הערב זה יקרה, העונה החמישית של "מאסטר שף" תגיע לסיומה ורק מתמודדת או מתמודד אחד יהפכו באופן רשמי למאסטר שף של ישראל. רגע לפני שזה יקרה, מיכל אנסקי וחיים כהן הגיעו להתארח באולפן "הבוקר של קשת", שם סיכמו את העונה כפי שהיא מצטיירת בעיניהם וסיפרו על ההתרגשות הגדולה שלהם לקראת השידור הערב.

השופטים טועמים את המנה הראשונה (צילום: מתוך מאסטר שף 5, שידורי קשת)
לא הצליחו לשמור את הידיים לעצמם. שופטי מאסטר שף | צילום: מתוך מאסטר שף 5, שידורי קשת

"הולך להיות גמר מרתק של עונה מרתקת ומאד יצרית", אומר חיים כהן, ומיכל אנסקי מסבירה מדוע העונה הזאת מוגדרת כיצרית יותר מקודמותיה: "אני חושבת שהדבר הכי שונה שקרה בעונה הזאת מעונות אחרות זה שהמצלמות אפשרו לצופים לראות את הרגעים של בין לבין, את הרגע שאנחנו חוזרים מהכסא של השיפוט, משוחחים ביננו, מתלבטים. אנחנו בדרך כלל לא מסכימים פה אחד וזה ניכר. כל המאחורי הקלעים הזה כל החלק הדוקומנטרי יותר, האמתי יותר הוא ההבדל". חיים מצדו מדגיש כי מה שהבהיר יותר מהכל שמדובר בעונה לא שגרתית, היא העובדה שהשופטים לא הצליחו לשמור את הידיים לעצמם, התערבו, נתנו עצות ולמעשה הצטרפו לחגיגת הבישולים, מה שהפך לדבריו גם לחלק בלתי נפרד מהגמר.

מי שגלש לאחרונה ברשתות החברתיות וודאי יסכים שאכן מדובר בעונה יצרית מהרגיל, אבל לא רק בגלל השינויים בצילומים אותם אנסקי מציינת. עמוד הפייסבוק של התכנית הוצף לא פעם בתלונות והערות כלפי השיפוט, דבר שבלט בעיקר לאחר הדחתו של אחד המתמודדים הצבעוניים ביותר של העונה, איב ענן. "הקהל כל כך שותף ואמוציונאלי אבל הוא לא טעם את האוכל", מסביר חיים כהן ומדגיש כי השיפוט נעשה אך ורק על פי שיקולים מקצועיים של איכות וטעם המנה של המתמודדים: "הקהל שכח את החוקים, למשל שיכול להיות מתמודד הכי מדהים בעולם נגיד כמו איב, שכולם אוהבים ומעריצים וכועסים עלינו שהוא הלך אבל במשימה אחת אתה יכול ללכת הביתה, אלו החוקים הקשים והאכזריים של התכנית". 

איב מגיב על ההדחה מהנבחרת (צילום: מתוך חי בלילה, שידורי קשת)
"הקהל שכח את החוקים של התכנית". חיים על הדחתו של איב | צילום: מתוך חי בלילה, שידורי קשת

על אף כל היצריות, המתח והתחרותיות, אין ספק שמדובר באחת העונות המדוברות, המגוונות והמעניינות ביותר בתולדות התכנית. אז רגע לפני שאתם מתיישבים לצפות בגמר הגדול, למיכל אנסקי יש טיפ מפתיע שיעזור לכם להשתלט על הרעב לאורך הצפייה: "קורנפלקס! הרבה אנשים ברחוב סיפרו לי שהם רואים מאסטר שף עם חבילה של קורנפלקס". לא מבטיחים לכם שזה יעבוד, אבל אולי שווה לנסות.

עוד ב"מאסטר שף":

גמר "מאסטר שף", שלישי ה-1.9 ב-21:00