דפנה ואורי הם לכאורה הפכים גמורים: הוא דתי ואב לשבעה ילדים, היא מגדירה את עצמה כאל-הורית. הדבר המשותף לשניהם הוא האהבה לאוכל אמריקאי מושחת, בדיוק כמו שהם הגישו במסעדתם "סול דיינר", דיינר אמריקאי קלאסי, אבל מעודן. מסעדת "סול דיינר" עוצבה בסגנון דיינר אמריקאי משנות השישים, עם ג'וקבוקס ותמונות של אמנים כמו ג'ימי הנדריקס, ג'ניס ג'ופלין וג'ים מוריסון. "זה לא צריך להיות מתוחכם מאוד, זה צריך להיות כיף", אמר אורי.

כשהזוגות הגיעו למסעדה, עדי ומיכל רצו מיד להפעיל את הג'וקבוקס ונידאל חשב שזו המסעדה הכי יפה שהם היו בה עד עכשיו. "תמיד רציתי להגיע למקום כזה", אמר שמעון, "יצא לי לראות את זה רק בסרטים אמריקאים".

למנה הראשונה הגישו דפנה ואורי "ג'יימס בראון" – עוף פופקורן על ופל בלגי עם חמאת בוטנים ורוטב מייפל חריף, למנה העיקרית את "ארת'ה פרנקלין" – פרגית עטופה בחזה אווז מעושן על צ'ילי קון קרנה וסלט אבוקדו, ולקינוח "דון מקליין" – קי ליים פאי עם קצפת קפה. מה חשבו על כך המתמודדים והשופטים?

על המנה הראשונה, הדעות של המתמודדים היו חלוקות. ירדן חשבה שהכל התאים, אבל שהמינונים לא היו נכונים והיא אף הזהירה את אושרי ש"אם זה לא מבושל, אל תאכל". מיכל חשבה שהיה צריך יותר "פרשיות" כי היא כמעט נחנקה מחמאת הבוטנים, הוופל והטיגון של העוף וג'וזף טען ש"אם זה אוכל אמריקאי, לא הייתי מזמין אותו". נידאל אמר שהכל היה טעים בנפרד, אבל ביחד זה היה כבד מדי, ושמעון לעומתו חשב שבביס הכל התחבר לו. לחיים כהן גם היה חסר משהו שיחבר את הכל, אבל רותי ברודו לעומתו אמרה שהיה לה ביס מושלם: "העוף היה עשוי ברמה שלא הגעתי אליה אף פעם במסעדות שלי", הודתה רותי, "ואני אדאג לזה שאני אגיע לשם. חבל על הזמן, תביאו לי מתכון".

ומה חשבו המתמודדים על המנה העיקרית? "חזה האווז היה נוצץ, המנה משכה את העין", אמר שמעון, "אבל לא עף לי הסכך". לאושרי משהו לא התחבר בפרגית, וכמות הבשר העיקה על ירדן. נידאל חשב ש"המנה מאכזבת": "אני אומר את זה וכואב לי, כי אני מת על אוכל מושחת. לא אהבתי את המנה". עדי מצידה התייחסה למנה כאילו אין בה פרגית, ועדיין, היא לא הצליחה להרגיש כלום. חיים כהן מצידו חשב שהפספוס היה בפרגית, לעומת רותי ברודו שדווקא לה הפרגית הייתה החלק הטעים יותר במנה.

דפנה ואורי בהכנת הקינוח
מתוך "MKR המטבח המנצח" | צילום: מתוך "המטבח המנצח", קשת 12

האם אורי ודפנה עמדו בציפיות במנת הקינוח המדוברת שלהם? מלבד זה שהבצק היה שרוף, לעדי הקינוח היה מרוכז וחמוץ מדי, לשמעון המרנג לא היה מתוק מספיק ולדורון קציפת הקפה לא הייתה טעימה. "לא הייתי מזמין את זה עוד פעם", הוא קבע. גם רותי וגם חיים אהבו את הקרם, אבל לא יכלו להתעלם מהעובדה שהבצק היה שרוף.

מצב הנקודות בתחרות
מצב הנקודות בתחרות | צילום: מתוך "MKR המטבח המנצח", קשת 12

ניקוד כולל לארוחה של אורי ודפנה: 65 נקודות.