הפסקות מים וחשמל במשך שעות ארוכות, הצפות של מי גשמים בחדרים, חדרים מלוכלכים, מקלחת מאולתרת עם בקבוקי מים מינרליים, יחס מחפיר של העובדים וההנהלה, נשים בהריון שלא התקלחו יומיים, שתי מסיבות רווקות ויום הולדת שנהרסו וגרמו עוגמת נפש וסיוט לעשרות אורחים. זה מה שקרה בסופ"ש אחד במלון אורכידיאה באילת.

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

"אתה יודע מה זה שאני כאישה בהריון לא מתקלחת במשך יומיים? באתי לנפוש במלון ליהנות או לסבול?", קבלה ק', אחת האורחות שארגנה מסיבת רווקות לאחותה במלון באילת לפני שבועיים. "שילמנו למעלה מ-9,000 שקל עבור שכירת וילה מפוארת בשם  'גרנד שנגרילה' שכוללת בריכה. רצינו לעשות מסיבת רווקות כיפית, נעימה ואיכותית, ליהנות ולשמח את אחותי".

אורכידאה אילת (צילום: ד"ר אבישי טייכר, ויקיפדיה)
מלון אורכידאה | צילום: ד"ר אבישי טייכר, ויקיפדיה

יממה לפני הגעתם, התקשרו ל-ק' מהמלון והודיעו לה בצער שבגלל מזג האוויר הסוער וילה גרנד שנגרילה ניזוקה והם יקבלו שתי וילות חלופיות - רויאל 3 ו-4. "יצאנו מנקודת ההנחה שנקבל שתי וילות תקינות לאכלוס, בלי שום בעיות ותקלות. שמחנו שאנחנו הולכות לבלות ולעשות חיים".

כאשר הגיעו למלון הן גילו שבווילות רויאל שקיבלו היו הפסקות חשמל ומים במשך כמה שעות, הבריכה הייתה מלוכלכת ולא ראויה לשימוש. "במשך ארבע שעות לא היו לנו מים וחשמל. הרגשנו כמו במלון בהודו, במדינת עולם שלישי", טוענת ק'.

"היינו בהלם. הבטיחו לנו וילות מפוארות ופתאום הרגשתי כמו באוהלי טירונות של הצבא", ציינה משתתפת אחרת במסיבת הרווקות. "כשפנינו למנהל בכיר במלון זכינו לקבל יחס משפיל ומזלזל. לא ידענו איפה נישן בכלל".

זה לא נגמר כאן:  "ביום שישי בערב רצינו להתקלח ולא היו מים במקלחת ולא חשמל. כל כניסה לשירותים מלווה במילוי דלי מים מהבריכה על מנת שהמים ירדו באסלה. כשביקשנו להחליף מצעים, לקח לקבלה 45 דקות לענות לנו ובסוף הגיעו עם מצעים אחרי שלוש שעות", סיפרה ד', אורחת נוספת. "הגענו למצב שלא היו לנו מים כדי להתפנות בשירותים, אף אחד לא הגיע לנקות את החדרים, להביא לנו מגבות חדשות, נייר טואלט. איך זה יכול להיות שבמשך שלושה ימים לא קיבלנו מגבות ולא ניקו את החדרים? לא קיבלנו שום יחס. התעלמנו מקיומנו".

בשעות הבוקר עובדי המלון הביאו לבנות כמה בקבוקי מים מינרליים כדי לצחצח שיניים ולהתקלח. "ממש עשו לנו טובה כשהביאו את בקבוקי המים. בחדרים הסמוכים היו אורחים נוספים והיינו צועקים אחד לשני: 'נפל החשמל', 'מה עם המים'"?

"הרגשתי שאני בבסיס צבאי" 

באותו הסופ"ש, גם אושרית גוטפריד חגגה לבעלה יום הולדת 40 יחד עם בני משפחה וחברים טובים. גם החגיגה שלה נהרסה והאווירה הפכה לעכורה ולא נעימה.

"הגענו לחגוג לבעלי יום הולדת 40, במטרה לעשות לו שמח וליהנות. לצערי, במקום נופש הרגשתי שאני בבסיס צבאי, עובדת עם מגבים כדי להוציא מי גשמים שהציפו את החדרים", טוענת גוטפריד. "העובדים במלון כאילו נעלמו, אף אחד לא ענה לנו בקבלה והשירות היה מזעזע. פשוט בושה וחרפה שככה מלון מתנהג עם האורחים שלו. זה לא נעים שאין חשמל ואין מים והיינו צריכים להתקלח במים מינרלים. היו כאלה שגם לא התקלחו כי לא היו מים במקלחות".

תומר פינטו שהשתתף במסיבת יום ההולדת הוסיף: "זה היה פשוט סיוט. החדרים היו מוצפים במים. באנו לבלות במסיבת יום הולדת של חבר וגרמו לנו עוגמת נפש. ככה לא צריך להתנהל מלון שמכבד את עצמו כלפי האורחים שלו".

ממלון אורכידיאה נמסר בתגובה לטענות שהועלו בכתבה: "תשובה מסודרת תשלח ישירות לאורחים".