בחודשים האחרונים הצליחו לא מעט תכניות על מתחזים לסחוף את צופי ישראל, בעיקר בזכות זו של חיים אתגר, שהביאה סיפורים מטורפים כמו אלה של המתחזים שיפרי שפירא והמחזיר בתשובה, וכמובן סיפורה של העיתונאית הדס שטייף, שהכניסה לביתה מתחזה בת 30 שטענה כי היא נערה במצוקה בת 15. 

המקרה של האחרונה עורר לא מעט שאלות, כשאנשים טענו כי משונה שדבר כזה קורה לעיתונאית מנוסה כמו שטייף. אך כפי שייחשף היום בערב, היא ממש לא הראשונה שנופלת בפח של מתחזה מתוחכם. 

בפרק הקרוב של "המתחזים", סרטה של אדווה דדון מחברת החדשות שישודר הערב (מיד אחרי "2025" בקשת 12), מובא סיפורו של שרון גל, שחשב כי הוא מתאהב ב"אישה של חייו", לדבריו, אך גילה שמאחורי החזות שהציגה ברשתות ישנה מתחזה שניסתה להונות אותו. 

View this post on Instagram

שיהיה יום מקסים

A post shared by Sharon Gal (@sharon__gal) on

"אני לא אוהב את המילה קורבן, אבל הייתי קורבן להתחזות, להונאה, לעלילה שאין מאחוריה כלום", הוא מספר בראיון לאדווה דדון. "..זה מטורף. לא יודע, זה כמו פצצה שנופלת לך באוטו. אתה אומר 'רגע, לקחתי חופש, לא עבדתי, הזנחתי את הבית, בקושי תיקשרתי עם הילדים. כל החיים שלי נשאבו לתוך הדבר הזה - ואין כלום. מילא אני, אבל הילדים שלי?.. תתעורר רגע, תבין, תחשוד'. זה פסיכי לגמרי".

הנורות האדומות החלו להידלק בסוף 2016, כשעיתונאים הבחינו כי נעלמו עקבותיו של חבר הכנסת לשעבר והעיתונאי ללא כל הסבר, ואף ניסו להסביר את היעדרותו בהסתבכויות עם השוק האפור ובחובות שונים. מתברר כי בתקופה ההיא גל התאהב בבחורה שהכיר ברשת, אך לא הבין כי מדובר במתחזה ששיקרה לו לגבי זהותה ("קאטפיש", כפי שמכנים זאת מעבר לים).

View this post on Instagram

עכשיו באולפן שישי, חדשות 2. שבת שלום

A post shared by Sharon Gal (@sharon__gal) on

"אני אומר לעצמי באותם רגעים - 'יכול להיות שזו האישה של חיי?'. זה מה שחיכיתי לו כל השנים - בחורה שהיא גם יפה, גם איכותית, משפחה טובה - בוא נשים את זה על השולחן, אלו דברים שעושים את זה לגבר. ושם נופל לי האסימון", הוא מספר המום, "מה המניע לנסות להרוס חיים של בן אדם?". הסיפור המלא ישודר, כאמור, הערב, לצד עדויות של חוקרי  משטרה וחברים של גל, כמו ננסי ברנדס ודוד דאור.

_OBJ