שבוע לפני, גם טיסת אל על התעכבה (צילום: דניאל נחמיה, חדשות)
תמונת ארכיון | צילום: דניאל נחמיה, חדשות

עיכוב בהמראה של שעה ורבע - בגלל סירוב לשבת ליד נשים: טיסה 002 של אל על הייתה אמורה להמריא בשעה 6 בערב משדה התעופה קנדי לנתב"ג, אך יצאה לדרך באיחור של 75 דקות. ולאחר ש-12 מטוסים של חברות תעופה אחרות עקפו את המטוס והמריאו ליעדם. אחד מנוסעי המטוס כתב על המקרה בעמוד הפייסבוק שלו ולדבריו, לאחר שהנוסעים עלו על סיפון המטוס והתיישבו במקומותיהם, הגיעו 4 חרדים וסירבו לשבת במקומות שהוקצו עבורם, זאת מאחר שבכיסאות הסמוכים ישבו נשים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הנוסע כתב כי אחד החרדים אף עלה למטוס כשעיניו עצומות ותוך שהוא מובל ביד על ידי חברו, ונשאר כך לכל אורך הטיסה. לדבריו, צוות המטוס ניסה לפתור את העניין, ואף קרא לראש צוות השירות לטפל בסוגיה, אך לשווא.

עוד נכתב כי החרדים לא היו מוכנים לדבר להסתכל על הדיילות, מה שהוביל את כל הגברים בצוות חוץ מהקפטן להתעסק במקרה במקום להתכונן להמראה ולשרת את הנוסעים. ארבעת הגברים, מצידם, לא מצמצו. "אם לא תשבו, אתם יכולים לרדת מהטיסה כבר עכשיו", איים עליהם אחד מאנשי הצוות.

"שתי נשים הסכימו לזוז"

לאחר דקות ארוכות של משא ומתן צוות המטוס נכנע, והחל לבקש מנוסעי המטוס לעבור מקום כדי לפנות שורת כסאות לארבעת הגברים החרדים כך שהמטוס יוכל כבר להמריא. "יצויין כי כל העת הזאת, חובשי כיפה אחרים במטוס (חב"דניקים, חובשי כיפות שחורות, סרוגות ורפורמים אמריקאים) הביעו תמיהה וסלידה מהתנהגות החרדים", ציין הנוסע.

"לבסוף, אחרי הרבה התפתלויות, צעקות ותמרונים, שתי נשים (אחת אמריקאית כבת 70 והשניה ישראלית צעירה) הסכימו, בעיקר מפאת לחץ הזמן, לעבור מקום, וכך נפתר המשבר", סיכם הנוסע. "הצוות, שהתרוצץ במעברים יותר משעה, נראה מותש כבר לפני ההמראה, אם כי יש להניח שהוא כבר מורגל בסצינות כאלה".

מחברת אל על נמסר: "אנו מתנצלים במידה ונגרמה אי נוחות כזו או אחרת. כל אפליה של נוסעים אסורה בהחלט. דיילי אל-על עושים ככל יכולתם למען מתן שירות למגוון רחב של נוסעים ובקשות שונות ומגוונות, ומנסים לסייע ככל שביכולתם. כל זאת על מנת להמריא בזמן ולהביא את הנוסעים ליעדם לפי לוח הזמנים".