תעשיית התיירות התאוששה לאחר משבר הבריאות והמטיילים מוכנים לחדש את רשימת היעדים שלהם. עם זאת, על פי התחזיות העדכניות, התיירות בקיץ 2023 תהיה העמוסה - והיקרה ביותר - בשנים האחרונות ותגיע לשיאים חדשים. אבל לאן הנוסעים טסים? האם היעד הבא שלכם שווה ביקור עם ההמונים שיגיעו אליו? אלו7 יעדי הטיול המובילים לקיץ 2023 שבהם צפויה תיירות יתר:

סנטוריני, יוון

האי היווני היפהפה הזה צובר פופולריות כיעד מוערך יתר על המידה, בעיקר בגלל שהוא מרגיש מתויר מדי. כן, השקיעות והבתים הלבנים האייקוניים מדהימים, אבל לעמוד בתור כדי להתפעל מהנוף ולחכות הרבה זמן כדי שאנשים יזוזו כדי לצלם את התמונה הטובה הזאת יכול להיות מעייף. במקום זאת, מטיילים יכולים לבקר באיים יווניים אחרים לא כל כך פופולריים, אך עם זאת מדהימים כדי להימנע מההמונים המטרידים.

סנטוריני (צילום: ניר קידר,  יחסי ציבור )
יפה מאוד אבל בהחלט עמוס. האי היווני סנטוריני | צילום: ניר קידר, יחסי ציבור


ברצלונה, ספרד

בברצלונה יש הכל: המבנים ההיסטוריים היפים והמבנים המודרניים המפוארים, החופים הנהדרים, החוויות הנחמדות, האוכל המדהים והברים והמסעדות הנהדרים, ובין כל זה גם ההמונים. העיר הספרדית הזו צפויה להיות מאוד עמוסה בקיץ הקרוב והרשויות המקומיות כבר מתלוננות על תיירים – במיוחד אלה המגיעים בספינות תענוגות.

לה רמבלה, ברצלונה (צילום: 123rf)
פופולרית במיוחד בקיץ. ברצלונה | צילום: 123rf

חוף אמלפי, איטליה

איטליה אף פעם לא מאכזבת מטיילים, אבל כשזה מגיע לחוויה הטובה ביותר, ישנם יעדים מסוימים שאולי עדיף להימנע מהם – במיוחד אם מטיילים כבר ביקרו בהם. חוף אמלפי מדהים, נופי החוף עוצרי הנשימה והעיירות המרתקות הופכות אותו ליעד חלומי, אבל הוא נהיה עמוס מאוד בעונת השיא.

אחת העיירות הפופולריות ביותר בחוף אמלפי היא פוזיטנו (Positano), שבה ראש העיר מתאו ויאקאווה, הודיע לאחרונה כי מטיילים שייצטלמו זמן רב מדי בצילום עלולים להיקנס ב-460 אירו.

קתדרלת אמלפי איטליה (צילום: Wirestock Creators, shutterstock)
אולי עדיף להימנע מהיעד הזה השנה. אמלפי, איטליה | צילום: Wirestock Creators, shutterstock

ונציה, איטליה

העיר האיטלקית הצפונית, גם היא אחד היעדים העמוסים בעולם, וגם כאן הרשויות מנסות להילחם בהמונים. רשויות ונציה הזהירו מפני דמי כניסה חדשים לתיירים כדי להימנע מתיירות יתר ולהגדיל את הכלכלה המקומית.

היעד האייקוני הזה כנראה יהיה צפוף מאוד בקיץ הקרוב. מטיילים יכולים לבחור בחלופות אחרות באירופה, כמו מלטה או אביירו בפורטוגל, שם יראו גם גונדולות ותעלות יפות.

ונציה (צילום: cnn)
אחת הערים העמוסות בעולם. ונציה | צילום: cnn

הוואי, ארצות הברית

הוואי נחשבת בעיני מטיילים רבים לגן העדן של ארצות הברית. החופים המרהיבים, הטבע המדהים והפעילויות הופכים אותו ליעד הקיץ המושלם. הוואיאן איירליינס הוסיפה עוד קווים מערים מרכזיות בארה"ב בקיץ הזה, כשהיעד ממשיך לגדול בפופולריות. אבל המטיילים חייבים לדעת שבגלל ההמונים וחשיבה על דרכים להגן על סביבות טבעיות, יש חוקים חדשים. עמק Iao Valley Needle האייקוני רק פתח את דלתותיו למבקרים, אבל הגישה כבר לא בחינם. על המבקרים לשלם על כרטיסי כניסה בהזמנה מקוונת - 5 דולר לאדם - ולהזמין מראש כדי לבקר. 

הונולולו הוואי  (צילום: Theodore Trimmer, shutterstock)
כבר נלחמים בהצפת התיירים הצפויים בקיץ. הוואי | צילום: Theodore Trimmer, shutterstock

איסטנבול, טורקיה

על פי מחקר שנערך לאחרונה על הערים המובילות באירופה למטיילים בקיץ הזה, איסטנבול הציגה עלייה של 183 אחוז בהזמנות השנה בהשוואה לשנה שעברה. טורקיה צפויה להיות עמוסה מתמיד, ואיסטנבול תהיה מרכז תשומת הלב מכיוון שהיא היעד מספר אחת עבור מבקרים מחוץ. 

איסטנבול טורקיה (צילום: Lumiereist, shutterstock)
עלייה אסטרונומית של אחוזי התיירים לכאן. איסטנבול | צילום: Lumiereist, shutterstock

קיוטו וטוקיו, יפן

המטיילים נוהרים ליפן השנה כמו דבורים לדבש. התרבות המעניינת שלה, הנופים היפים, האוכל הטעים והמבנים המרשימים, המקדשים והמונומנטים עולים בראשם של מטיילים רבים. כעת, כשיש שינויים חשובים לנוסעים הישראלים, כמו טיסות ישירות והוסרו דרישות הכניסה של הקורונה, המבקרים יכולים לצפות לקהל רב, במיוחד בערים מובילות כמו קיוטו וטוקיו.

פריחת הדובדבן יפן (צילום: Takashi Images, shutterstock)
התיירים חוזרים לכאן בהמוניהם. יפן | צילום: Takashi Images, shutterstock