המלחמה נגד נהגי המוניות שמסרבים להפעיל מונה ומפקיעים מחירים נמשכת: משרד התחבורה הגיש בימים האחרונים תלונה נהג מונית תושב העיר שהסיע תיירים מבית מלון בעיר לשדה התעופה רמון, מבלי להפעיל מונה כפי שנדרש על פי החוק. על פי הנוסעים, הם דרשו ממנו שיפעיל מונה אך הוא סירב וגבה מהם מחיר של 100 שקלים מראש.

המקרה אירע לפני כמה חודשים, כאשר כמה בני משפחה הזמינו נסיעה באמצעות אפליקציית נסיעות. כאשר נהג המונית הגיע לאסוף אותם הם ביקשו ממנו להפעיל מונה אבל הוא סירב בתוקף. "ביקשנו ממנו שיפעיל מונה על פי החוק, אבל הוא סירב וביקש מחיר של 100 שקל. הוא טען שכלכלית הנסיעה לא משתלמת לו. הוא התעקש שאם לא נסכים לסכום הזה הוא יחזיר אותנו בחזרה למלון. מאחר והייתה לנו טיסה ולא רצינו לפספס אותה אז שילמנו, לא היו לנו הרבה ברירות", טען אחד מבני המשפחה.

הנוסע צילם את המונית והגיש תלונה נגד הנהג למשרד התחבורה. המשרד מצא שהתלונה מוצדקת והגיש כתב אישום.

אילת (צילום: trabantos, shutterstock)
חוף הים באילת | צילום: trabantos, shutterstock

בהסתמך על פסקי הדין מהעבר הלא רחוק, אם הנהג יימצא אשם ויורשע, הוא צפוי לקבל קנס בסכום של עד 3,000 שקל. קנס זה נועד להילחם בנהגים שלא מסכימים להפעיל מונה ודורשים סכומים גבוהים.

מאז שנפתח שדה התעופה רמון לפני כארבע שנים וחצי לא מעט נוסעים התלוננו על כך שנהגי מוניות דרשו מחירים גבוהים על נסיעה משדה התעופה למלונות בעיר ולהיפך, ומתעקשים על מחיר שנע בין 100 ל-120 שקל לכל כיוון ולא נותנים קבלה. המחיר המומלץ בין שדה התעופה לעיר או בכיוון ההפוך הוא: 80 שקלים.


לפני כשלושה שבועות דיווחנו על מקרה בו נהג מונית בנתב"ג דרש מתיירת מחו"ל 580 שקלים על נסיעה למרכז תל אביב. הנהג אף עצר לנוסעת ליד כספומט על מנת שתשלם לו במזומן. בסוף הנסיעה הוא הגיש לה קבלה מזוייפת. בעקבות הפרסום ב-mako הרשויות החלו לחקור מי זה הנהג במטרה להגיש נגדו תלונה.

עוקץ מוניות בנתב"ג (צילום: באדיבות המצלם)
צילום: באדיבות המצלם

כבר תקופה ארוכה שלא מצליחים להתמודד עם בעיית נהגי המוניות שמפקיעים מחירים בנתב"ג. כך למשל, תיירת שילמה אלפי שקלים על נסיעה לאילת ותיירים מברצלונה שילמו מאות שקלים על נסיעה לתל אביב. במשרד התחבורה מנסים לצאת למכרז מסודר במהלכו תבחר חברה שתפעל בנמל התעופה במחירים מפוקחים, אך זה לא קרה עדיין. ובינתיים, נהגי המוניות חוגגים, מפקיעים מחירים, מסרבים להפעיל מונה ואף מבטלים נסיעות.