לפני כשלושה שבועות החל משבר בתאומי הביטחון של הטיסות הישראליות לדובאי, דבר שגרם לביטול של לא מעט טיסות של חברות ישראליות לאחד היעדים הכי אהובים על הישראלים בתקופה האחרונה. הבעיה החלה לאחר שמספר אנשי הביטחון הישראלים שקיבלו ויזה צנח מ-120 לכ-20 בלבד, מה שלא מאפשר לבצע את בדיקות הביטחון של הנוסעים לארץ בחברות טיסה ישראליות על פי הנורמה המתבקשת.

בתוך כך, החברות הישראליות החלו לצמצם טיסות ולאחד מטוסים וגם כמות הטיסות של חברת פליי דובאי צפויה להצטמצם כחלק מעיקרון השיוויון בין החברות.

בעקבות כך, מחירי הטיסות לדובאי שברו שיאים בשבועיים האחרונים. ישראלים שרצו לטוס לנסיכות גילו בימים האחרונים שמחיר הטיסות בחברת 'פליי דובאי' למשל קפצו עד ל-1,200 דולרים ויותר בזמן שבשיא העונה הם נעו סביב 350 דולר. כך למשל, בטיסה שחיפשנו באתר החברה בין 24-27.2 המחיר היה מעל 1,200 דולר. בשבוע שלאחר מכן, 28.2-3.3 הטיסה תומחרה ב-1,000 דולרים הלוך וחזור. 

"אני ואשתי קבעו נופש לדובאי לחגוג עשר שנות נישואין ושילמנו כל אחד 1,200 דולר למחלקת תיירים. זה מטורף אבל לא הייתה לי ברירה רציתי להפתיע את אשתי", סיפר איתן, תושב חיפה. "לפני כחצי שנה היינו בדובאי ושילמנו 350 דולר לטיסה. כנראה שבגלל הבלגן עם סידורי האבטחה אנחנו הנוסעים הישראליים משלמים את המחיר".

אל מריה - אבו דאבי  (צילום: shutterstock| trabantos)
חלק מהישראלים החלו לנחות באבו-דאבי ומשם נוסעים לדובאי באוטובוס | צילום: shutterstock| trabantos

דני מבאר שבע רכש כרטיס בשבוע האחרון במחיר של 900 דולר. "אני מתעסק בענייני שיווק עם גורמים באיחוד האמירויות והייתי חייב לשלם את המחיר הזה כדי להגיע לפגישה שנקבעה מראש", הוא הסביר. "לפני כחודש וחצי שילמתי רק 300 דולר ועכשיו הביקוש מטורף, הישראליים מציפים את דובאי וחברת התעופה עושה הרבה כסף על חשבוננו".

המחירים קפצו בצורה מטורפת", סיפר אביגדור, מדריך טיולים לדובאי. "התייר הישראלי שצריך לצנן את ההתלהבות לטוס לדובאי עד שהוויכוח סביב סידורי האבטחה ייפתר. אפשר לגרום לחברה להוריד את המחירים למה שהיה קודם ולא לקרוע לישראליים את הכיס".

הישראלים כבר מצאו פתרון - נוחתים באבו-דאבי

על פי רן פולק, נציג איתיחאד איירווייז בישראל, חברת התעופה של הנסיכות אבו-דאבי: "מתחילת החודש אנו עדים באיתיחאד לגידול של פי 3 בהיקפי ההזמנות לטיסות לאבו דאבי בקרב מארגני קבוצות טיולים ולקוחות פרטיים, שמעוניינים להגיע לדובאי אך מתקשים למצוא טיסות ישירות לדובאי בעת הזאת".

פולק מוסיף שמרבית הטסים בוחרים לעשות את הלילה הראשון באבו דאבי (הנחיתה היא בשעות הערב) ולמחרת הם עולים על אוטובוס שמוצע כחלק מכרטיס הטיסה ולוקח כשעה ועשר דקות ממרכז אבו דאבי למרכז דובאי. 

מחיפוש באתר איתיחאד, טיסה לאבו דאבי בתאריכים 24-27.2 עולה החל מ-500 דולרים. טיסה בתאריכים 28.2-3.3 תעלה כ-700 דולר.

גורמי הביטחון בישראל, כולל בממשלה ובדובאי, מנסים לגשר על הפערים בנוגע לכמות אנשי הביטחון הקרקע ולפתור את בעיית כמות הטיסות שהובילה לעליית המחירים, בינתיים ללא הצלחה רבה.