לפני שבועיים עמדה אל על במרכז פרשה בה מספר חרדים שלא רצו לשבת ליד נשים בטיסה מניו יורק לתל אביב גרמו לכך שנשים נאלצו לזוז ממקומן והטיסה התעכבה ביותר משעה. האירועים הללו גרמו לתגובות ושיח רב שקראו להוקיע דברים כאלה ומנכ"ל חברת נייס אף הגדיל לעשות והודיע שלא יטוס יותר עם אל על

בזמנו נמסר מחברת אל על: "אנו מתנצלים במידה ונגרמה אי נוחות כזו או אחרת. כל אפליה של נוסעים אסורה בהחלט. דיילי אל-על עושים ככל יכולתם למען מתן שירות למגוון רחב של נוסעים ובקשות שונות ומגוונות, ומנסים לסייע ככל שביכולתם. כל זאת על מנת להמריא בזמן ולהביא את הנוסעים ליעדם לפי לוח הזמנים". 

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

אך האם יכול להיות שכל המהומה הזו יצאה מפרופורציות? בפוסט שהעלתה היום כתבת "החדשות", סיון רהב מאיר, היא חושפת מייל שנשלח אליה מכתריאל שם-טוב, אחד הנוסעים שהיו על הטיסה. במייל מציין שם-טוב שהאירועים המדוברים לא התרחשו כלל כפי שהציגו אותם בתקשורת.

"שלום סיון, הייתי על הטיסה המדוברת מניו יורק, הטיסה ש'חרדים עיכבו במשך שעה ורבע', לפי הכותרות", כותב שם-טוב. "היינו אמורים להמריא ב-18:00, אבל הודיעו לנו עוד לפני העלייה למטוס שיש עיכוב עד 18:45. זה גם היה כתוב על המסך בטרמינל, בלי קשר לאף נוסע, כמובן. עלינו למטוס וזה לקח זמן, לפחות עד 19:10 לדעתי. להערכתי, כל הסיפור עם החרדים לקח 5 דקות, לא יותר".

לפי הדברים שמתאר שם-טוב, אכן נשים התבקשו לזוז ממקומן, דבר שהינו אפליה חמורה שאסורה בחוק, אך ביחד עם זאת הוא טוען שהדברים יצאו יותר מדי מפרופורציות. "שמעתי אותך (סיון רהב מאיר) מזדעזעת בתקשורת, ושמעתי עוד רבים עוסקים בכך וכועסים, וכיוון שהייתי שם, אני לא מבין איך הסיפור הזה תפס את כולם. זה הרי נשמע כל כך הזוי, איך לא בודקים? וזה גורם לישראל לנזק בינלאומי, לשם הטוב שלנו בכל עולם, אז מה קורה פה"?

כעת, בעקבות דבריה של סיון רהב מאיר נמסר מחברת אל על: "אכן, הפרטים שפורסמו בנושא לא היו מדויקים, בלשון המעטה. בפועל האיחור לא היה קשור כלל לאירוע שפורסם. ההסעה של המטוס אל עבר מסלול ההמראה בשדה התעופה ניו יורק בשעות הערב נמשכה כשעה ללא קשר למקרה. הטיפול בשני הנוסעים שסירבו לשבת במקומם התרחש אחרי שהמטוס כבר התנתק מהשער, והוא נמשך דקות ספורות בלבד. נמשיך לעשות הכל כדי להסיע את נוסעינו בנוחות, בבטחה ובהתאם ללוחות הזמנים".