רובנו משלמים על מושב במחלקת התיירים כשאנחנו טסים, כי אנחנו תמיד מעדיפים את מחירי המציאה. אם מדובר בטיסה ארוכה, אז לרוב נעדיף לשלם קצת יותר על מושבים גדולים יותר או מקום נוסף לרגליים, אבל מי לא חולם שיציעו לו לשדרג למחלקה ראשונה? אז נחמד לדעת שיש כמה טריקים שיכולים לשפר לכם את הסיכויים. 

>> חיסכון משמעותי: זה היום הכי משתלם לטוס בו לאירופה

>> איך לא אמרו לנו? זה הדבר הכי חשוב בטיסה ארוכה

>> עזבו את האינקוגניטו: זו הדרך הכי טובה להזמין היום טיסות בזול

בובי לורי, עיתונאי תיירות ודייל לשעבר ב"אמריקן איירליינס", טוען שהזמן הכי טוב לבקש שדרוג למחלקה ראשונה, הוא ברגע העלייה למטוס: "צריך לשאול את הדיילת הראשית כשעולים למטוס, לפני סגירת הדלת. אם הם מתכוונים להיענות לבקשתך, אל תתפלא אם הם לא יזיזו אותך עד אחרי שהמטוס ימריא". הסיבה שבגללה לא ישדרגו לכם את המושבים מיד, היא שהצוות צריך לוודא שכולם על המטוס לפני שהוא מקצה מחדש מושבים שנותרו פנויים. אם יש מושב פנוי במחלקה ראשונה – תוכלו לעבור אליו.

כל אחד ברשימת הכוננות במטוס יועבר למושב הזה לפניכם. בדרך כלל מדובר על צוות המטוס, חברים או בני משפחה של עובדי חברת התעופה. אם האנשים ברשימה הזו קיבלו מושבים אחרים – אולי בכל זאת יישאר עבורכם מושב פנוי.

View this post on Instagram

A post shared by Flights | Lounges | Tips (@oneworld_aviation_)

כמובן, כמו בכל דבר בחינם – יש קאצ': הדיילת הבריטית סוזן פוגוול, הסבירה ששדרוגים בטיסה הם נדירים מאוד, וייתכן שתצטרכו לשלם את ההפרש במחיר. "אם המושב פנוי, הנוסע משלם עבור השדרוג. אם הדיילת תעביר אותו היא עלולה למצוא את עצמה בלי עבודה", הסבירה.

מנכ"ל חברת הנסיעות הבריטית "סטשר", ג'ייקוב וודרבורן-דיי, טוען שלפעמים כל מה שצריך לעשות הוא פשוט לשאול: "ספר למלווה שאתה מעוניין בשדרוג, ותמיד אפשר לשאול שוב בשער אם יש סיכוי. במקרה הגרוע ביותר – הם פשוט יגידו לא. המפתח הוא להיות מנומס וצנוע".