בשתי מילים? שיברון לב. זה מה שחווינו לאורך הצפייה בפרק האחרון של "חתונה ממבט ראשון", וזאת ממש לא הפעם הראשונה. בכל זאת, בא בן אדם, פותח את הלב, על כל הפחדים הכי עמוקים והחוויות הכי מסעירות, וכך קורה שאנחנו מלווים אותו עד לרגע שבו הוא צועד אל עבר הלא נודע. ואנחנו יחד איתו, יד ביד, מרגישים את הפרפרים בבטן ולחילופין גם את האכזבה, בתוך סערת הרגשות שנקראת זוגיות על מסך הטלוויזיה. רגע לפני שאנחנו מגיעים לסערה הבאה בפרק שישודר במוצ"ש (21:15, קשת 12), חזרנו אל חמשת הרגעים ששברו לנו את הלב.

>> רוצים להתאהב? הירשמו עכשיו לעונה השלישית של "חתונה ממבט ראשון"

עניין של ספייס

נתחיל מהפצע שעדיין לא הספיק להגליד. כמובן שאנחנו מדברים על התפנית המפתיעה שתפס הקשר בין אורטל לעידו, רק בפרק האחרון כשטסו לירח הדבש הרומנטי בווינה. אבל לא נקדים את המאוחר – מהרגע הראשון שנפגשו, נראה שהכימיה ביניהם מושלמת. אפילו מושלמת מדי, ואולי פשוט כבר התרגלנו שאין באגדה שלנו רק טוב. מן יין ויאנג מעצבן שכזה. הנשיקות על רחבת הריקודים, בצילומי הזוגיות ובסוויטת המלון, אמנם הציבו את רף הציפיות בשמיים, אבל דווקא כשהחתן התוודה על ההתאהבות שמתפתחת אצלו, הכלה דרשה ספייס מיד. מרגישים את הספייס שהתפנה גם לנו בלב?

הבריחה של שירי

בזמן שאורטל ועידו שברו לנו את הלב בירח הדבש, כאן בארץ, ראינו את הנשיקה הראשונה בין שירי ללירן. על הלחי, כן? אבל עדיין, אפשר להודות שיש משהו קסום בבייבי סטפס של הזוג הזה. ועכשיו, לעניינו, מי ששברה לנו (וללירן) את הלב, היא שירי, שרגע אחרי החופה ברחה ממנה כדי לנשום אוויר צח, ויחד איתה ברחה גם הפנטזיה לסיפור אגדות שמתחיל ברגל ימין. אחרי דקות ארוכות של התאוששות, שירי אמנם חזרה אל החתן שלה, אבל ירח הדבש שלהם השאיר בנו טעם מר של חוסר עניין. אבל היי, נראה שהיחסים ביניהם עולים על הגל, אז אולי בעצם זאת הדרך.

עוד ב"חתונה ממבט ראשון":

שתי מים ותירגעי

מי שנמצאים כרגע בצומת דרכים הם דקלה ואלון. כבר חווינו את המשבר הראשון שהכה בנו כמו רעם ביום בהיר, ונראה שגם בפרק הבא אנחנו עומדים לעבור טלטלה לא קטנה. אבל כל דבר בעתו. בוא נחזור אל המפגש שגרם לנו להתאהב קשות בשניהם, וירח דבש שחתם לנו סופית – האגדה מתממשת לנגד עינינו. אלא שההייפ של הימים הראשונים התדרדר במהירות לפיצוץ מהסרטים, אחרי שדקלה הרגישה שרק היא מתאמצת כדי לגרום לקשר לעבוד, בעוד אלון מסתגר בתוך עצמו ולא מתקשר. התחושות האלה התפוצצו לפני הארוחה המשפחתית עם ההורים של דקלה, מה שהציב מעל לעתיד הקשר ביניהם סימן שאלה גדול. בסופו של דבר, שיחה אחת עם המומחים החזירה את העניינים לשגרה, אבל מכאן מה שבטוח הוא ששום דבר פה לא באמת בטוח.

לזכרה של אמא

אחד הרגעים שהפעילו את מתג הדמעות שלנו מיד, היה הנסיעה של בת אל ויוגב לצפון. אחרי שהראתה לו את הבית שהיא עומדת לעצב, השניים פקדו את בית הקברות, כדי לעלות לקבר של אמא של בת אל. הייתה זאת הפעם הראשונה שיוגב הצטרף אליה, כך שראה מקרוב את האובדן והאבל על המוות בטרם עת של אימה. עוד בירח הדבש, בת אל שיתפה אותו שבהתחלה בכלל תכננה לטוס לניו יורק למשך חצי שנה בלבד, וכשהגיע הזמן להיפרד מאמא שלה, השתיים מיררו בבכי, כאילו ידעו שזהו רגע הפרידה האמיתי. כמה חודשים לאחר מכן, אימה נפטרה יום אחד במפתיע, מבלי שהייתה חולה קודם לכן. באמת שנשבר לנו הלב.

וגם - חמישה רגעים שהפתיעו אותנו ב"חתונה ממבט ראשון"

"חתונה ממבט ראשון": מוצ"ש ב-21:15, קשת, ערוץ 12