פרק הבכורה של חתונה ממבט ראשון כבר מאחורינו, ומחר (ראשון ב-21:15, קשת 12) דובי עמירה ואריק חביב ייפגשו לראשונה מתחת לחופה. אבל עד שזה יקרה, בין האורחים הנרגשים שהגיעו לאירוע, יכולנו לזהות גם את שרית חביב. לא במקרה שם המשפחה זהה. 12 שנים אחורה, שרית ואריק עוד היו נשואים האחד לשנייה, אבל עכשיו היא הגיעה כדי לפרגן ולהרים לאב ילדיה. "אריק הוא אבא של הילדים שלי והוא תמיד יהיה משפחה", היא מספרת על הקרבה ביניהם על אף הגירושים, "אנחנו איתו בחגים, וכשהוא יכיר את בת הזוג היא תהיה חלק מאיתנו".ובכל זאת, לא מוזר להגיע לחתונה של האקס, ועוד אחת שמשודרת על המסך?
"קיבלתי את הגירושים האלה בהשלמה, ובן אדם ששלם עם עצמו, כמו שאני שלמה עם עצמי, רואה רק אור ואהבה. טוב לי, וכשטוב לי, אני רוצה שיהיה טוב לאחרים. אין פה שום קנאה, יש פרגון, ואני הכי רוצה בעולם שאריק יצליח".

נשמע שאתם קרובים.
"אריק עשה כברת דרך. פעם הוא לא ידע לחמם אוכל. אם ישבתי עם חברות, הוא היה מתקשר אליי שאבוא הביתה לחמם לו אוכל. היום הוא מבשל מדהים, פתאום יש לו תחביבים, הוא רוכב, עושה עסקים בחו"ל. הוא תמיד היה איש עסקים, אוטודידקט, כמו שהוא לוקח דירות והופך אותן מעולב למשהו באמת באמת מדהים, ככה הוא גם עם נשים. הוא אוהב נשים יפות, אסתטיקה זה בדנ"א שלו. אני מניחה שדני ויעל יתחשבו בזה, היא חייבת להיות מתוקתקת".

איך הגבת כששמעת שהוא נכנס לתהליך?
"וואו, הייתי בשוק כי אריק הוא בן אדם מאוד ביישן. שלחתי הודעה לילדים שלי: 'מה שעושה לאבא טוב – טוב לנו'. אבל הרגשתי שיש שם גם את הפחד, כי תמיד יש לנו את העניין של מה יגידו, אז כתבתי גם הודעה לאריק שאני ממש גאה בו. שתמיד יש אנשים מבחוץ שיגידו למה לך לשים את החיים שלך בטלוויזיה, אבל מה שאני אומרת זה שאנשים מדברים מהפחד שלהם להיחשף. אם אריק יצא לכל כך הרבה דייטים וזה לא הצליח, זה אומר שהוא מבין שאותן פעולות הביאו לאותן תוצאות, הוא כל הזמן באותו מקום. אבל אריק מנסה משהו חדש, ואם לא תעשה שינוי אז תקבל את אותה תוצאה. כתבתי את הדברים האלה לאריק, והעברתי גם לילדים שלי. באותו רגע הם גם קיבלו ביטחון שאני אמרתי את זה".

4 ימים לחופה: אריק מספר לגרושתו
"הקשר עם אריק לימד אותי הרבה מאוד". שרית חביב | צילום: מתוך: "חתונה ממבט ראשון 3", קשת 12


איך באמת המשפחה מקבלת את החשיפה?
"אף פעם אי אפשר לצפות שכל העולם יאהב אותך, יש כאלה שיאהבו ויש כאלה שלא יאהבו. אני מאמינה שהכל מדויק. זאת הזדמנות, וזה מדהים שזה קרה. כולנו נהנים ומתרגשים מהתהליך, אנחנו נכנסים לתוכנית הזאת בוואו, כי זה משהו שעוד לא ניסינו. בוא נהנה, מה יכול להיות, מה הדבר הכי גרוע שיכול לקרות? מה, אנחנו בכלל יודעים מה יקרה לנו מחר?".

ועדיין, לפעמים קשה להתמודד עם ביקורת.
"אני מוכנה לכל תרחיש כי ברור לי שלא כולם יאהבו. ראית פעם בן אדם שכולם מתחברים אליו? לאנשים יש את נקודת המבט שלהם, לחלק מתחברים ולחלק פחות, זה טבעי לגמרי. אני אוהבת גם את מי שלא מתחבר אליי".

עבודה עצמית

היום שרית היא מאמנת ומנטורית לזוגיות, למעשה היא עוזרת לאנשים שנמצאים בהליכי גירושים לעבור לפרק ב' בחיים. וזה לא פשוט. 12 שנה אחרי הגירושים שלה עצמה, היא מרגישה שסוף סוף הגיעה למקום הטוב. במהלך שמונה השנים האחרונות היא נמצאת בזוגיות, ומעניקה כלים לזוגות שיעזרו להם להתמודד עם התקופה הלא כל כך פשוטה שעומדת להגיע וההשלכות שלה. "אריק ובן זוגי חברים, הם סבבה. כשאנחנו יושבים בימי שישי אז בן הזוג שלי נמצא איתנו, וכשאריק בא אליי אז אנחנו מדברים. אנחנו לא יוצאים ביחד, אבל אנחנו בקשר".איך שומרים על קשר טוב עם הגרוש?
"זאת עבודה עצמית. אני לוקחת על עצמי אחריות בגירושים האלה, לא ידעתי לנהל דיאלוג, ודיאלוג זה אומר לשים את האגו בצד ולנסות לראות את נקודת המבט שלו. הרי הוא לא קם בבוקר בכוונה, 'היום אני הולך לעצבן את שרית', זה עניינים של אגו. הקשר עם אריק לימד אותי הרבה מאוד".

קל להגיד את זה, אבל בפועל קשה לשים את האגו בצד.
"נכון, אני מכירה כל כך הרבה נשים שמתמקדות באיך לתבוע את הבעל, איך להוציא ממנו כספים, אבל הן לא מבינות שזה הפסד לילדים. כי אנחנו הרי שיקוף לילדים שלנו, אנחנו המראה שלהם. גם אם אתם לא חושבים ששומעים אתכם רבים, הם רואים, הם מרגישים הכל, וזאת צלקת לכל החיים".

למדת את זה על בשרך?
"בהחלט. אני לא חיפשתי נקמות ודברים כאלה, בבסיס שלי אני לא כזאת. אני באמת מנסה לתת ערך, כי זאת לא אני שניצחה, אנחנו ניצחנו ואריק לעולם יהיה המשפחה שלי".

איך בעצם את ואריק הכרתם?
"הייתי מועמדת למלכת היופי באותה שנה של דנה וקסלר, ואבא שלי לא רצה שאני אלך לתחרות. זה לא החינוך שקיבלתי בבית, אבל כבר הייתי בתוך התחרות. בדרך לשכנע את אבא שלי, פגש אותי קרוב משפחה ואמר בואי נעשה רגע סיבוב, אז עברנו ליד החנות של אריק. בזמנו, הוא ניהל חנות נעליים. אריק שאל אותי למה העיניים שלי אדומות, אז סיפרתי לו והוא הציע לבוא לשכנע אותו. אמרתי לעצמי 'רבאק, מה הקטע שתלך ותדבר עם אבא שלי?', אבל היינו כבר בדרך. אז הוא ישב שם והתחיל לדבר עם אבא שלי על הערכים שהוא נתן לי, החינוך ובסוף שכנע אותו. כשהוא דיבר, הסתכלתי עליו ואמרתי 'די, זה בחור שאני רוצה. לא קנאי, מפרגן, נותן לי את המרחב שלי'. פשוט עזבתי את חבר שלי בשביל להיות איתו"._OBJ

>> אל תפספסו את כל מה שקורה באינסטגרם של חתונה ממבט ראשון

ואיך נראתה הזוגיות ביניכם?
"היא הייתה מדהימה. אני הייתי הילדה הקטנה והוא נתן לי ביטחון. תמיד הרגשתי שאפשר לסמוך עליו, הוא בכלל בן אדם שאפשר לסמוך עליו. מאוד אחראי. אז היה נהדר עד שהחלטנו להתחתן, ואז ההורים התערבו ונפרדנו לשנתיים. אריק רצה שנתחתן עוד לפני שאתגייס לצבא. אחרי שנתיים נפגשנו שוב והתחתנו. משם קיבלתי כל מיני הצעות בתחום, ואריק באיזשהו שלב אמר לי 'את צריכה לבחור – או אני או העולם הזה'. אני הייתי חסרת ביטחון, אז העדפתי לסמוך עליו מאשר על עצמי. אני לוקחת אחריות".

אז אין שום חרטה?
"אני יכולה להגיד שכל מה שאני עושה היום, זאת עבודת קודש בעיניי. זה לראות איך אנשים מתקדמים קדימה ומקבלים אחד את השני. אני עוזרת לנשים בהליכי גירושים לעבור לפרק ב', וכשיש את הכלים אז זה פשוט נפלא".