ונציה דוחה את יישום מס התיירות לקיץ הבא

רחובותיה הצפים והנטושים של ונציה מעוררים דאגה רבה במועצת העיר, עד כי החליטה על דחיית יישום מס התיירות החדש עד ליולי 2021. כזכור, בינואר אשתקד הכריז ראש עיריית ונציה, לואיג׳י ברוניירו (Luigi Brugnaro) על כוונתו להטיל מס על תיירי-יום בגובה של 3-10 אירו כשההכנסות נועדו לשמירת ותחזוקת העיר העתיקה שמיליוני התיירים בה מזיקים לה בעצם עמידתם בה. בשונה מתיירים המבלים את הלילה ומשלמים מס-תיירות הנגבה במלונות ודירות אירוח, תיירי היום המגיעים ברכבות, טיסות וספינות שיט פטורים מהתשלום.

ההחלטה על הטלת המס התקבלה לאחר מחאה עירונית נגד תייירים שמשכה כותרות לא מחמיאות לעיר ב-2018, שנה שבה עמד מספר המבקרים בוונציה על 4,549,000 בני אדם. מדיווח שפורסם בלונלי פלנט עולה עוד, כי לדידו של ברוניירו יישום המס במועד המקורי של קיץ 2020 יהיה ״בתזמון גרוע״, והוסיף כי בכוונתו להביא ״סוג אחר של תיירות לוונציה״ ולעזור לעיר להתמודד עם צפיפות היתר - נחכה ונראה אם להבטחות אלו יהיה ביטוי במציאות.

פסטיבל המסכות בוונציה
לפני הקורונה היה כאן מאוד צפוף | צילום: Marco Secchi, GettyImages IL


טעימה קטנה מהקריביים

אם אתן לא יכולות לבקר בסנט לוסיה שבאיים הקריביים - סנט לוסיה יבוא אליכן. בחודש שעבר עלתה לאוויר התוכנית "Minutes in Saint Lucia 7" שנועדה להעניק לצופים טעימה קטנה מהאי והיא משודרת בלייב באינסטגרם של משרד התיירות. בפרקים הבאים: מפגש מדיטציית בוקר מודרכת, טיול רגלי ב-Tet Paul Nature Trail, שף שילמד אתכם להכין תה-קקאו, קוקטלייר מקומי שישכר אתכן בשלט רחוק על בסיס רום ומתמחה לצמחי מרפא שידבר על תכונות ריפוי של צמחים שונים. המטרה שלנו היא לחלוק וירטואלית את התרבות ויופי הטבע של סנט לוסיה באופן אותנטי בזמן שאנשים נשארים בבטחה בבית, בתקווה להוות נקודת אור בימיהם״, אמר שר התיירות דומיניק פדי (Dominic Fedee). אפשר לעקוב אחר מועדי השידור גם בטוויטר ובפייסבוק.

View this post on Instagram

A post shared by Travel Saint Lucia (@travelsaintlucia) on


לונלי פלנט במדריך שרוצה שתבקרו בבריסטול

הוצאת מדריכי הטיולים המפורסמת מציעה גרסה משלה לתיירות בימי קורונה, עם מדריך מקוון לביקור בבריסטול. ״שוחרי התרבות, המטיילים והמשפחות יכולים לחקור את המורשת של בריסטול, את אמנות הרחוב המפורסמת של בנקסי, גלריות, מוזיאונים היסטוריים, מוסיקה ואטרקציות מובילות באינטרנט״, חלק מהסיורים וירטואליים, אחרים כפודקאסטים ורשימות-השמעה. ברשימת האטרקציות תמצאו את Bristol Museum and Art Gallery; באוניית המוזיאון גרייט-בריטיין; מוזיאון המדע; הקפלה העתיקה בעולם של התנועה המתודיסטית; והקתדרלה של בריסטול. 

View this post on Instagram

A post shared by @dlkf on