הנוסע הישראלי לא פראייר – הוא כבר מכיר את כל האתרים וכל השיטות להשיג כרטיסי טיסה זולים לחו"ל. לשוק הקשה הזה נכנס הבוקר שחקן מקומי חדש – מנוע חיפוש בשם Alice שמתאים לנוסעים הגמישים, אלו שרוצים לטוס, אבל לא משנה להם לאן ומתי בדיוק, העיקר שהמחיר יהיה ידידותי. מנוע החיפוש החדש מאפשר טווח חיפוש נרחב מבחינת תאריכים ומבטיח למצוא את הטיסה המתאימה והזולה ביותר.

>> לפייסבוק של mako חופש

איך זה עובד?

אתם בוחרים עד 4 יעדים אליהם אתם רוצים לטוס, בוחרים טווח לילות – מ-3 עד 8 לילות, ובוחרים גם טווח תאריכים רצוי – ממחר ועד חצי שנה קדימה. התוצאות שמתקבלות מסודרות על פי רמת מחירים – מנמוך ועד גבוה (למרות שניתן לשנות את סדר התוצאה לפי כל אחת מהרובריקות המופיעות בתוצאות החיפוש). את התוצאות האלו אפשר לסנן עוד יותר על פי העדפתכם האישית, כמו טיסות ישירות או עם עצירות ביניים, חברות תעופה ספציפיות ועוד. בחברה טוענים שהם המנוע היחידי שיש בו מידע על כ-4 מיליון טיסות בחצי השנה הקרובה.

מנוע חיפוש אליס (צילום: Alice)
תוצאות החיפוש | צילום: Alice

ב-Alice אפיינו את יעדי הטיסה וזמן החופשה של הנוסע הישראלי - מתי, איך ולאן הוא טס - ויצרו פרופיל של הנוסע הישראלי. יש לזה יתרונות וחסרונות, כי מנוע החיפוש מתייחס, בשלב זה לפחות, רק ליעדים פופולריים מאוד על הנוסעים הישראלים (אמסטרדם, פריז, לונדון, מילאנו, בוקרשט, כרתים, ברצלונה ועוד) ואף לא יעד אחר מחוץ לאירופה. בשלב זה אין באפשרות המנוע לחפש טיסות אל צפון ודרום אמריקה, המזרח ואוסטרליה, וגם יעדים באירופה שהופכים להיות פופולריים יותר ויותר על הנוסע הישראלי – כמו ורשה, קייב, סיציליה, או אפילו אתונה, אינם נמצאים במערכת, אך כאמור - בעתיד יתווספו למנוע עוד אופציות ליעדים.

על פי התרשמות ראשונית, זהו שחקן חיוני בשוק אתרי הטיסות המקומי. המערכת ברורה, העיצוב יפה והממשק באמת ידידותי. לא נגיד שהוא מושלם - בעת הזמנת הכרטיס אין פירוט מהו גיל תינוק ומהו גיל ילד, ויש דמי טיפול של 6 דולרים לכרטיס שמתווספים ברגע האחרון - אבל זה לא משהו שאי אפשר לפתור. אבל מילה ממישהי שמקבלת מיגרנה בקלות – ותרו על האנימציה של מסוע המזוודות שבתחתית המסך - הוא עושה קצת מחלת ים. 

לאתר של Alice

>> אז איזה פסטיבל היה אתמול בעולם שלא חגגתם?
>> הפתעה: העיר שהכי זולה לתיירים

>> מחפשים טיסות מוזלות? היכנסו ל-Smartair