בחורף 2017 הכותרות דיווחו על ירידתו למחתרת של שרון גל, מי שהיה באותו הזמן מגיש בערוץ 20, וחבר כנסת לשעבר מטעם "ישראל ביתנו". אחרי שנעדר מהמסך זמן רב ללא כל הסבר, ולא ענה לשיחות הרבות שהגיעו מהקולגות, החלו גם השמועות על הסתבכות עם השוק האפור. אבל אף אחד לא תיאר לעצמו שהסיפור האמיתי סביב היעלמותו של העיתונאי שרון גל מהמסך - עולה על כל דמיון או שמועה שהגיעה לכלי התקשורת.

בסרטה של אדוה דדון ששודר לפני מספר חודשים בקשת 12, חשף שרון גל שנפל לקורבן למתחזה בשם מקימי אינדיג, שגרמה לו לחשוב שמצא את "האישה של חייו". מה שהתחיל בהודעה תמימה בפייסבוק, הפך מהר מאוד לקשר טלפוני יום יומי והודעות רומנטיות. כשיום אחד גל קיבל הודעה כי חברתו החדשה עברה תאונת דרכים קשה בחו"ל, העיתונאי וחבר הכנסת לשעבר החליט לשים בצד את כל עיסוקיו ולהתגייס לעזרה.

שרון גל (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של שרון גל)
שרון גל: "הייתי קורבן להתחזות. כל החיים שלי נשאבו לתוך הדבר הזה" | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של שרון גל

במשך חודש שלם שרון גל התרוצץ בין מומחי רפואה בארץ, גורמים ממשלתיים ורבנים כדי לעזור למי שהחשיב כ"אהובתו" שזקוקה לסיוע רפואי בחו"ל. "אני לא אוהב את המילה קורבן, אבל הייתי קורבן להתחזות, להונאה, לעלילה שאין מאחוריה כלום", סיפר שרון בראיון לאדוה דדון, "בקושי תקשרתי עם הילדים. כל החיים שלי נשאבו לתוך הדבר הזה - ואין כלום. מילא אני, אבל הילדים שלי? זה פסיכי לגמרי". 

בפרק הקרוב של "המתחזים", שישודר הערב (21:15) בקשת 12, ייחשפו פרטים חדשים על המתחזה מקימי אינדיג. מתברר כי שרון גל לא לבד והמתחזה הצליחה להוליך שולל גברים נוספים, ביניהם הזמר אריק סיני, מגיש טלוויזיה מפורסם, ואמן ידוע שכל ישראלי מכיר. מי שדרן הרדיו שכמעט הצטרף לרשימה אבל זיהה בזמן שמדובר במתחזה? כל הפרטים בתחקיר המלא שישודר הערב (שני). 

מעורך דינה של המתחזה נמסר: מרשתי הייתה הקורבן בסיפור ולא כפי שהוצגה בתכנית. יודגש כי מרשתי הוטרדה על ידי אותם אנשים שחלקם אף שיקרו בנוגע למצבם המשפחתי, ובוודאי שלא הטרידה אותם. הניסיון לצייר את מרשתי כמי שפגעה באותם אנשים הינו רחוק מהעובדות ומהמציאות. צר לנו כי בחרתם לשמוע צד אחד בלבד וערכתם תחקיר שכל כולו עוסק בהשחרת פניה של מרשתי.