלו את הערכה שכוללת שפכטל, קופסת צבע קטנה, פטיש, מסמרים, ומקדחה. למקרה שלא ידעתם, היא גם אוהבת לתקן, לצבוע ולשפץ, ועל הדרך גם לתעתע בכולנו כדי שלא נבין מי באמת מסתתרת מאחורי מסכת הפופקורן. שאפו אורנה, עלינו הצלחת לעבוד.