מיכל (שם בדוי) וחבר שלה חזרו באוגוסט האחרון מטיול בסיני. הם הגיעו לשדה התעופה רמון במטרה לטוס בחזרה למרכז ואז חיכתה להם הפתעה לא נעימה: שוטר שהבחין בהם ביקש מהם לגשת אליו והסביר שהם פעלו בניגוד להנחיות, שכן החוזרים מסיני באותם הימים היו צריכים לנסוע ישירות לבית שלהם ולשהות בבידוד ולא להשתמש בתחבורה ציבורית.

"הסברנו לו שלא ידענו על ההנחיות אבל זה לא עזר. קיבלנו דו"חות בסכום של 10,000 שקל", שחזרה מיכל בזמנו. מיכל אף פרסמה פוסט בפייסבוק ב'קהילת אוהבי סיני' בו פירטה את הסיפור וביקשה עצות מהגולשים כדי שיסייעו לה לבטל את הדו"חות.

"אז היינו תמימים מאוד לא ידענו על איסור התחבורה הציבורית",כתבה מיכל בפוסט. "תכננו פשוט להגיע הביתה ולהיכנס לבידוד. בשדה התעופה שוטר  לקח אותנו הצידה... 10,000 שקל שני דו"חות. מתסכל מאוד ולא מידתי. הפרת בידוד שנעשתה מתוך חוסר ידיעה ולא מאיזו כוונה זדונית".

אחד הגולשים שהבחין בפוסט של מיכל ועבר אירוע דומה פנה אליה והעביר לה את כל ההתכתבות שלו עם משרד הבריאות שבסופה בוטל לו הקנס. על פי הגולש, המקרה של מיכל עונה על ההגדרות של 'צו בריאות העם' שבו יש התייחסות לאדם החוזר מחו"ל וזקוק לתחבורה ציבורית כדי להגיע הביתה במהירות רבה כדי לא להדביק אנשים.

מיכל הגישה ערעור על הקנס כשהיא מסתמכת על ההתכתבות עם הגולש וצו בריאות העם ובאחרונה התבשרה שהקנסות שלה אכן בוטלו.

"היי חברים, מרגישה צורך לעדכן ולשתף, הקנס שקיבלנו על הפרת בידוד בוטל לשמחתנו הרבה. תודה לכל מי שעזר ושלח חומרים וצילומי מסך ועצות טובות. באמת שהקבוצה הזו מאוד תמכה ויצאנו מהברוך הזה בסופו של דבר", כתבה מיכל.

ל-mako נודע כי כמה נוסעים נוספים שחזרו מסיני וקיבלנו דו"חות דומים, הגישו ערעור וגם קיבלו הודעה שהקנסות בוטלו.