מהאודישן הראשון שלו נדב גדג' נלחם על המקום שלו, והוא יודע בדיוק למה. רק בן 16 וכבר הצליח להוכיח למוקי וקרן פלס שהם טעו כשפקפקו בו בהתחלה, הרי הוא לא זקוק לזמן להתבשל, הוא בא כדי לטרוף את הבמה.

הערב (שלישי) ב-21:00 מגיע רגע השיא של העונה – אירוע הגמר שישודר בשידור חי, ובסופו הצופים בבית יקבעו מי ינצח וייצג את ישראל באירוויזיון. ובעוד על מסך הטלוויזיה רצים פרומואים שמכתירים אותו בתואר "ילד הפלא", תפסנו את נדב גדג' לשיחה של גדולים:

תגיד את האמת, האמנת שתגיע לגמר?
"האמת היא שבהתחלה לא חשבתי על הגמר כל כך, הגעתי בגישה שאני צריך להגיע ולעבור את השלב שאני נמצא בו ולתת את כל כולי במטרה לעבור לשלב הבא. ואז, בשלב רבע הגמר התחלתי להבין שזה קרוב, זה היה הרגע בו הבנתי שזהו - אני רוצה להגיע לגמר ושאני חייב לתת את כל כולי. במבט לאחור, ככל שהתקדמתי בתכנית, התחלתי גם לקבל יותר מוטיבציה ובטחון עצמי".

איך הרגשת באודישנים הראשונים כשאמרו לך שאתה צריך עוד שנה - שנתיים עד שתהיה בשל?
"כשהגעתי לאודישנים הראשונים הרגשתי שנלחמתי על המקום שלי, כי ידעתי שלמרות גילי הצעיר יש לי את הכלים הנדרשים ושאני יודע לעשות את מה שאני עושה די טוב. לא הרשתי לעצמי שיוותרו עליי בקלות מבלי שתינתן לי האפשרות להראות לשופטים שאני באמת טוב".

מה אתה חושב על זה שמתייחסים אליך כ"ילד", שרי למשל גדולה ממך רק בשנה ולא מתייחסים אליה ככה. איך אתה מסביר את זה?
"שאלה שעולה די הרבה לאחרונה אז יצא לי לחשוב על זה. אני לא נותן לגיל שלי לשחק לטובתי או לרעתי, אני מגיע לעשות את מה שאני אוהב וזהו".

אתה עדיין תלמיד – איך מגיבים אליך בבית ספר?
"התגובות בבית ספר מאוד מפרגנות, אבל אני משתדל לא לאפשר לאחרים שיתנהגו אליי אחרת בגלל התכנית וכל מה שמסביב. אבל ללא ספק כולם מפרגנים ותומכים".

אתה אוהב את זה?
"אני תמיד משתדל שהיחס יהיה רגיל ולא מיוחד, ברור שמפרגנים ואוהבים ותומכים, אבל אני משתדל לשמור על זה במידה מסוימת ולא לתת לזה לעלות לי לראש ולעוף על עצמי יותר מידי. אני לא מפחד שזה יעצר כי אני לוקח הכל בפרופורציות ומשתדל להיות עם הרגליים על הקרקע, אני פשוט עושה משהו שאני מאמין שאני עושה טוב ואוהב לעשות. כל אחד טוב במשהו, זה לא משנה אם אני עושה את מה שאני עושה ומופיע עם זה בטלוויזיה, ומישהו אחר יעשה משהו שהוא טוב בו רק שזה לא יהיה בטלוויזיה. כל אחד בתחום שלו".

עוד בכוכב הבא:

יש לך איזשהו פחד מזה שהחוויה הזאת עומדת להיגמר?
"האמת היא שאני לא מפחד כי ״הכוכב הבא״ זו חוויה חד פעמית שנתנה לי המון כלים להמשך הדרך. מראש הגעתי מוכן שהחוויה תגמר בשלב מסוים, אז אני משתדל ללמוד ממנה ולשאוב ממנה את כל מה שאני יכול כדי שיעזור לי בהמשך".

ומה מבחינת בנות? מסתכלות עלייך יותר?
"זה נכון שפתאום יותר מסתכלות עליי, לא מדובר במשהו חריג או רציני. אבל עדיין, אני משתדל לא לתת לזה להשפיע עליי".

"כל אחד רוצה לנצח, אי אפשר להכחיש את זה"

התפרסם לא מזמן שירדת במשקל, 15 ק"ג, זה משהו שעשית בשביל התכנית?
"ירדתי במשקל ללא קשר לתכנית, זה היה עוד לפני. ברגע שהתחלתי לעשות כושר, המשקל ירד. אני מניח שזה קשור לגיל כי כשהייתי קטן לא התעסקתי בדימוי גוף. אבל כשגדלים העניינים האלה נכנסים לתודעה החברתית. נכנסתי לזה וראיתי תוצאות די מהר, וזה נתן לי מוטיבציה להמשיך, וחוץ מזה זה כיף להתאמן ולשמור על כושר, אני אוהב את זה".

ומה לגבי ההמשך – מה התכניות לעתיד?
"במסגרת 'הכוכב הבא' הבנתי שמצאתי את התחום שאתעסק בו כל החיים".

אתה חושב שתנצח?
"אין לי מושג. בטח שאני רוצה לנצח, אני חושב שכל אחד רוצה. אי אפשר להכחיש את זה וגם לא צריך, אבל עם יד על הלב - באמת שאשמח בשביל כל אחד מהרביעייה אם הוא ינצח וייצג את ישראל באירוויזיון".

מה אתה מתכנן לעשות מחר, יום אחרי הגמר – גם אם תנצח וגם אם לא?
"כרגע אני פשוט לא חושב על היום שאחרי הגמר, פשוט נהנה מהדרך ומהחוויה".

מה השיר שלך לגמר?
"Beyonce - crazy in love"

אתה מרגיש שהלכת על בטוח או שאתה לוקח סיכון?
"אני מרוצה מהבחירה כי אני נורא אוהב את השיר. אף פעם לא אהיה בטוח ב-100% כי זאת תחרות, אבל כן אני שלם עם הבחירה".

מה יכול להשתבש הערב מבחינתך?
"לא יודע ומעדיף לא לחשוב על זה. אני בא בגישה חיובית וכיפית, אם ישתבש משהו נשתדל לחזור למתוכנן ולתת בראש".

מי יגיע לעודד בקהל?
"המשפחה שלי כמובן, אמא, אבא, אחים, אחיות, אחיות של אמא שבאו מצרפת וגם חברים יקרים".

מילה לסיום רגע לפני...?
"יאללה אני מקווה שיהיה בסדר, ננסה ליהנות מזה כמה שיותר ונראה מה יהיה אחר כך. תודה רבה לכל האנשים שאוהבים ותומכים ומפרגנים!".

>> יאללה, תרימו: בגמר "הכוכב הבא" הכח חוזר אליכם - כל הפרטים על ההצבעה

הכוכב הבא - אירוע הגמר: אתם קובעים מי יהיה הכוכב הבא, הערב ב-21:00