בני זוג מצפון הארץ, בשנות הארבעים לחייהם, שכרו לפני כשלוש שנים 12 חדרים במלון 'אורכידאה' באילת על מנת לחגוג מסיבת יום הולדת לבעל בחברת בני משפחה וחברים קרובים.  לטובת האירוע הם שכרו גם את הסוויטה במקום במחיר של 35 אלף שקל בסך הכל, כולל שירותי באטלר (ליווי אישי).

לצערם של החוגגים באותו סוף השבוע התרחשה סופה חריגה באילת ולטענתם המלון לא היה ערוך אליה. "היו הצפות בשטחי המלון, הצפות ביוב, ריחות לא נעימים ונגרם נזק לרכוש שלנו", אמרו בני הזוג. הם ציינו, כי כאשר העירו על כך, צוות המלון נתן להם מגבים שיוציאו בעצמם את המים מחוץ למלון.

הצפה באורכידאה
הסופה באילת במהלך סוף השבוע

"שילמנו הרבה כסף כדי לקבל וילה מפוארת ויוקרתית", טענו בני הזוג. לטענתם, במהלך סוף השבוע מרבית המתקנים בווילה לא היו תקינים ולא שמישים. "שירותי הליווי האישי שהבטיחו לנו היו חסרים בחלק מהחדרים ובחלקם לא ניתנו בכלל. מתחם הווילות לא היה ראוי למגורים או לאירוח. הבריכה העליונה לא הייתה פעילה, הבריכה התחתונה ריקה ממים", נטען בכתב התביעה שהגישו בני הזוג נגד המלון בעזרתו של עו"ד נדב כנפו לבית משפט השלום בעפולה. בני הזוג תובעים פיצוי של 100 אלף שקל מהמלון.  "במקום להחזיר לנו את הכסף ולבקש סליחה, הם ביקשו שנשלם את היתרה שלא שילמנו", נטען בכתב התביעה.

הצפה באורכידאה
חדר המלון המוצף

הצפה באורכידאה
הצפה באורכידאה

 

מנגד, המלון הגיש כתב הגנה בו טען כי היה מדובר בסופה נדירה מאוד וקשה שמתרחשת אחת לעשרים שנה והיא שגרמה לשורת התקלות ולהצפות, לניתוקי חשמל ומים, לחול ואבק, לסגירת שדה התעופה בעיר, לחסימת כבישים וגישה לבתי המלון, להרס של חלק מהם כולל פגיעה במלון אורכידאה.

במלון מציינים שחדר האוכל של המלון הוצף במים, נשברו חלונות, הבריכות התמלאו בחול ואבק ולא היו שמישות. לטענתם, העובדים עשו ככול יכולתם להתמודד עם נזקי הסופה שגרמו להשבתת מערכת החשמל והמים לשעות ארוכות וכן נגרם נזק למערכת הביוב. המלון ציין שהתובעים נשארו במלון עד לתום החופשה ולא עזבו את המקום.

הצפה באורכידאה
הבריכה במלון יצאה משימוש

בנוסף, המלון הגיש תביעה צד ג' נגד עיריית אילת בטענה שהיא האחראית למחדלים בתשתיות בעיר שגרמו נזקים למלון ושלא דאגה לניקוז המים והביוב שהצטברו בשטחי המלון וסביב לו.

העירייה מנג הגישה כתב הגנה שבו דחתה על הסף את טענות המלון, שכן היה מדובר במזג האוויר סוער וחריג שנמשך כרבע שעה בלבד וכי המתקנים הלא תקינים של המלון היו עוד קודם הסערה. עוד טענה העירייה, שלא מדובר במחדל או ברשלנות מצידה.

כעת יחליט בית המשפט מי התרשל ואת מי לפצות או לא.