ספינת הקרוז "דיימונד פרינסס", הידועה כספינת הקרונה, נמצאת בהסגר כבר 12 יום (החל מה-4 בפברואר) וכל 3,700 הנוסעים ואנשי הצוות שעל סיפונה, מתוכם 15 ישראלים, נצורים בחדרים קטנים ומחכים לקבל אישור לרדת ולהמשיך את הבידוד על היבשה. 

מחפשים לאן לטוס? הכנסו למדריך היעדים של mako

ביום שישי האחרון, אחרי שנכנסו ליום העשירי של הבידוד בנמל יוקהמה שביפן, קיבלו הנוסעים קצת נחת לכבוד יום האהבה (הוולנטיינ'ס דיי). מדיווחים שונים שהופצו על ידי הנוסעים ברשתות החברתיות, הם שיתפו שעל אף התנאים הקשים, צוות הספינה מנסה להפיק את המרב ואירגן לכל חדר הפתעה - ארוחה רומנטית.

"יש לנו תוכניות לארוחת חג האהבה שלנו!", צייץ אחד הנוסעים. כפי שניתן לראות בתמונה צוות הספינה חילק לאורחים תפריט ארוחה חגיגי הכולל מבחר מנות לארוחת צהריים וארוחת הערב וביקש מהנוסעים לסמן מה הם רוצים ולהשאיר את הבחירות שלהם מחוץ לדלת החדר.

"זה היה מתוק", סיפר הנוסע מאט סמית', שטייל ​​עם אשתו קתרין קודקס, ל- USA Today. הוא שיתף בנוסף, שהצוות גם בישל לכל חדר ארוחת בוקר רומנטית עם קרואסון שוקולד ואפילו הניח ורדים, שוקולדים ופתק עם שיר בחדרם.

"ספינת הקורונה" (צילום: AP)
נוסעי ספינת הקורונה | צילום: AP

למרות המחווה היפה ורצון הטוב של הצוות, כל הנוסעים מחכים לרדת מהספינה ולחזור לביתם. שר החוץ ישראל כץ קיים הערכת מצב בהשתתפות שר הבריאות יעקב ליצמן ביום חמישי ומסתמן ש-15 הנוסעים הישראלים יוצאו מבידוד ביום רביעי הקרוב, אך ייתכן ויוכנסו לבידוד נוסף בישראל.