אין תמונה
"למה שאני אמציא שאני חולה?". כהן
לפני כשבועיים התארחה בתוכנית "הבוקר של קשת" צעירה בשם נינט כהן, שהציגה עצמה כחולה בסרטן נדיר, ופנתה אל צופי התכנית בבקשת עזרה לגיוס כסף לניתוח בבוסטון, שעשוי להציל את חייה. באתר האינטרנט שלה נכתב: "אנו סלמה וסאני כהן, הורים לנינט חולת סרטן נדיר ביותר, 'פיברוסרקומה', שאין מידע ידוע עליו ומכאן נדירותו. נינט צריכה לעבור ניתוח בפעם השלישית ולטוס לבוסטון לבית החולים לחולי סרטן, והעלויות מאוד יקרות לנו כ- 250 אלף דולר".

למערכת התכנית הוצגו מסמכים רפואיים המופיעים באתר, שאישרו את מצבה הרפואי ובהם נטען, כי היא סובלת מגידולים בחזה. המערכת בדקה עם בתי החולים שבהם טופלה, לדבריה, שאישרו כי אכן טופלה בהם בעבר. בסיום הראיון המרגש המערכת הוצפה בפניות של צופים שביקשו לעזור ולתרום, ובשיחת טלפון עם יואב וגלית סיפרה נינט כי זכתה אפילו לשיחת טלפון מהגברת שרה נתניהו.

בין שלל התגובות הגיע אל מערכת התכנית מידע על כך שהפרטים שנינט מסרה לא נכונים, וכי היא אמנם חלתה בסרטן בעבר, אך היום היא בריאה לחלוטין. אחרי בדיקה נוספת התברר כי אחד המסמכים שהציגה ומופיעים באתר לגיוס כספים עבורה, ככל הנראה מזויף. מערכת התכנית פנתה לבית החולים נהריה והעבירה להם עותק מהמסמך המדובר והם אישרו כי הוא אכן אינו אותנטי. בבית החולים ראו זאת בחומרה, והגישו נגד נינט תלונה במשטרה על זיוף וניסיון לקבלת דבר במרמה.

לאחר שנחשפה בפניהם התמונה המלאה, פנו אנשי תכנית הבוקר לנינט כדי לעמת אותה עם הטענות, אבל היא מצידה הכחישה את ההאשמות וטענה בתוקף שהיא חולה, שהמסמכים שהציגה ונמצאים באתר שלה אותנטיים, ושכל מי שטוען אחרת משקר: "בחיים לא אחסיר לילדים שלי אוכל או משהו, חס ושלום, גם אם לא יהיה לי אני אדע לסדר שיהיה לילדים שלי אוכל ומה שהם רוצים. למה שאני אמציא שאני חולה? אני לא מבינה את העולם הזה".

תגובת המרכז הרפואי לגליל המערבי:
"לאחר בדיקה שערכנו התברר, כי המסמך שהוצג על ידי הצעירה במהלך השידור אינו אותנטי. בעקבות המקרה החמור הוגשה תלונה על זיוף למשטרה. אנו סומכים את ידנו על המשטרה שתחקור את המקרה עד תום".

הסיפור המלא ופרטים נוספים, ישדרו מחר (א') בתכנית 'הבוקר של קשת'