אחרי הדיווח על כל שמשרד הבריאות הוציא אזהרת מסע לאיחוד האמירויות והישראלים החלו לצאת ממנה בחזרה לארץ, כעת מגיעות עוד בשורות רעות לישראלים שעדיין מתכננים לטוס למדינה: בניגוד לתכנונים המוקדמים, גם לאחר ה-1.7 הישראלים יצטרכו להנפיק ויזות כדי להיכנס לדובאי. החובה לויזה צפויה להימשך בינתיים עד לתאריך לא ידוע.

"התכנית ייתה שמחודש יולי השנה תיירים ישראלים לא יצטרכו להנפיק ויזות כדי להיכנס לאיחוד האמירויות אבל זה כנראה לא יקרה", ציין גורם ישראלי בענף התיירות המכיר את הפרטים. "בינתיים ישראלים יצטרכו להוציא ויזות עד שתהיה החלטה סופית בעניין. הייתי מציע לעקוב אחר הדיווחים באיחוד האמירויות ולא לקחת סיכון ולטוס ללא ויזות בטעות, או לברר מול סוכני נסיעות מורשים ולא להסתבך בגירוש מהמדינה".

בתוך כך, ל-mako נודע שדובאי, שסובלת מעלייה מדאיגה במספר החולים בנגיף הקורונה, שוקלים לסגור את שדה התעופה לתיירים, אם התחלואה במדינה לא תרד בימים הקרובים. "אם מספר החולים בנגיף ימשיך לעלות בצורה דרמטית שדה התעופה בדובאי ייסגר", ציין ישראלי המתגורר בדובאי. "למרות שכלפי חוץ הכל מתנהל כרגיל, מקבלי ההחלטות במדינה פוחדים שיהיה גל שני קטלני וקשה שלא יהיה ניתן להשתלט עליו". חשוב לציין - כרגע אין תאריך או תכנית קונקרטית, והעניין נמצא בדיונים ראשוניים.

בעקבות כך, ישראלים רבים ביטלו את הטיסות לדובאי. באחד המקרים, שישה בני משפחה ישראלים שהגיעו באחרונה לאבו דאבי ולא היו מחוסנים ולא הוכנסו אליה למרות שעשו בדיקות קורונה, בגלל החשש שהם נושאים את נגיף הקורונה ועלולים להדביק תושבים מקומיים.

ואם כל זה לא היה מספיק, מזג האוויר במקום מתחיל לטפס ומקשה מאוד על הביקור. "חשבנו שמזג האוויר ביולי-אוגוסט יהיה חם כמו בארץ אז הזמנו חבילות נופש. כשגילינו שהחום יכול לעבור את ה-50 מעלות, דחינו את הנופש לנובמבר", סיפרו כמה ישראלים.