דובי פרנסס וזהר לבקוביץ בארץ נהדרת
צילום: מתוך "ארץ נהדרת 17", קשת 12

אקזיט וניהול השקעות בשווי מאות מיליוני דולרים זה טוב ויפה, חברות בנבחרת הכרישים זה כבוד גדול, אבל אמש (רביעי) דובי פרנסס וזהר לבקוביץ זכו למעמד שהפך לסמל סטטוס של ממש - חיקוי בתוכנית "ארץ נהדרת".

הכרישים הקשוחים אך האהובים שפוגשים מדי שבוע יזמים ישראלים ובוחרים אם להשקיע בהם או לא, פגשו הפעם שניים מנפגעי משבר הקורונה - שאול מזרחי, מהבעלים של מועדון הבארבי ונהג המונית אשר בן חורין. אל מפגש הפסגה הצטרפו גם ראש הממשלה בנימין נתניהו והשרה אורלי לוי-אבקסיס, שדווקא בתקופה הרגישה הזאת שותפים לממשלה מנופחת ושבעה.

"רועי בר נתן עשה עבודה מעולה, זאת מחמאה גדולה", אומר פרנסס על החיקוי, "בדרך כלל הדמויות שנכנסות ל'ארץ נהדרת' הן אלו שהגיעו למיינסטרים של התודעה הציבורית. אני חושב שההכרה של התוכנית ב'הכרישים' משקפת את מה שהחברה בישראל מרגישה. 'הכרישים' אמנם מדברת על עסקים וכספים אבל כל אחד יכול להתחבר אליה, בין אם זה בעל עסק זעיר, נהג מונית, מלצרית במסעדה או אמא לשלושה ילדים שעובדת בעירייה".

"אהבתי מאוד את החיקוי ונהניתי ממנו, למרות שהוציאו אותי 'למלם' כדבריהם", אומר לבקוביץ, "עשו לי הרבה מאוד חיקויים בשנה האחרונה בתוכנית הרדיו 'טייכר וזרחוביץ'' אז זה בעצם המשך טבעי מבחינתי. יש תחושה שאנחנו משפיעים ונוגעים וזה כיף גדול".

דובי, צחקו על המילים באנגלית שמדי פעם מתגנבות לך לדיבור.
"תפסו יפה את שפת הגוף ואת השילוב שבין אנגלית לעברית. נשבע שזה לא יומרני, אני פשוט חי 15 שנה בארצות הברית וזה בא לי טבעי".

מה החברים והמשפחות חשבו על החיקוי?
לבקוביץ: "קיבלתי מחברים מאות אם לא אלף תגובות בנוסח, 'אתה בארץ נהדרת, עשית את זה, אתה אייקון'. זה משעשע, כי אחרי שבנינו חברות של מאות מיליוני דולרים ועשינו כל דבר אפשרי, עכשיו בגלל החיקוי הנחמד הזה 'הצלחנו'. צפיתי בתוכנית עם הילדים שלי - בת 12, בת 7 וחצי ובן חמש והם התגלגלו מצחוק, שזה מבחינתי הקריטריון הכי חשוב".
פרנסס: "אנשים מאוד אהבו את החיקוי, התגובות היו מאוד חיוביות. החיקוי של זהר היה פנטסטי וגם השילוב עם ביבי. אני חושב שצריכים להפוך את זה לפינה בתוכנית ובכל פעם להביא פוליטיקאי מושחת אחר, זה מצחיק. השילוב בין עסקים לפוליטיקה הוא בלתי נמנע".

המערכון הביע ביקורת על הדרך שבה הממשלה מטפלת באנשים שנפגעו כלכלית מהמשבר.
פרנסס: "אני לא איש פוליטי ונזהר תמיד מלשפוט אנשים אחרים מבלי לשבת בנעליהם ועם זאת, בתקופה כזאת של 25% אבטלה, להביא כל מיני שרים לענייני כלום או שרים שהם באמת תת רמה, זאת פארסה. זה מבייש אותנו ואותי כישראלי שחי בארצות הברית, זה מעציב אותי. מגיע לנו יותר. אני חושב שהממשלה הזאת היא תוצאה של שיטת הבחירות בישראל שהיא מאוד בעייתית, זה לא אינטרס של גנץ או נתניהו".
לבקוביץ: "אני לחלוטין מתחבר למסר של המערכון. התחושה שלי שהממשלה לא עושה מספיק ודי מזלזלת בציבור. הקימו ממשלה מנופחת מתוך אמירה שזאת ממשלת חירום לקורונה, אבל הם לא מטפלים בקורונה אלא בדברים אחרים. זה נורא ואיום. בארצות הברית לוקח עשר דקות באתר האינטרנט לקבל פיצויים, בארץ אנשים לא מצליחים בכלל להבין אם מגיע להם משהו או לא".

זהר לבקוביץ
זהר לבקוביץ | צילום: טל גבעוני

יש סיכוי שנראה אתכם בעתיד משפיעים מבפנים?
פרנסס: "המרחק בין עסקים לפוליטיקה כפי שהוכיח דונלד טראמפ הוא לא גדול. לא רחוק היום שבו אתעצבן מספיק על מה שקורה בישראל כדי לקום ולרוץ לראשות הממשלה. אני רוצה לעזור ולהשפיע, יבוא היום שאחליט שעשיתי מספיק לביתי וארצה לעשות לטובת האחר, בין אם בפוליטיקה או בפילנתרופיה. אעשה את זה עד הסוף, לא אכוון לתפקיד חבר כנסת אלא הכי גבוה שאפשר".
לבקוביץ: "לפוליטיקה לא ארוץ, אבל אני כן מנסה להשפיע. חזרתי לארץ אחרי שנים רבות בארצות הברית מתוך מטרה להיות חלק מהשינוי שצריך לקרות פה. בחברה הנוכחית שלי L1ght אנחנו מצילים ילדים ממה שקורה ברשתות החברתיות. יש עסקים שיותר קל לבנות וחומרים שיותר קל לעסוק בהם, אבל בחרתי לעשות את זה כי להציל ילדים ולהילחם על הצביון של מדינת ישראל זה בעיניי באותו סט ערכים".