בפתחה של תקופת החגים, עם ישראל פתח את הלב, תרם מעל 206 אלף ארוחות בשווי 18,558,973 ש"ח עבור משפחות שזקוקות לכך, והוכיח כמו תמיד שאנחנו יודעים להיות מאוחדים כשצריך. הערב (ראשון) התקיים משדר התרמה חגיגי של "הכוכב הבא" וארגון "לתת" בהנחיית חיים אתגר ואילנית לוי למען תרומות לארוחות חג עבור משפחות וקשישים נזקקים בכדי שיחגגו את החג בכבוד.

חברי נבחרת "הכוכב הבא" התכוננו לעלות הערב על הבמה ולבצע דואטים כמו שרק הם יודעים, אבל רק פרט אחד חסר להם - מי האמן שנבחר לשיר איתם את הדואט? רגע לפני המופע בוגרי העונה קיבלו רק שני רמזים. מיטב אמני ישראל הפתיעו את הנבחרת בזמן הדואט וההתרגשות הייתה בשיאה. בפאנל האורחים שהגיעו לעזור לגלות מי האמן ששר מאחורי הצללים, כיכבו דודו אהרון, עדן אלנה ואילנית לוי אשר מינתה את עצמה ליו"ר הפאנל של הערב.

"כילדה שגדלה על הארוחות האלה כי לא היה לנו", סיפרה עדן אלנה בפתיחות שובה לב, "אני יודעת מה זה לקבל מנות בחגים, זה הציל אותנו. זה מה שהייתי אוכלת, אני מהאנשים האלה שזה עזר להם".

עדן אלנה (צילום: מתוך "הכוכב הבא ולתת", קשת 12)
צילום: מתוך "הכוכב הבא ולתת", קשת 12

את הערב פתחה ואלרי חמאתי שהגיעה למקום השני והמכובד בגמר המיליון של "הכוכב הבא", עם השיר "Hallelujah" של לאונרד כהן. ואלרי שהציבה לעצמה רף גבוה לאחר שביצעה את השיר באחד הדואטים הזכורים של העונה עם תמיר גרינברג, נדהמה לגלות שהזמרת ששרה יחד איתה היא לא אחרת מאשר השופטת שירי מימון שנתנה הופעה מדהימה בערבית. פייר? התרשמנו. 

מיד אחריהן עלה לבמה מתן לוי עם השיר "אל תשליכני לעת זקנה" של אביהו מדינה, אליו הצטרף בהפתעה ישי לוי. זה היה נראה כמו חיבור משמיים או כמו שסיכם דודו אהרון: "ביצוע לפנתיאון". הבאה לעלות הייתה דורין הירבי, שנתקלה בפיצוח קשה במיוחד. אל השיר "Imagine" של ג'ון לנון, הצטרף אליה לא אחר מאשר רמי קלינשטיין. אז מה קשור אורז וחרוסת? תשאלו את ריטה. 

האיחוד הבאמת מרגש של הערב היה של שי המבר ואגם בוחבוט בוגרות "בית הספר למוסיקה" בשיר "שיר של יום חולין" של אילנית. ומיד לאחר מכן עלה לבמה סהר טויטו שהקפיץ את הקהל עם השיר "Viva La Vida" של קולדפליי יחד עם הצמד גיא ויהל בביצוע בועט. 

הזמרת שהפתיעה את אנאל משה עם קולה המלאכי, היא יובל דיין וביחד נתנו ביצוע חד פעמי לשיר "בלילה" של עידן רייכל. ומי שהצטרף לשיר עם תמר עזרן הוא בוגר "הכוכב הבא" בכבודו ובעצמו - אור עמרמי ברוקמן. השניים ביצעו את השיר "עכשיו" של הראל סקעת. 

את אירוע ההתרמה המרגש חתם זוכה גמר המיליון של "הכוכב הבא", תמיר גרינברג, עם ביצוע לשיר "With A Little Help From My Friends" של הביטלס. אל הביצוע הצטרפה באופן סימבולי הזוכה במקום הראשון של "כוכב נולד" – נינט טייב. אנחנו לא יודעים מה יותר מדויק, השם של השיר או השילוב העוצמתי בין נינט לתמיר. 

 לתרומות היכנסו לאתר LATET.ORG.IL או חייגו 6833*