חמישה תלמידים מבית ספר בירוחם ארבו למ' בן ה-15, גררו אותו בכוח לשירותים, הכו אותו נמרצות ושברו את ידו. מאות תלמידים ומורים שהו בבית הספר באותה שעה, אך לא הבחינו במתרחש בתא השירותים ולא עשו דבר כדי לעצור את התוקפים, שבמשך שבע דקות שלמות הרביצו לנער. את הסיפור חשף לראשונה שמעון איפרגן ב-mako.

מ', שמתאושש בימים אלו מהתקיפה אך מתקשה לחזור לשגרה, שיחזר ב"חדשות הבוקר" את שאירע באותו היום. "הגעתי בשמונה ועשרים לבית הספר והם לא עזבו אותי לשנייה, הם ניסו בכל דרך להוציא אותי מהכיתה", סיפר מ', "הם אמרו שמרביצים לאחי או שאמא שלי מחכה לי מחוץ לשער. הם רדפו אחריי בלי סוף, עד שבהפסקת עשר אחד התוקפים תפס אותי ואמר לי, 'תיזהר לדבר, אני אשבור לך את הפנים'".

מ' הבחין באחת המורות במסדרון וניסה לקרוא לעזרה, אך תוקף אחר הסיח את דעתה. "התוקף הכניס אותי לשירותים והייתי איתו לבד במשך דקה. שאלתי אותו בלי סוף, מה עשיתי? מה אתם רוצים ממני? אחרי זה השלושה האחרים הצטרפו אליו. אחד תפס אותי ביד ימין, השני ביד שמאל והשלישי מהרגליים והם התחילו להרביץ לי, בזמן שהתוקף הרביעי נותן לי אגרופים לפנים. ירד לי דם מהאף והם חנקו אותי".

השירותים בבית הספר התיכון בירוחם
השירותים בבית הספר התיכון בירוחם

הנער ביקש מהתוקפים שוב ושוב שיחדלו ממעשיהם, אך אלה רק הגבירו את האלימות. "ביקשתי מהם בלי סוף שיפסיקו, שיעזבו אותי. הם דרכו לי על הפנים, כל הרצפה בשירותים התמלאה בשלולית דם. אחד מהם הרים אותי באוויר וזרק אותי על היד, הם דרכו לי עליה והרגשתי שהיא נשברה ולא יכולתי להזיז אותה. הם המשיכו לתת לי אגרופים באכזריות, ראיתי מסך שחור. שבע דקות הם הכו אותי ויצאו רק כשכבר לא היה לי אוויר לנשום".

איך תלמידים אחרים לא שמעו או ראו את מה שהתרחש בשירותים?
"אף ילד לא יכול היה להיכנס לשירותים, כי אחד התוקפים איים שמי שייכנס פנימה יהיו לזה השלכות. אלה ילדים חזקים".

מה הוביל לתקיפה הזו?
"ביום שבת כששיחקנו כדורגל אחד התוקפים הרביץ לאחי הקטן. זו לא פעם ראשונה שהוא מתנכל אליו, אז צעקתי לו, 'תעזוב אותו, תשחרר אותו'. לא הגעתי לידיים אפילו. הוא עזב אותו ואיים עלי, 'חכה, אני אתפוס אותך ואהרוג אותך'".

התלמיד שהוכה בירוחם מקבל טיפול
התלמיד שהוכה בירוחם מקבל טיפול

ת', אמו של הנער, מיהרה להגיש תלונה במשטרה. התוקפים נעצרו, שוחררו למעצר בית והמשטרה מתכוונת להגיש נגדם כתב אישום. "הבן שלי חווה לינץ'. זה דפוס התנהגות עברייני, כל מה שעולה לי לראש זה אירוע תאיר ראדה", סיפרה ת', "אני כועסת וכואבת, בוכה כמו תינוקת ומנסה להחזיק את עצמי".

איך הגבת באותו יום כשגילית שהבן שלך הוכה?
"הייתי בסערת רגשות של כעס וכאב, לא ידעתי איך להתמודד עם זה. ראיתי מולי ילד חבול, עם יד שבורה, עם דם על כל הבגדים, משקפי ראייה שבורים. רק רציתי להציל אותו".

הורי התוקפים התקשרו והתנצלו?
"לא, אף הורה לא התנצל. זוג הורים כן פנה אלי, אבל מה שעניין אותם זה לשאול מי הלשין למשטרה. אני רוצה שיינתן פה עונש צודק, שהילדים האלה ילמדו ויבינו שלא משתמשים באלימות כלפי אף אחד".

תגובת משרד החינוך: "מדובר באירוע אלימות שיש בו חצייה של כל קו אדום. האירוע מטופל במלוא החומרה וללא פשרות מול התלמידים הפוגעים. הנער הנפגע מקבל תמיכה וליווי צמוד על ידי הצוות החינוכי".