רגע לפני שעונת השיא מגיעה ליעדי התיירות המבוקשים בעולם, בלא מעט מקומות כבר החלו להילחם בתיירות היתר הצפויה להשפיע על השיגרה המקומית. כך למשל, בוונציה החלו לגבות מס תיירים, באמסטרדם יצאו בשלל חוקים שנועדו להגביל את כמות התיירים ובמקומות אחרים התושבים פשוט יצאו למלחמה וקראו לתיירים להישאר השנה בבית.

> 24 יעדים מומלצים לשנת 2024

מעל כולם, נראה שטנריף, הוא היעד שמוביל השנה את המאבק בכמות התיירים, לאחר שבשנים האחרונות המקומיים טוענים שהם סובלים מאוד מהכמות העולה במספרים שמגיעים והופכים את חייהם לגיהנום, בגלל הצפיפות, הליכלוך, הרעש ועליית המחירים.

בתוך כך, אחת התושבות המקומיות, סיליה קווינטרו (Celia Quintero, התראיינה לאחרונה לדיילי סטאר הבריטי, ותיארה את הסיוט לטענתה שחווים המקומיים בעקבות הצפת התיירים במקום: "כיום אני לא יכולה לנסוע לבד לדרום האי, כי זה לא בטוח לנשים צעירות", היא אומרת. "זה לא שאנחנו לא רוצים תיירים, אנחנו פשוט רוצים לשנות את התיירות. האי הזה יפהפה ואם לא נגן עליו לא יישאר לתיירים מה לראות".

חוף ים טנריף האיים הקנריים ספרד (צילום: Salvador Aznar, shutterstock)
צילום: Salvador Aznar, shutterstock

על פי הערכות, כ-50,000 אנשים יצאו לרחובות טנריף לאחרונה ויצאו בקריאה: "לאיים יש גבול" וריססו כתובות כמו "לכו הביתה". בעקבות כך, המנהיגים באיים הקנריים, המסתמכים מאוד על התיירים מבחינה כלכלית, הזהירו את המקומיים על מנת שלא יבריחו את המבקרים. פרננדו קלביג'ו, נשיא האיים הקנריים, אף היכה חלק מהפעילים וטען שלמחאה שלהם יש "ריח של פוביה מתיירים".

נראה שרגע לפני חופשות הקיץ, באיים הקנריים בכלל ובטנריף בפרט, יש שני מחנות: המתנגדים לכמות התיירים ואלה שטוענים שצריך לקבל אותם בזרועות פתוחות בכל מחיר. מי שנמצאים בין הפטיש והסדן אלה התיירים עצמם.