שימו לב לעידן הבא של פארקי השעשועים וליתר דיוק רכבות ההרים. מדובר בשילוב בין משקפי מציאות מדומה למתקני אקסטרים המוליד את הדבר הזה שאתם הולכים לצפות בו בסרטון למטה - רכבת הרים מדומה. מדובר במיזם אותו מפתח תאגיד 6Flags (או שישה דגלים, אם תרצו), שהוא התאגיד הגדול ביותר בעולם של פארקי שעשועים שפועל בארצות הברית.

>> לפייסבוק של mako חופש

כך במקום לבנות תשתיות חדשות לרכבות הרים, מה שכרוך בלא מעט כסף, שיתוף פעולה עם חברה גרמנית בשם VR Coaster הוליד כמה מסלולים וירטואלים מרשימים ובעיקר מפחידים למדי.

מה שנדרש לעשות הוא כמובן לחבוש קסדה ומשקפיים ולהתבונן בקוד ה-QR שמופיע על הרכב שממולך. בדרך זו מופעלת המערכת ומתאימה את עצמה לתנועות הגוף שלך, יוצרת עבורך גם את אשליית המסלול החדש וגם מעצבת את החלל שסביבך, נניח לדוגמה כאילו אתם בתא הטייס של מטוס. בנוסף לכך אפשר לגוון את הנסיעה באטרקציות נוספות כמו לירות על עצמים שנעים סביבך ועוד.

לב המערכת מבחינה טכנולוגית הוא מערכת חיישנים אשר עוקבת אחר תנועת הגלגלים על המסילה. החיישנים מעבירים את האינפורמציה לקסדה ולמשקפי המציאות שעל ראשו של הנוסע באמצעות בלוטות' וכך נוצרת בזמן אמת התמונה שמועברת לנוסע ברכבת.

עד סוף 2016 צפויים להיעזר בטכנולוגיה הזאת כ-20 פארקי שעשועים ברחבי העולם.

>> איפה בעולם אסור להתנשק בתחנת הרכבת?
>> האיש שהפך לנכה בגלל מחלקת התיירים?