האם זו המזוודה הנפלאה בעולם?

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי אתם מתרגשים מטכנולוגיה חכמה, או כי אתם מתרגשים ממזוודות.

האם המזוודה שלי כבדה מדי? כמה זמן ייקח לי לעמוד בביטחון? למה המזוודה שלי לא יוצאת? אם אחת מהשאלות האלו עלו לכם באחת מהנסיעות בחייכם - כדאי שתכירו את Raden, מזוודה שהיא גם חכמה וגם יפה. Raden והאפליקציה התואמת שלה הושקו בסוף החודש שעבר והן מגיעות עם חיישן משקל על הידית; סוללה להטענת טלפון נייד (עד 4 פעמים); הכוונות לדרך המהירה ביותר לשדה התעופה; עדכון על זמני המתנה עבור בידוק ביטחוני; משלוח התראה כשהמזוודה מגיעה לקרוסלה בנחיתה; ואפילו שומרת מעקב על כל המקומות שהמזוודה (ואתם) ביקרה בהם. את ההשראה ל-Raden, שביפנית פירושה "אובייקט לכה מעוצב היטב" שאב מנכ״ל ומייסד החברה, ג׳וש אודשקין (Josh Udashkin) מהגישה הפונקציונלית של "פחות אבל יותר טוב" של מעצב המוצר דיטר ראמס (Dieter Rams) והתוצאה עונה להגדרה באופן מושלם.

מחיר: החל מ-1,100 שקלים. לאתר.

>> לפייסבוק של mako חופש

תערוכת ילדים בוורשה (צילום: National Museum in Warsaw)
אפל קצת בשביל ילדים, לא? | צילום: National Museum in Warsaw
תערוכת ילדים בוורשה (צילום: Patryk Grochowalski, Reddit)
והם גם חמודים | צילום: Patryk Grochowalski, Reddit

הכל הולך בוורשה: תערוכה שנאצרה על ידי 69 ילדים

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי אתם חולמים שאחד הילדים שלכם יגדל להיות אוצר אמנות, או כי אתם מחפשים תערוכה מעניינת בוורשה.

תערוכת ״Anything Goes״ (הכל הולך, wszystko wolno בפולנית) היא דוגמה מצוינת למה קורה כשמשחררים חבורה של 69 ילדים במוזיאון ענק. המוזיאון הלאומי בוורשה הזמין קבוצת ילדים בגילאי שש עד 14 לעבוד בצוותא על תערוכה. הילדים הנבחרים נפגשו מדי שבוע, בחרו את נושא התערוכה, ולמדו הכל החל מעיצוב תערוכה ועד עבודה על מדריכי שמע וחומרים שיווקיים. לדברי המוזיאון, עבודות רבות שמוצגות בתערוכה ישבו והעלו אבק במשך שנים באוסף האמנות העתיקה והמודרנית העצום, וחלקן כלל לא יצאו ממרתפיו. אמנם אף אחד מהילדים לא מתגאה בתואר בתולדות האמנות או בלימודי מוזיאולוגיה, אבל זה דווקא נשמע מעניין להסתכל על אוספים קיימים שמוצגים מנקודת מבט צעירה ורעננה.
התערוכה תוצג עד ה-8 במאי. לפרטים.

לתפוס טרמפ על אופניים באמסטרדם

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי אתם בדרך לצפות בפריחת הצבעונים בהולנד, או כי תמיד רציתם לתפוס טרמפ על אופניים באמסטרדם.

אמנם אמסטרדם היא עיר קטנה, אך הדרך הכי נכונה להגיע בה ממקום למקום היא באופניים. הולכי רגל, נהגי הרכב, ואפילו התחבורה הציבורית - כל אלו נמצאים בתחתית שרשרת המזון לעומת הדו גלגליים. יוזמה חדשה בעיר מנסה לקרב את המקומיים למבקרים בדרך מקורית, ומציעה את חברי הקהילה שלה כנהגי טרמפ פוטנציאלים. איך זה עובד? כל מה שאתם צריכים זה לחפש אנשים שרוכבים על אופניים עם מתלה הסעות מאחור – שהוא סל אחורי בצבע צהוב בהיר, וברגע שראיתם אחד לצעוק Backie (על משקל Taxi), ולעלות על ההסעה. האפשרות הזו נועדה למי שרוצה קצת להכיר את המקומיים ואת המקומות בהם הם מסתובבים, ולאו דווקא למי שמנסה להגיע מנקודה א׳ לב׳ במהירות. לפרטים.

>> 5 הערים הכי טובות לשופינג
>> מה יש לעשות, לראות ולאכול בשכונה הכי מגניבה ברומא?