בעוד כשבועיים מתחיל החופש הגדול של התיכונים, אחריו יצטרפו בתי הספר היסודיים והגנים ואז יגיעו אוגוסט והחגים וצפויים לנו כשלושה חודשים של חופשות משפחתיות לחו"ל

ואם במקרה עדיין לא הזמנתם חופשה, בטח תשמחו לשמוע שבניגוד לתחזיות המחירים השנה צפויים להיות נמוכים משהעריכו. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שנכון להיום יש עודף היצע בטיסות ומלונות, מה שגורם לירידת מחירים, במיוחד בחודש יולי. 

אחרי הביקושים הגדולים שהיו לחופשות בקיץ שעבר, בו לא מעט יצאו לנופש לאחר שהיו סגורים בבית כשלוש שנים במהלך הקורונה, נראה שבחברות התעופה והתיירות ציפו להמונים גם השנה, מה שכרגע לא מוכיח את עצמו. הדבר גרם להיצע שגדול מהביקוש ולירידת מחירים, או לפחות לעצירת המחירים, רגע לפני שהקיץ מתחיל.

כרתים יוון  (צילום: balipadma, shutterstock)
גם לכרתים המחירים צנחו | צילום: balipadma, shutterstock

"אנו רואים שמחירי החופשות ביולי זולים באופן משמעותי מאוגוסט", אומר עוז גור, מנכ"ל הולידיי פיינדר. "עלות של חופשה משפחתית ליעדים המבוקשים רודוס וכרתים למשל, יכולה להיות זולה בשיעור של עד 70 אחוז ביולי לעומת אוגוסט, וכל זאת לבתי המלון המבוקשים ביותר. בנוסף, ביולי זמינות גבוהה יותר לחדרים משפחתיים נוחים בבתי המלון המבוקשים ובאופן כללי תרגישו משמעותית פחות עומס מאשר באוגוסט".

בהולידיי פיינדר מצאו לנו כמה פערי מחירים משמעותיים. כך למשל, חופשה במלון Gouves water park בכרתים, בתאריך 2-7.7 לזוג+2 תעלה 3,971 דולרים לכל המשפחה, ובאוגוסט המחיר יקפוץ ל-6.037 דולרים, פער של מעל ל-50 אחוזים.

דוגמה נוספת: חופשה ב-Esperides Beach resort בכרתים, בתאריכים 21-25.7 לזוג+2 תעלה 2,994 דולרים לכולם, ובאוגוסט המחיר קופץ ל-4,335 דולרים, פער של 40 אחוזים. 

חופשה משפחתית  (צילום: NadyaEugene, shutterstock)
הביקושים ירדו לעומת הקיץ הקודם | צילום: NadyaEugene, shutterstock

כך גם חופשה במלון מיטסיס ברודוס, בתאריכים 14-18.7, תעלה לזוג+2 2,852 דולרים לכל המשפחה. באוגוסט המחיר קופץ ב-40 אחוזים עד ל-4,080 דולרים.