את דודו כהן רובנו מכירים. החתן של צוקית אשכולי מ"חתונה ממבט ראשון", הבחור המופנם שיצא בשאלה, זה עם התחביב המיוחד לקרבות מלחמת העולם השנייה והאחד שמתועד 24/7 לעיני המצלמות בתהליך הזוגי שהוא עובר. רק בפרק האחרון, היינו עדים למפגש בין בני הזוג לחברות של צוקית, אז הרשינו לעצמנו לדבר גם עם הצד שלו, או ליתר דיוק עם חברו הטוב מהילדות ומי שליווה אותו ביום החתונה, שוקי מאיר. "ראיתי את דודו קצת יותר סגור בגלל המצלמות", הוא הודה, "בדרך כלל הוא יותר משוחרר, יותר צחוקים, עושה יותר שטויות. עם המצלמות הוא מכבד את המעמד. אין מה לעשות, אני חושב שהייתי מתנהג בדיוק כמוהו. הוא הרבה יותר משוחרר ממה שאנשים אולי חושבים, ממה שהוא נראה".

מה חשבת על השאלות האינטימיות שחברות של צוקית שאלו אותו?
"אני חושב שזה לא היה במקום, זה לא העסק של אף אחד בגדול מה קורה בין בני זוג. פשוט צוקית נתנה לזה המון התייחסות, כשלדעתי היא הייתה צריכה עוד קצת סבלנות ולקבל את מה שהצד השני אומר. לקבל את העניין שיש פה תהליך, ותהליך זה משהו שלוקח זמן. בא בן אדם שאומר, 'האג'נדה שלי זה שברגע שאני רוצה משהו, ואני רוצה לבחון אותו בצורה הכי רצינית שיש, אני צריך את הזמן', העניין הוא שצריך לכבד".

"אני לא דואג לדודו, אין פה שום אישיו בכלל, אני יודע על בחורות שגם בדייט ראשון הוא יכול היה להגיע איתן לאינטימיות, זה ממש לא העניין פה. אבל מה אם זה היה הפוך? אם צוקית הייתה אומרת, 'תקשיב, אני נמשכת והכל אבל אני צריכה לפחות חודשיים קצת להכיר את האדם, כי ככה אני', מה נראה לך שהוא לא היה מכבד את זה? שהוא היה עושה פרצוף? וחברים שלו היו שואלים אותה, 'נו מה לא שכבתם?'? זה לא כל כך עניינן של החברות, זה צריך להיות ביניהם וביניהם בלבד".

ביניהם בלבד, אבל הפרטים הכי אינטימיים ביניהם משודרים למדינה שלמה
"אני מאמין שזה היה חייב להגיע לסיטואציה הזאת, חלק ממערכת יחסים זה לשפוט גם את הפן הזה. עכשיו, מה אני מרגיש עם זה? אני לא הייתי רוצה להתחלף איתו, לטוב ולרע. מהבחינה הזאת, מה שאני עושה בחדר המיטות זה העסק שלי לחלוטין, וזה אינדיבידואלי. אבל זה חלק מהתהליך שהוא פשוט צריך לקבל, כי זה המצב, אין פה עניין של בחירה. ההתעסקות היא חלק מהעניין".

"אצל דודו אין משחקים, הוא לא חרטטן"

שוקי ודודו מכירים כבר למעלה מ-20 שנים, או ליתר דיוק אי שם מזיכרונות כיתה א' הרחוקים. במהלך ההיכרות שלהם הם עברו לא מעט תקופות יחד ובנפרד, בין אם צבא, טיולים או לימודים ובשנים האחרונות, הקשר ביניהם התחזק במיוחד. "קודם כל, דודו הוא חבר טוב ובן אדם טוב, שלא יהיה ספק בכלל", מבהיר שוקי, "אתה לא יכול להגיד את זה ישר על כל בן אדם, אבל הדבר הכי בולט בו מבחינתי זה שהוא בן אדם טוב ומעבר לזה, הוא נאמן לעצמו, זאת אומרת שאין אחד בפה ואחד בלב, הוא אומר מה שהוא מרגיש והוא עושה מה שהוא אומר. אין אצלו משחקים, הוא לא חרטטן, הוא מאוד אמיתי. בגלל שהוא כזה אני תמיד אקבל ממנו את הדעה האמיתית שלו כשאני מבקש ממנו עצה לצורך העניין".

התאים לו לעשות צעד נועז שכזה ולהתחתן בטלוויזיה?
"זה קצת נגד את האופי היותר צנוע שלו. אפשר לראות שיש לו פן שגם מופנם, הוא לא אחד של 'בואו, תראו אותי' ובמיוחד כשמדובר במערכת יחסים. הוא לא פומבי, אז הצעד הזה מאוד הפתיע. אבל בסופו של דבר אמרתי מה כבר יכול להיות? הרי אני מכיר אותו מספיק זמן, אני יודע שהיו לו פה ושם קשרים מאוד רציניים ואני יודע שהוא תמיד חיפש במוצהר משהו לטווח ארוך. אז אם יש פלטפורמה מעניינת ומגניבה, אז יאללה מה, ניתן צ'אנס. חיים פעם אחת, לא?".

דודו כהן ושוקי מאיר (צילום: יוסי קרסו)
"המתח בחתונה ירד אחרי שדודו ראה את צוקית". דודו כהן ושוקי מאיר בחתונה | צילום: יוסי קרסו

לגמרי. גם חתונה כזאת היא עניין של פעם בחיים, איך היה עם דודו?
"אני ליוויתי אותו, ואני יכול להגיד שההפתעה, או יותר נכון המתח והמסתורין היו עד השנייה האחרונה. זה מטורף, איך אפשר להסתיר דבר כזה בלי לדעת כלום על מי שאתה הולך לראות. הוא מאוד התרגש, מאוד חשש והיה סקרן, ההכנות שהיו לפני נתנו לו אולי אינדיקציה מסוימת על איזה אופי הולך להיות לאותה אחת, אבל זה דבר שאתה חייב לראות בעין. עד שאתה לא רואה בעין, אתה לא יכול לחבר שום דבר לשום דבר. אחרי שדודו ראה את צוקית בחופה, המתח ירד. בחתונה הוא היה לדעתי מושלם, הכי בסבבה, עם פסון ונהנה. היה נראה שהחתונה טבעית, הנה זה דודו, כמו שדמיינתי שדודו הולך להיות בחתונה "האמיתית" שלו. הוא התנהג מאוד כמו דודו".

עוד ב"חתונה ממבט ראשון":

ומה חשבת על החיבור בינו לבין צוקית אחרי שראית את הפרקים?
"יש הרבה שמאוד מתחבר בהם, הם יודעים ליהנות אחד מהשני, כמו שאני קורא לזה, הם יודעים להעלות אחד את השני כמו שמערכת יחסים צריכה להתבצע. אבל אני חושב שהם לא מאותו מעולם, אין ספק שהם לא אותו טיפוס. אני לא חושב שבדעות שלהם הם אותו הדבר, אפילו בהשקפת העולם. כמובן שזה לא אומר שהם לא יכולים להצליח, אני רק אומר שכשאתה בא ומכיר בן אדם שהוא לא פרוטוטייפ שלך מבחינת האופי, אתה צריך להתחיל ללמוד אותו, וללמוד אותו לוקח זמן. זה לא משהו שאתה לוקח את הזמן להכיר ואז עושה את הצעד. עשית את הצעד, עכשיו צריך להכיר. בגלל שיש ביניהם פערים מסוימים מבחינת דעות, השקפות ואג'נדות, אז גם לוקח זמן להגיע לעמק השווה. עבודה כמו כל מערכת יחסים אחרת, לא משהו יוצא דופן".

דודו כהן ושוקי מאיר (צילום: דודו כהן)
"דודו חבר טוב ובן אדם טוב" | צילום: דודו כהן

איזה פערים למשל?
"היה את הקטע שהם התווכחו על זה שצוקית איבדה את הטלפון שלה או משהו, ואני מבחינתי, שופט את עצמי במערכת יחסים לפי הריבים שלנו. ככה אני רואה את זה. כי כשהכל טוב – הכל טוב, אבל כשאתה רב אז אתה מגלה את הפנים האמיתיות, אתה מגלה מי האדם שמולך. בקטע הזה, הוא ניסה להסביר לה משהו בצורה די אנליטית ומחושבת – למה קרתה הסיטואציה שהיא נקלעה אליה. הוא לא בא ממקום שיפוטי, הוא הסביר לה בצורה מאוד יפה".

"כאן ראיתי שני דברים. ראיתי שלה קצת קשה לקבל דעות של אנשים, או שאולי זה פשוט באופי שלה, וראיתי שהוא ידע לגשת אליה בצורה מאוד נעימה, לדעתי, ובוגרת, ולהסביר לה שלא צריך לקבל כל דבר בצורה כזאת קיצונית. אחרי שהיא הבינה שהכל סבבה, הם התפייסו, ואהבתי לראות את זה. לראות שני אנשים שונים, בדעות שלהם או בהתנהגות שלהם, היא יותר מגוננת, הוא יותר רציונלי, וריבון קטן שבסופו של דבר נפתר בזמן קצר. בסופו של דבר, זה הלך לכיוון טוב, הם שני עולמות שונים מבחינת האופי, שיכולים להסתדר גם כשרבים".

>> רוצים גם? הירשמו עכשיו לעונה השלישית של "חתונה ממבט ראשון"

"חתונה ממבט ראשון": מוצ"ש ב-21:15, קשת, ערוץ 12