בפרק הבכורה של חתונה ממבט ראשון ששודר אמש (מוצ"ש), נחשפנו לאתגר שבמציאת אהבה בגיל מאוחר, או במילים אחרות, בקושי שביצירת פרק ב' זוגי. דובי עמירה ואריק חביב, שניהם גרושים בשנות ה-50 לחייהם, ייפגשו לראשונה מתחת לחופה הערב (ראשון ב-21:15, קשת 12) וזאת לאחר שהמומחים של התכנית סברו כי הם מתאימים זה לזו.

גם דובי וגם אריק סוחבים עמם מטען רגשי כבד. אריק ובת זוגו לשעבר, שרית חביב, התגרשו לפני כ-13 שנה, והיא אף הגיעה לאירוע החתונה. אצל דובי לעומת זאת, המצב מסובך יותר. אחרי שהתגרשה מאב ילדיה, דובי ניהלה מערכת יחסים במשך כתשע שנים עם גבר שבגד בה, ואף ניהל זוגיות מקבילה בזמן שהיה איתה.

אולי זו השחיקה הטבעית שעוברת הזוגיות בגילים האלה, ואולי זה עולם האפליקציות שגורם ללא מעט אנשים במערכת יחסים "לפזול" לצדדים, אבל כעת מסתבר שעמירה ממש לא לבד. בסקר שערך mako בשיתוף מכון פאנלס לקראת העונה החדשה של חתונה ממבט ראשון, עולה שכמעט רבע (24.1%) מבני 46-55 חוו בגידה לפחות פעם אחת בחייהם. מבין כלל קבוצות הגיל שנבדקו במדגם, זוהי קבוצת הגיל שדיווחה על בגידה באחוז הגבוה ביותר.

מנגד, אפשר לומר גם שקבוצת הגיל הזו היא גם הסלחנית ביותר. 26.9% מבני 46-55 דיווחו על כך שהיו סולחים לבן הזוג על בגידה, כאשר גם כאן, מדובר על קבוצת הגיל שדיווחה על העניין באחוז הגבוה ביותר. בקרב הצעירים לעומת זאת, ניתן לראות הרבה פחות סובלנות כלפי בגידה. רק 13.5% מבני 18-25 העידו שהיו סולחים לבן או לבת הזוג על בגידה, ואילו בקרב גילאי 26-35 הנתון גבוה יותר רק במעט – 14%.

>> אל תפספסו את כל מה שקורה באינסטגרם של חתונה ממבט ראשון

אישה יושבת על מיטה עם גבר ישן
אילוסטרציה | אילוסטרציה: kateafter | Shutterstock.com

הסקר הוכיח באופן ברור שהישראלים, שנשאבו באופן כמעט מלא לעולם אפליקציות ההיכרויות, כבר לא מתחילים עם אחרים פנים מול פנים. יותר ממחצית מכלל הנשאלים (53.1%) העידו שהפעם האחרונה שבה התחילו עם מישהו פנים מול פנים הייתה לפני יותר משלוש שנים. בקרב בני 46-55 הנתון הזה גבוה אף יותר, עם לא פחות מ-63.9% מהנשאלים שהעידו שלא עשו זאת בפרק הזמן הזה, מה שמוכיח סופית שלמצוא אהבה בפרק ב' זה כנראה קשה יותר ממה שאתם חושבים.