הסיפור שלה: מחר (2 במאי) תעלה בדיסני+ המיני-סדרה החדשה שהופקה על ידי קשת סטודיוס, האולפנים של קשת אינטרנשיונל - הזרוע הבינלאומית של קשת, בשיתוף אולפני ABC, המספרת את סיפור חייה יוצא הדופן של מיפ חיס. חסידת אומות העולם ההולנדית הסתירה את אנה פרנק ומשפחתה בתקופת הכיבוש הנאצי תוך שהיא מסכנת את חייה וחיי בעלה. חיס היא גם זו שמצאה את יומנה של אנה לאחר שהמשפחה נעצרה על ידי הגרמנים, ואף הדהדה אותו בעולם. "החלטתי לשמור אותו כדי להחזיר אותו לאנה כשהיא תחזור. רציתי לראות את החיוך שלה", סיפרה חיס בעבר.

לנעליה של חיס נכנסת בל פאולי ("יומנה של נערה מתבגרת") ואת אוטו פרנק מגלם לייב שרייבר ("ריי דונובן"). רגע לפני שהסדרה תעלה לאוויר, פגש אלעד שמחיוף, שליח חברת החדשות לאירופה, את השחקנים ושמע על הסיפור מהצד שלהם, הסיבה בה בחרו להשתתף בפרויקט והמסר שהם לקחו ממנה.

"אנחנו מנסים לגרום לאנשים להתחבר לסיפור ברמה האנושית. לגרום לאנשים צעירים להוריד את ההילה סביב בני משפחת פרנק ועל מיפ חיס", סיפרה פאולי והוסיפה, "ולראות אותם כבני אדם שהתמודדות עם קשיי נישואין והורות, אנשים שהיו בעליית הגג ונאלצו להשתין בדלי. אנשים שלפעמים צחקו על זה כי זה היה מגוחך".

מעבר לסיוע הפיזי, חסידת אומות העולם הייתה בעבור היהודים שהתחבאו אוזן קשבת, בעיקר לבנות אנה ומרגוט. היא זו שהביאה לאנה דפים לכתוב עליהם כאשר הסתיים המקום ביומן. גם לאחר שהמשפחה נלקחה, מיפ הגיעה למשרדי הגסטפו וניסתה לשחד קצין כדי לשחרר אותם. "היא הולכת לבניין הגסטפו, לא כל בן אדם היה עושה את זה", אמרה פרופ' דינה פורת חוקרת מאונ' תל אביב.

בכלל, נראה כי השחקנים, יהודים במוצאם, רואים בהשתתפות בסדרה חשיבות עליונה. "הופעתי בהרבה סרטי שואה ואני לא במיוחד אוהב להופיע בסרטים על השואה. אני לא ממש אוהב את הנרטיב שהלכנו כצאן לטבח. אבל, אהבתי את הפרויקט הזה כי הוא עוסק במישהי שאפילו שלא הייתה יהודייה, אמרה 'לא' לאובדן חיים יהודים", סיפר שרייבר. פאולי הוסיפה כי "חוויתי אנטישמיות, ואני מסכימה שבהחלט מורגשת עלייה בעת האחרונה".

חיס נפטרה בשנת 2010 בגיל 100, וסיפור הגבורה שלה היווה מקור השראה לרבים ברחבי העולם. שם הסדרה לקוח מאמרה מפורסמת שלה: "אני לא רוצה להיקרא גיבורה. אף אחד לא צריך לחשוב לעולם שאתה מוכרח להיות מיוחד כדי לעזור לאחרים. גם מזכירה, עקרת בית או נערה יכולה להדליק אור קטן בחדר חשוך."