אחרי שהודיעה בתחילת השנה שתחל לגבות דמי כניסה מהתיירים המגיעים אליה, בתחילת החודש אישרה עיריית ונציה את ההצעה באופן סופי. כך, החל מרגע זה כל תייר שיגיע לטיול בעיר התיירות האיטלקית יאלץ לשלם 3 יורו (בתחילה דיברו על 10) רק על האפשרות להיכנס אליה. את התשלום למי שמגיע לביקור של יום אחד, כך מתכננים ברשויות, יגבו מהמבקרים באמצעות חברות הטיולים המודרכים, ומי שנשאר ללון ישלם זאת לבתי המלון.

>> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

ההחלטנה על התשלום הגיעה לאחר שבוונציה נמאס שהכמויות האסטרונומיות של התיירים, כ-25 מיליון בשנה מתוכם 14 מיליון שמגיעים רק ליום אחד, הורסים את מרקם החיים ואת אתרי המורשת בעיר, בה גרים רק 50 אלף תושבים. בעזרת התשלום רוצים להבטיח בעיר האיטלקית שיוכלו לשמר את המקום.

"ונציה צריכה לקבל כבוד, וכמו במוזיאונים, בתי קולנוע או אירועי ספורט, היא צריכה להיות מאוד מתוכננת", אומר לוקה זאיה (Luca Zaia), מושל ונטו (Veneto). "רק ככה נוכל לשמור עליה ברת קיימא הן לתיירים והן לתושבים".

למרות שהפרוייקט יצא כבר לדרך, לא מעט אנשים בטוחים שיהיה בלתי אפשרי לפקח ולגבות כסף מכל תייר שנכנס לעיר, היות וניתן להגיע אליה בכל מיני דרכים והאכיפה היא בלתי אפשרית. נכון לעכשיו, אם גם אתם בדרך למקום היפה, תתכוננו לשלם קצת יותר.

כניסה חינם למוזיאונים באיטליה בשבוע הקרוב

יחד עם זאת, החל ממחר (5.3) איטליה חוגגת את שבוע המוזיאונים ועד ה-10.3 הכניסה לכל המוזיאונים בארץ המגף יהיו בחינם לגמרי, כך הודיע שר התרבות האיטלקי, אלברטו בוניסולי (Alberto Bonisoli).

רומא - הקוליסאום (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
כניסה חינם בשבוע הקרוב. הקולוסיאום ברומא | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

כך למשל, הקוליסאום ברומא שעולה 15 דולר כניסה, גני בובולי בפירנצה שעולים 22 דולר כניסה וכל שאר המקומות המפורסמים במדינה, יהיו ללא תשלום. 

אם במקרה אתם לא מגיעים בימים הקרובים, חשוב שתדעו שבהרבה מקומות ילדים מתחת לגיל 18 נכנסים תמיד חינם ושבכל יום ראשון, הראשון לחודש, יש את "יום ראשון חופשי", בו נכנסים בחינם למוזיאונים במדינה.