חמישה תלמידים בני 14 ו-15 נעצרו בשבוע שעבר לאחר שעל פי החשד היכו תלמיד אחר באכזריות וגרמו לו לחבלות בכל חלקי גופו.

מחקירת המשטרה עולה כי אחד התלמידים החשודים בתקיפה ביקש מהנער לצאת מהשיעור כמה פעמים בתירוצים שונים, אמר לו שאמו מחכה לו במזכירות, אך הוא סירב. "הבנתי שהוא והחברים שלו רוצים להרביץ לי", מספר הנער שהותקף. כאשר לבסוף הגיעה ההפסקה והוא יצא, ארבו לו חמשת התלמידים התוקפים ביציאה מהכיתה.

הנער נגרר בכוח לתא השירותים בבית הספר והוכה על ידי התלמידים במשך דקות ארוכות כשדם נוזל מפניו ומאפו. "הם תפסו לי בכוח את הידיים והרגליים, בעטו בי ונתנו לי אגרופים, ככה בלי שום סיבה", שיחזר הנער בשיחה עם mako, "הלב שלי דפק, פחדתי שהם ירצחו אותי. ניסיתי לברוח, אבל הם המשיכו להרביץ לי. ירד לי המון דם, כל הרצפה התמלאה בדם. הייתי חסר אונים. אחרי כמה דקות הצלחתי להשתחרר ולברוח להם".

"תא השירותים היה מלא בכתמי דם, זה הזכיר לי את כתמי הדם של תא השירותים שבו נרצחה תאיר ראדה ז"ל", סיפר ל-mako גורם בבית הספר, "זה מקרה אלימות חמור ביותר שאסור לעבור עליו לסדר היום. זה יכול היה בטעות להסתיים ברצח".

השירותים בבית הספר התיכון בירוחם
כתמי הדם בתא השירותים שבו הותקף התלמיד

התלמיד המוכה סיפר על האירוע למורים, וביחד עם אמו הם הגישו תלונה במשטרה, כשלאחר מכן התלמיד פונה לקבלת טיפול רפואי כשהוא סובל משבר בידו וחבלות באף.

"יכלו להרוג לי את הילד", אומרת אימו של הנער, "דרשתי שהתלמידים שהיכו את בני לא יחזרו לבית הספר, זה יסכן את חייו. אני מזהירה ומתריעה, אסור שזה יקרה. שימצאו להם מסגרת חינוכית אחרת. מה שהכי כואב לי זה שהאימא של אחד התלמידים המכים העלתה פוסט וכתבה שאני והבן שלי מלשנים. במקום להתנצל, מאשימים אותי ואת בני שהתלוננו במשטרה".

חוקרי מחלק הנוער בתחנת ירוחם עצרו את חמשת הנערים החשודים במעשה, והם נלקחו למעצר. בסיום חקירתם הם שוחררו למעצר בית, ונכון לעכשיו נאסר עליהם לחזור לבית הספר או ליצור קשר ישיר או עקיף עם התלמיד המוכה, שחזר אתמול לבית הספר.

השירותים בבית הספר התיכון בירוחם
השירותים בבית הספר התיכון בירוחם

"התלמיד סובל מטראומה קשה מאוד, זה אירוע חמור מאוד, שנים רבות לא זכור לי דבר כזה", סיפר מורה בבית הספר. ראש מועצת ירוחם, טל אוחנה, כינסה ישיבת חירום כדי לבחון צעדים שונים במטרה לטפל בנער המוכה ובתלמידים החשודים בהכאתו. רשויות הרווחה בישוב עורבו גם הם ומטפלים בנערים.

"אנחנו עוטפים בחום ואהבה את התלמיד המוכה ומסייעים לו ולמשפחתו ככל שניתן", אמרה אוחנה, "זה אכן אירוע חריג וחמור, נגלה אפס סבלנות כלפי מקרי אלימות כאלה, ואנחנו פועלים בשיתוף פעולה עם המשטרה. במקביל, מבלי להקל ראש במעשיהם, גם התלמידים החשודים הם קורבנות, שכן אנחנו צריכים לטפל בהם ולבחון דרכים מה המסגרת החינוכית שבה ישהו. כל הגורמים בישוב מעורבים בעניין".

במשטרת מרחב הנגב אישרו את פרטי האירוע וכי בכוונת המשטרה להגיש כתבי אישום נגד התלמידים. במקביל, אימו של התלמיד המוכה מתכוונת להגיש תביעה אזרחית נגד התלמידים בגין הנזקים הנפשיים והגופניים שנגרמו לבנה.

"אני סומכת על המשטרה שתמצה את הדין עם התלמידים, ומקווה בשבילם שילמדו במקום אחר ולא יפגעו בנערים אחרים", אמרה אמו של הנער.

משרד החינוך על אירוע האלימות בדרום: מדובר באירוע אלימות שיש בו חציה של כל קו אדום. האירוע מטופל במלוא החומרה וללא פשרות מול התלמידים הפוגעים. הנער הנפגע מקבל תמיכה וליווי צמוד על ידי הצוות החינוכי. הצוות ימשיך ללות אותו גם בימים הבאים. במקביל, בית הספר ערך פעילויות הסברה נרחבות אודות ההשלכות ההרסניות שבאירועים מסוג זה, והכלים להימנע מאירועי קצה מעין זה שהתרחש.