זה לא סוד שמי שרוצה ליהנות ממחירי חופשות זולים צריך להזמין לא מעט זמן מראש, ולרוב השיטה שבה מזמינים בדקה ה-90 כדי לחסוך בעלויות כבר לא ממש עובדת.

עם זאת, נראה שדווקא בחודש יולי הקרוב, שאמור היה לסמן את תחילת חופשות הקיץ המשפחתיות, הדברים מתנהלים קצת אחרת. לאחר שדיווחנו על הפער הגדול שנוצר בין יולי לאוגוסט, הנובע מביקוש נמוך לעומת מה שציפו, כעת מתברר שמחירי החופשות ממש צנחו: מי שיזמין עכשיו חופשה ביולי, יחסוך עשרות אחוזים לעומת מי שהזמין לפני חודש. 

> כמו בסרטים: הגענו לנתב"ג וביקשנו כרטיס ראשון לא משנה לאן

בהולידיי פיינדר ערכו עבורנו השוואה בין מי שהזמין חופשה משפחתית ליולי ב-4.5 ובין מי שהזמין חופשה משפחתית ליולי לאותו המקום ב-4.6. מחיר לאדם באבו דאבי עמד במאי על 657 דולרים, וביוני הוא עמד על 442 דולרים, חיסכון של 33 אחוזים. 

מוזיאון הלובר אבו דאבי (צילום: Creative Family, shutterstock)
מחיר החופשה לאבו דאבי צנח ב-33 אחוזים בחודש אחד | צילום: Creative Family, shutterstock

חופשה במאורציוס ביולי, שהוזמנה ב-4.5 עלתה 2,468 דולרים וביוני היא צנחה ל-1,877 דולרים, חיסכון של 25 אחוזים. דוגמאות בולטות נוספות הן ירידה של 19 אחוזים בחופשה לבוקרשט, ירידה של 17 אחוזים בחופשה למלטה וירידה של 16 אחוזים בהזמנת חופשה לניו יורק. גם לימסול, אתונה, פריז, רומא, ליסבון ואמסטרדם, צנחו ב-15-12 אחוזים, למי שמזמין ביוני.

הביקוש הנמוך יחסית לחופשות ביולי נובע על פי המומחים מכמה סיבות. אחת מהן היא שהרכבת האווירית שהייתה בשנה שעברה אחרי הקורונה נגמרה. סיבה נוספת היא יוקר המחיה הכולל בארץ שמוביל לכך שפחות משפחות יכולות לאפשר לעצמן לצאת לחופשה.