חודש לפני ה-4 בנובמבר 1995, ליל הרצח של יצחק רבין בכיכר מלכי ישראל, התרחשה הפגנה בכיכר ציון בירושלים שלעד גם היא תהיה חקוקה בזכרון. ברחובות, ההמון המשולהב מצויד בשלטי נאצה המציגים את יצחק רבין בכאפייה ובמדי הנאצים, ומלמעלה במרפסת עמדו בכירי הפוליטיקאים מהימין. חלקם טענו שההפגנה יוצאת משליטה ועזבו את המקום, אבל אחרים, בהם בנימין נתניהו, משה קצב, אריאל שרון, צחי הנגבי, רחבעם זאבי ורפאל איתן, נשארו עומדים למול קריאות "מוות לרבין".

נועה רוטמן, נכדתו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין, מסרבת להאמין לקולות הטוענים כי רבין קיבל עונש משמיים על שפינה שטחים מארץ ישראל. "אני אומרת, תסתכל מי עמד על המרפסת בכיכר ציון, למעט ביבי שהוא היום ראש ממשלה, ותגיד לי איפה הם היום. המיסטיקה והשחור עובדים בשני הצדדים" טוענת רוטמן.

לפני שלושה חודשים, התכנסה במרכז יצחק רבין, חברי ממשלת רבין של 1992 לישיבה חגיגית. ביציאה חיכתה מחאה של פעילי ימין. במהלכה, הטיח איתמר בן גביר בפני נועה רוטמן האשמות על כך שממשלת רבין אחראית על כאלף נרצחים. "לפני הרבה שנים עשיתי טעות כשהלכתי לאיזה עימות טלוויזיוני עם צחי הנגבי, ובאיזו תמימות קיוויתי לשמוע סליחה על איך שהם ניהלו את המאבק הפוליטי שלהם" מודה רוטמן. "עד היום, אף אחד מהאנשים שעשו את זה, לא ביקשו סליחה" הוסיפה.

17 שנה אחרי אותו רצח נורא, נועה רוטמן מספרת בראיון מלא לדרור גלוברמן בתכנית הבכורה של אנשים, על הרגעים הראשונים שאחרי הרצח, הציפיות מהנכדה של רבין ועל הלקח שלטענתה לא הופק. צפו בהצצה לראיון המלא שישודר הערב ב-18:50

>> נועה רוטמן: "היה לו את הצבע שלו, הוא אפילו היה מחוייך, אבל קפוא"

אנשים, ראשון-שלישי, בשעה 18:50